W umowie najmu okazjonalnego mieszkania można (w przeciwieństwie do zwykłej umowy najmu mieszkania):
1) …
W umowie najmu okazjonalnego mieszkania można (w przeciwieństwie do zwykłej umowy najmu mieszkania):
1) …
Podstawowym aktem prawnym regulującym stosunki podatkowe między zobowiązanymi, a organami podatkowymi jest ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa …
Problem zdefiniowania pojęcia dokumentu tylko z pozoru wydaje się być niewielki. Przeważnie – nie prawnikom – dokument kojarzy się z …
W pierwszej kolejności należy podkreślić, że alimenty są świadczeniem, które ma na celu zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych osoby uprawnionej. Z uwagi więc na swój wyjątkowy …
Problem braku skutecznej umowy o nabycie praw autorskich majątkowych do logo narasta, kiedy zarejestrujemy logo jako znak towarowy, a twórca sprzeciwia się rejestracji. Tu pojawia …
Jak najlepiej uzyskać maksimum praw do logo i chronić je jako znak towarowy?
Na co zwrócić uwagę i na czym skoncentrować działania, jeszcze …
Do 30 czerwca 2020 r. określone podmioty miały mieć możliwość równoległego prowadzenia ewidencji odpadów elektronicznie oraz w formie papierowej. Do tego czasu możliwe miało …
Sprawa o rozwód, o ile zostanie prawidłowo przeprowadzona, może zakończyć się już na pierwszym terminie rozprawy. …
Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. O ile praca jako taka była realnie …
Trudne czasy powodowane obowiązującym stanem epidemii (spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2) wymagają szczególnych rozwiązań legislacyjnych. Jednym z nich jest pakiet zmian antylichwiarskich w ramach tarczy …
Tarcza 3.0 czyli ustawa z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, …
Rozpoczynając działalność warto zabezpieczyć prawa do znaku towarowego firmy.
Wyłączność do logo,
to …
Firmy, które prawidłowo wprowadziły RODO, powinny posiadać rejestr czynności przetwarzania danych. Czy w związku z epidemią koronawirusa należy ten rejestr zaktualizować?
W sytuacji, kiedy masz pewność, że spadkodawca miał liczne długi, które przewyższają wartość jego majątku (np. zgromadzonych …
Warunkowe umorzenie zobowiązań upadłego bez ustalania planu wierzycieli – nowość w przepisach prawa regulujących upadłość konsumencką
Zupełną nowość w …
Dość często zdarza się, że w skład wspólnego majątku małżeńskiego, który po rozwodzie zostaje dzielony między byłymi małżonkami, wchodzi kupione …
Dozór elektroniczny to coraz częściej stosowana forma odbywania kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym. Pozwala skazanym łączyć wykonywanie kary z życiem rodzinnym i zawodowym, c…
Aby zmotywować dłużnika do terminowej zapłaty ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych przewiduje odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych (art. …
Rozwód to zawsze trudny czas dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci. Niestety, w emocjach i napięciu łatwo zapomnieć, że najmłodsi stają się nie tylko świadkami, ale często także uc…
Na mojej stronie dostępny jest blog z poradami, które sukcesywnie będę uzupełniała o nowe tematy. Zapraszam do lektury
Padłeś ofiarą przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu, a sprawca jest nieletni, niepoczytalny, nieznany, nieuchwytny lub niewypłacalny? Jeśli nie pokryjesz szkody z ubezpiecz…
Bochnia
Kancelaria Radcy Prawnego Daniel Gola
Bielsko-Biała
Kancelaria Adwokacka Adwokat Wojciech Nowak
Łódź
Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrianna Borowiecka
Warszawa
Grzegorz Kantecki Kancelaria Radcy Prawnego
Bydgoszcz
Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Piątek