Adwokat Adrianna Borowiecka, Łódź
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adrianna BorowieckaAdwokat

Kancelaria Adwokacka adwokat Adrianna Borowiecka
Odpowiada w ciągu 8 godzin Otwarty na nowych klientów
Łódź
ul. Żeligowskiego 42 lok. 3, 90-644 Łódź

Kancelaria Adwokacka służy kompleksową pomoc prawną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom uczestniczącym w obrocie gospodarczym, w szczególności spółkom prawa handlowego. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, wysoki poziom świadczonych usług, zaangażowanie w prowadzone sprawy. Naszym Klientom zapewniamy indywidualnie dobrany zakres pomocy prawnej, kierując się ich potrzebami i interesami. Główne obszary praktyki Kancelarii to prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i prawo spadkowe, odszkodowania, windykacja długów, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo administracyjne i inne. Obsługa prawna obejmuje m. in. udzielanie porad prawnych, sporządzanie oraz opiniowanie pism i umów, a także reprezentowanie Klientów przed sądami, urzędami oraz innymi instytucjami na terenie całego kraju.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 58 opinii

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy
100,0 zł + 23% VAT
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Majątek (1)
  • Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie, ochronę dóbr osobistych, dochodzenie należności, upadłość konsumencką, realizację umów, zasiedzenie oraz innych związanych z nieruchomościami.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Kancelaria reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód, separację, ustalenie władzy rodzicielskiej, alimenty, ustalenie opieki nad dzieckiem i kontaktów rodziców oraz dziadków z dzieckiem, podział majątku wspólnego itp.
 • Spadki i testamenty (1)
  • W ramach prawa spadkowego świadczymy wszelkie usługi prawne z zakresu dziedziczenia majątku. Są to m.in. sprawy związane z testamentem, zachowkiem, działem spadku, stwierdzeniem nabycia spadku, czy wydziedziczeniem.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • W sprawach karnych Kancelaria udziela pomocy na każdym etapie postępowania, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym (m.in. w sprawach o odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, zamianę kary, dozór elektroniczny, warunkowe przedterminowe zwolnienie, czy wydanie wyroku łącznego).
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii. Zajmujemy się m.in. windykacją należności, sporządzaniem oraz opiniowaniem umów, a także reprezentacją Klientów przed sądami i urzędami administracyjnymi.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)

Publikacje zobacz wszystkie

Obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny a alimenty

Obowiązkiem każdego z małżonków jest dbanie o dobro rodziny. Zobowiązani są więc oni przyczyniać się do zaspokajania potrzeb rodziny, zgodnie ze swoimi możliwościami zarobkowymi i majątkowymi. Oprócz tradycyjnych alimentów, w prz…

Czy przed rozwodem muszę wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania?

Sąd orzeka rozwód, jeżeli pomiędzy małżonkami wystąpił trwały i zupełny rozkład pożycia (art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Sąd podczas postępowania sądowego bada więc, czy pomiędzy stronami istnieje jeszcze wspólne pożycie (tz…

Zachowek w praktyce, nowa opłata

Spadkodawcy przysługuje uprawnienie do dowolnego rozrządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci, sporządzając w tym celu testament. Zdarza się jednak, że pominięte w nim zostaną interesy najbliższej rodziny, np. w sytuacji, gdy …

Najemca zostawił po sobie zniszczone mieszkanie?

Gdy po zakończeniu umowy najmu zostanie nam zwrócone mieszkanie, które będzie zniszczone, brudne, ze znacznym bałaganem, mamy prawo żądać od najemcy odszkodowania. Za remont zdewastowanego mieszkania powinien bowiem zapłacić na…

Opinie wystawione przez innych prawników

POLECANY

None

2020-01-11

Pani Mecenas to osoba bardzo profesjonalna i odpowiedzialna, zdająca sobie doskonale sprawę z potrzeb klienta Kancelarii. W ślad za profesjonalizmem należy wymienić terminowość, świetny kontakt z klientem i ogromną wiedzę prawniczą. Miałem sposobność współpracować z Panią Mecenas i zdecydowanie polecam!

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Trafiłam do p. mecenas z polecenia. Dawno nie otrzymalam tak fachowej pomocy, a mialam juz do czynienia z paroma adwokatami. Bede dalej polecac wsrod znajomych. Mila, terminowa i 100% profesonalna mecenas.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Polecam z calego serca. Bardzo rzeczowa pani mecenas, prosto, konkretnie, bez lania wody i na temat. super porada

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Rzeczowa pomoc. Dziekuje.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
rzetelna, jasna porada prawna, ktora pomogla mi rozwiazac moj problem rodzinny. jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany :-)

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
super prawnik! polecam pania adwokat. super rzetelna, przemila i w 100% mi pomogla. nie moglam liczyc na lepsza pomoc.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 216)