Adwokat Adrianna Borowiecka, Łódź
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adrianna BorowieckaAdwokat

Kancelaria Adwokacka adwokat Adrianna Borowiecka
Odpowiada w ciągu 8 godzin Otwarty na nowych klientów
Łódź
ul. Żeligowskiego 42 lok. 3, 90-644 Łódź

Kancelaria Adwokacka służy kompleksową pomoc prawną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom uczestniczącym w obrocie gospodarczym, w szczególności spółkom prawa handlowego. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, wysoki poziom świadczonych usług, zaangażowanie w prowadzone sprawy. Naszym Klientom zapewniamy indywidualnie dobrany zakres pomocy prawnej, kierując się ich potrzebami i interesami. Główne obszary praktyki Kancelarii to prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i prawo spadkowe, odszkodowania, windykacja długów, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo administracyjne i inne. Obsługa prawna obejmuje m. in. udzielanie porad prawnych, sporządzanie oraz opiniowanie pism i umów, a także reprezentowanie Klientów przed sądami, urzędami oraz innymi instytucjami na terenie całego kraju.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 48 opinii

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy
100,0 zł + 23% VAT
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Majątek i Podatki (1)
  • Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie, ochronę dóbr osobistych, dochodzenie należności, upadłość konsumencką, realizację umów, zasiedzenie oraz innych związanych z nieruchomościami.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Kancelaria reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód, separację, ustalenie władzy rodzicielskiej, alimenty, ustalenie opieki nad dzieckiem i kontaktów rodziców oraz dziadków z dzieckiem, podział majątku wspólnego itp.
 • Spadki i testamenty (1)
  • W ramach prawa spadkowego świadczymy wszelkie usługi prawne z zakresu dziedziczenia majątku. Są to m.in. sprawy związane z testamentem, zachowkiem, działem spadku, stwierdzeniem nabycia spadku, czy wydziedziczeniem.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • W sprawach karnych Kancelaria udziela pomocy na każdym etapie postępowania, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym (m.in. w sprawach o odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, zamianę kary, dozór elektroniczny, warunkowe przedterminowe zwolnienie, czy wydanie wyroku łącznego).
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii. Zajmujemy się m.in. windykacją należności, sporządzaniem oraz opiniowaniem umów, a także reprezentacją Klientów przed sądami i urzędami administracyjnymi.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)

Publikacje zobacz wszystkie

Jak ściągnąć zaległe alimenty?

Pierwszym krokiem w celu wyegzekwowania zaległych alimentów jest uzyskanie tzw. tytułu wykonawczego. Jest nim wyrok, w którym zostały zasądzone alimenty, zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Z kolei klauzula wykonalności z potwierdzenie…

Zachowek w praktyce, nowa opłata

Spadkodawcy przysługuje uprawnienie do dowolnego rozrządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci, sporządzając w tym celu testament. Zdarza się jednak, że pominięte w nim zostaną interesy najbliższej rodziny, np. w sytuacji, gdy …

Obniżenie i niepłacenie alimentów z powodu koronawirusa

W związku ze spowodowaną w ostatnim czasie wskutek stanu epidemii utratą pracy lub zmniejszeniem zarobków wielu osób, powstało zagadnienie prawne dotyczące możliwości niepłacenia, odroczenia terminu płatności lub obniżenia wysokości ali…

Jak i kiedy można pozbawić władzy rodzicielskiej?

Pozbawienie władzy rodzicielskiej możliwe jest, gdy nie może ona być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka. Pozbawienie …

Opinie wystawione przez innych prawników

POLECANY

None

2020-01-11

Pani Mecenas to osoba bardzo profesjonalna i odpowiedzialna, zdająca sobie doskonale sprawę z potrzeb klienta Kancelarii. W ślad za profesjonalizmem należy wymienić terminowość, świetny kontakt z klientem i ogromną wiedzę prawniczą. Miałem sposobność współpracować z Panią Mecenas i zdecydowanie polecam!

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo pomocna Pani prawnik.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo konkretna opinia polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo pomocna porada w mojej sprawie. Dziękuję i polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Profesjonalnie bardzo

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
pani mecenas pomogla mi w uzyskaniu wysokich alimentow. ciesze sie, ze do niej trafilam!

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 157)