Adwokat Adrianna Borowiecka, Łódź
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adrianna BorowieckaAdwokat

Kancelaria Adwokacka adwokat Adrianna Borowiecka
Odpowiada w ciągu 8 godzin Otwarty na nowych klientów
Łódź
ul. Żeligowskiego 42 lok. 3, 90-644 Łódź

Kancelaria Adwokacka służy kompleksową pomoc prawną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom uczestniczącym w obrocie gospodarczym, w szczególności spółkom prawa handlowego. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, wysoki poziom świadczonych usług, zaangażowanie w prowadzone sprawy. Naszym Klientom zapewniamy indywidualnie dobrany zakres pomocy prawnej, kierując się ich potrzebami i interesami. Główne obszary praktyki Kancelarii to prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i prawo spadkowe, odszkodowania, windykacja długów, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo administracyjne i inne. Obsługa prawna obejmuje m. in. udzielanie porad prawnych, sporządzanie oraz opiniowanie pism i umów, a także reprezentowanie Klientów przed sądami, urzędami oraz innymi instytucjami na terenie całego kraju.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 60 opinii

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy
100,0 zł + 23% VAT
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Majątek (1)
  • Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie, ochronę dóbr osobistych, dochodzenie należności, upadłość konsumencką, realizację umów, zasiedzenie oraz innych związanych z nieruchomościami.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Kancelaria reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód, separację, ustalenie władzy rodzicielskiej, alimenty, ustalenie opieki nad dzieckiem i kontaktów rodziców oraz dziadków z dzieckiem, podział majątku wspólnego itp.
 • Spadki i testamenty (1)
  • W ramach prawa spadkowego świadczymy wszelkie usługi prawne z zakresu dziedziczenia majątku. Są to m.in. sprawy związane z testamentem, zachowkiem, działem spadku, stwierdzeniem nabycia spadku, czy wydziedziczeniem.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • W sprawach karnych Kancelaria udziela pomocy na każdym etapie postępowania, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym (m.in. w sprawach o odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, zamianę kary, dozór elektroniczny, warunkowe przedterminowe zwolnienie, czy wydanie wyroku łącznego).
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii. Zajmujemy się m.in. windykacją należności, sporządzaniem oraz opiniowaniem umów, a także reprezentacją Klientów przed sądami i urzędami administracyjnymi.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)

Publikacje zobacz wszystkie

Czy przed rozwodem muszę wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania?

Sąd orzeka rozwód, jeżeli pomiędzy małżonkami wystąpił trwały i zupełny rozkład pożycia (art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Sąd podczas postępowania sądowego bada więc, czy pomiędzy stronami istnieje jeszcze wspólne pożycie (tz…

Zachowek w praktyce, nowa opłata

Spadkodawcy przysługuje uprawnienie do dowolnego rozrządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci, sporządzając w tym celu testament. Zdarza się jednak, że pominięte w nim zostaną interesy najbliższej rodziny, np. w sytuacji, gdy …

Miejsce zamieszkania dziecka, którego rodzice mieszkają osobno

Kiedy konieczne jest ustalenie miejsca zamieszkania dziecka? Jak ustalić miejsce zamieszkania dziecka? Zgodnie z art. 26 k.c. miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamie…

Alimenty na dziecko

Obowiązek alimentacyjny wynika z przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Zgodnie z art. 128 k.r.o., obowiązek dostarczania środków utrzymania i wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. Zgodnie zaś z treśc…

Opinie wystawione przez innych prawników

POLECANY

None

2020-01-11

Pani Mecenas to osoba bardzo profesjonalna i odpowiedzialna, zdająca sobie doskonale sprawę z potrzeb klienta Kancelarii. W ślad za profesjonalizmem należy wymienić terminowość, świetny kontakt z klientem i ogromną wiedzę prawniczą. Miałem sposobność współpracować z Panią Mecenas i zdecydowanie polecam!

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
bardzo pomocny prawnik. jestem nadzwyczaj zadowolony z porady, rozmowy z pania mecenas, udzielonych mi wskazowek w sprawie rodzinnej.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo polecam Pania mecenas . skrupulatnie odpowiedziala na wszystkie moje pytania, w prosty sposob wyjasnila mi moj problem . bardzo mnie uspokoila i pocieszyla . DZiekuje!

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Trafiłam do p. mecenas z polecenia. Dawno nie otrzymalam tak fachowej pomocy, a mialam juz do czynienia z paroma adwokatami. Bede dalej polecac wsrod znajomych. Mila, terminowa i 100% profesonalna mecenas.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Polecam z calego serca. Bardzo rzeczowa pani mecenas, prosto, konkretnie, bez lania wody i na temat. super porada

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Rzeczowa pomoc. Dziekuje.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 222)