Adwokat Adrianna Borowiecka, Łódź
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Adrianna BorowieckaAdwokat

Kancelaria Adwokacka adwokat Adrianna Borowiecka
Odpowiada w ciągu 11 godzin Otwarty na nowych klientów
Łódź
ul. Żeligowskiego 42 lok. 3, 90-644 Łódź

Kancelaria Adwokacka służy kompleksową pomoc prawną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom uczestniczącym w obrocie gospodarczym, w szczególności spółkom prawa handlowego. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo, wysoki poziom świadczonych usług, zaangażowanie w prowadzone sprawy. Naszym Klientom zapewniamy indywidualnie dobrany zakres pomocy prawnej, kierując się ich potrzebami i interesami. Główne obszary praktyki Kancelarii to prawo cywilne, w tym prawo rodzinne i prawo spadkowe, odszkodowania, windykacja długów, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo administracyjne i inne. Obsługa prawna obejmuje m. in. udzielanie porad prawnych, sporządzanie oraz opiniowanie pism i umów, a także reprezentowanie Klientów przed sądami, urzędami oraz innymi instytucjami na terenie całego kraju.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 29 opinii

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy
100,0 zł + 23% VAT
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 19
10 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • W sprawach karnych Kancelaria udziela pomocy na każdym etapie postępowania, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i sądowym (m.in. w sprawach o odroczenie wykonania kary, przerwę w wykonaniu kary, zamianę kary, dozór elektroniczny, warunkowe przedterminowe zwolnienie, czy wydanie wyroku łącznego).
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii. Zajmujemy się m.in. windykacją należności, sporządzaniem oraz opiniowaniem umów, a także reprezentacją Klientów przed sądami i urzędami administracyjnymi.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Kancelaria reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód, separację, ustalenie władzy rodzicielskiej, alimenty, ustalenie opieki nad dzieckiem i kontaktów rodziców oraz dziadków z dzieckiem, podział majątku wspólnego itp.
 • Spadki i testamenty (1)
  • W ramach prawa spadkowego świadczymy wszelkie usługi prawne z zakresu dziedziczenia majątku. Są to m.in. sprawy związane z testamentem, zachowkiem, działem spadku, stwierdzeniem nabycia spadku, czy wydziedziczeniem.
 • Majątek i Podatki (1)
  • Kancelaria prowadzi sprawy o odszkodowanie, zadośćuczynienie, ochronę dóbr osobistych, dochodzenie należności, upadłość konsumencką, realizację umów, zasiedzenie oraz innych związanych z nieruchomościami.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)

Publikacje zobacz wszystkie

Zachowek w praktyce, nowa opłata

Spadkodawcy przysługuje uprawnienie do dowolnego rozrządzenia swoim majątkiem na wypadek śmierci, sporządzając w tym celu testament. Zdarza się jednak, że pominięte w nim zostaną interesy najbliższej rodziny, np. w sytuacji, g...

Obniżenie i niepłacenie alimentów z powodu koronawirusa

W związku ze spowodowaną w ostatnim czasie wskutek stanu epidemii utratą pracy lub zmniejszeniem zarobków wielu osób, powstało zagadnienie prawne dotyczące możliwości niepłacenia, odroczenia terminu płatności lub obniżenia wysokości ...

Jak ściągnąć zaległe alimenty?

Pierwszym krokiem w celu wyegzekwowania zaległych alimentów jest uzyskanie tzw. tytułu wykonawczego. Jest nim wyrok, w którym zostały zasądzone alimenty, zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Z kolei klauzula wykonalności z potwierdze...

Rozwód bez orzekania o winie

Najszybszym i najprostszym sposobem zakończenia małżeństwa jest zgodne w tym zakresie żądanie małżonków. W przypadku braku ustalania, który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia małżeńskiego, możliwe jest orzeczenie rozwodu n...

Opinie wystawione przez innych prawników

POLECANY

None

2020-01-11

Pani Mecenas to osoba bardzo profesjonalna i odpowiedzialna, zdająca sobie doskonale sprawę z potrzeb klienta Kancelarii. W ślad za profesjonalizmem należy wymienić terminowość, świetny kontakt z klientem i ogromną wiedzę prawniczą. Miałem sposobność współpracować z Panią Mecenas i zdecydowanie polecam!

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Szybka, krótka i zrozumiała odpowiedź

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo dziękuję.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Uzyskałam szybką i wyczerpującą odpowiedź na pytanie.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Szybka i konkretną odpowiedź

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
szybka i prosta odpowiedz na temat

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 89)