Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Polecani radcy prawni w Polsce

Szukasz dobrego radcy prawnego online? W serwisie Specprawnik znajdziesz kancelarie prawne z Twojej okolicy. Zarejestrowani tu prawnicy udzielają darmowych wstępnych porad prawnych. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz pomocy prawnika, możesz skorzystać z odpłatnej pomocy kierując się cennikiem zaproponowanym przez radcę prawnego (jeśli szukasz taniego prawnika, sortuj po „najniższa cena”). Skorzystaj także z naszego filtrowania. Kancelaria prawna, której szukasz określa kategorie problemów, którymi się zajmuje, dlatego u nas łatwo znajdziesz najlepszego radcę prawnego dla Twojej sprawy. Pomoc prawna głównie polegająca na udzielaniu porad i konsultacji prawnych to specjalność radców prawnych z naszego serwisu. Radca prawny sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Pamiętaj, że radca prawny może wystąpić w Twoim imieniu także przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Radcy Prawnego Sebastian Nawrocki

Olsztyn

Lanca 3/1 II p., 10-528 Olsztyn

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Najem okazjonalny lokalu.

Zrzeczenie się długów spadkowych.

Uprawnienia zameldowanego w lokalu socjalnym.

zmiana umowy zlecenia

Przyczyna rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.

Brak zgłoszenia najmu organom podatkowym.

Podstawa i forma delegowania pracownika.

Warunki przyznania świadczenia postojowego.

Warunki przyznania świadczenia postojowego.

rodzaj i charakter działalności gospodarczej

Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Tąkiel

Os. Mieszka I 29/11, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Odpowiada w ciągu 7 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Wygrana sprawa o zachowek. Reprezentowałam syna spadkodawców, który na skutek testamentu swoich rodziców pozbawiony został, po ich śmierci, majątku spadkowego

Wygrana sprawa o odszkodowanie za nie wskazanie przez gminę lokalu socjalnego, do którego prawo przyznane zostało w wyroku o eksmisję

Wygrana sprawa o zapłatę z tytułu nienależytego wykonania umowy o roboty budowlane

Legal & Tax Kancelaria Prawna

Puławska 111A/91, 02-707 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Wygrana sprawa o ochronę dóbr osobistych w postaci dobrego imienia

Dziesiątki udzielonych porad prawnych w zakresie skutków prawnych wywołanych przez epidemię koronawirusa z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego etc.

Prowadzenie z sukcesem postępowania o podział spadku

Postępowanie o wyrażenie zgody na czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Jaworski

Strzałowa 17R/15, 87-100 Toruń

Odpowiada w ciągu 3 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Wygrana sprawa przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy o zapłatę kwoty 101.000,00 zł. Sprawa dotyczyła żądania zapłaty odszkodowania od ubezpieczyciela, za uszkodzoną nieruchomość.

Kancelaria wielokrotnie wygrywała sprawy o zapłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Kancelaria wygrała wiele spraw przeciwko ubezpieczycielom o zapłatę odszkodowania za uszkodzone pojazdy.

Kancelaria wielokrotnie reprezentowała klientów-przesiębiorców w sporach o zapłatę przeciwko dłużnikom-przedsiębiorcą.

Kancelaria w ramach specjalizacji dotyczącej prawa pracy wielokrotnie reprezentowała pracowników, w sporach przeciwko pracodawcom.

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Rudowski

Kopernika 28/1, 10-513 Olsztyn Olsztyn

  • Odpowiedzi na pytania

Witam,jestem zadłużony u 3 pożyczkodawców internetowych(vivus,sosho,kredito)obecnie nie mam stałego dochodu,co w takiej sytuacji mam zrobić ?

Jak już wspomniałem temat jest skomplikowany, ale postaram się w skrócie trochę rozjaśnić problem. Znowelizowane przepisy przewidują, że „w przypadku, gdy majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na pokrycie kosztów postępowania albo w masie upadłości brak jest płynnych funduszów na ich pokrycie, koszty te pokrywa tymczasowo Skarb Państwa.” [art. 491(1) ustawy prawo upadłościowe i naprawcze] Niemniej koszty postępowania upadłościowego będą pokrywane przez Skarb Państwa tylko tymczasowo, co oznacza, że ostatecznie mają one zostać przerzucone na upadłego konsumenta. Możliwym jest również uzyskanie umorzenia kosztów postępowania upadłościowego. Nastąpi to w sytuacji, gdy sąd umorzy upadłemu konsumentowi jego zobowiązania bez ustalenia planu spłaty wierzycieli. W takim przypadku, bowiem sąd jednocześnie obciąży Skarb Państwa tymczasowo pokrytymi kosztami postępowania upadłościowego. Umorzenie upadłemu konsumentowi jego zobowiązania bez ustalenia planu spłaty wierzycieli może natomiast mieć miejsce, gdy osobista sytuacja konsumenta w oczywisty sposób wskazuje, że nie byłby on zdolny do dokonania jakichkolwiek spłat w ramach planu spłaty [art.491(16) ustawy)]. Reasumując istnieje możliwość złożenia wniosku pomimo braku majątku/dochodów. Zachęcam do zapoznania się z przepisamy ustawu Prawo upadłościowe i naprawcze od art. 491(1) do 491(23)

Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Sapieha-Śledź

Langiewicza 18, 70-263 Szczecin

Izydy 1a, 72-006

Odpowiada w ciągu 9 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Jestem wspolwlascicielem w 1/3 działki budowlano - usługowej /6ar/, na której wiele lat temu została ustalona przez sąsiada służebność drogi koniecznej. Sąsiad od kilkunastu lat ma swobodny dostęp do drogi ze swojej działki, nie posiada budynków gospodarczych. Twierdzi ponadto, że ta służebność mu się należy i nie można jej znieść. Z tego tytułu działka, która jest w atrakcyjnym miejscu traci na wartości. Ponadto sąsiad jest rodzinom ze wspolwlascicielem mojej działki i wypuszcza tam zwierzęta /konie/, które zanieczyszczają cały obszar nieruchomości tylko za jego zgodą. Proszę o pomoc. Czy jest szansa na zniesienie sądowne służebności drogi koniecznej? Czy jest możliwość pobierania opłaty od sąsiada za to, że za zanizyl wartość działki poprzez służebność drogi koniecznej? Czy sąd może przy wniosku o zniesienie współwłasności podzielić działkę, która ma 6 ar? Czy w przypadku braku możliwości podziału, sąd może przyznać działkę sąsiadowi z obowiązkiem zapłaty za moje 2 ary, uwzględniając cenę rynkową nieruchomości oszacowaną przez biegłego? Czy biegły może obniżyć wartość nieruchomości z uwagi na tę służebność drogi koniecznej? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem jak się zabrać do tego tematu. Dziękuję

Postaram się odpiwedzieć po kolei. 1. Czy jest szansa na zniesienie sądowne służebności drogi koniecznej? Tak 2. Czy jest możliwość pobierania opłaty od sąsiada za to, że za zanizyl wartość działki poprzez służebność drogi koniecznej? raczej nie, trzeba by wykazać, że poniósł Pan konkretną stratę. 3. Czy sąd może przy wniosku o zniesienie współwłasności podzielić działkę, która ma 6 ar? W zasadzie może, zależy od woli stron i opinii biegłego- powstana dość małe działki. 4. Czy w przypadku braku możliwości podziału, sąd może przyznać działkę sąsiadowi z obowiązkiem zapłaty za moje 2 ary, uwzględniając cenę rynkową nieruchomości oszacowaną przez biegłego? Sąsiadowi nie, ale innym współwłaścicielom tak. 5. Czy biegły może obniżyć wartość nieruchomości z uwagi na tę służebność drogi koniecznej? tak, służebnośc zazwyczaj obniża wartość działki.

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Nejbert

Pilsudskiego 57/1, 24-100 Puławy

Odpowiada w ciągu 7 godzin

  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Witam Proszęo pomoc w sprawie alimentacyjnej. Jestem zobowiązany do alimentów na dwoje dzieci. Najpierw ugodą sądową a póżniej uyrzymane to zostało w wyroku rozwodowym. Obowiązek alimentacyjny spełniam regularnie i nadal zamierzam. Jednak dzieci są już pełnoletnie. Dotychczas zgodnie z orzeczeniem (ugodą) płaciłem do rąk matki, a chciałbym do rąk dzieci. Czy mogę zaprzestać płacić matce dzieci i przekazywać na ich rachunki? Alimenty potrącane są z mojej renty przez ZUS na podstawie wyroku rozwodowego. Jednak ZUS uchyla się od mojego wniosku zmiany danych do przelewu gdyż jak twierdzi, w sprawie alimentow została zawarta ugoda a w treści wyroku nie ma informacji o tym że po osiągnięciu pełnoletności mogę pieniądze przekazywać dzieciom, jako uprawnionym, a nie matce. Czy ZUS ma rację? Jesli nie, to w jaki sposób i w oparciu o jaką podstawę prawną mogę oprzeć swój wniosek o przekazywanie należnych alimentów uprawnionym do nich czyli dzieciom? Będę wdzięczny za wyczerpującą poradę. Krzysztof Klepacki

Szanowny Panie,zgodnie z poglądem wyrażonym przez Sąd Najwyższy w uchwale 7 sędziów – zasada prawna z dnia 16 kwietnia 1977 r., sygn. akt III CZP 14/77 :,, w przypadku uzyskania przez uprawnionego pełnoletności z zachowaniem prawa do dalszej alimentacji wypłata świadczenia może nastąpić wyłącznie do jego rąk. Zdarzenie to nie wymaga stwierdzenia orzeczeniem sądu opiekuńczego i dlatego do wykazania legitymacji do osobistego odbioru świadczeń wystarczą odpowiednie dokumenty stanu cywilnego”. Proszę powołać się na ten wyrok dołączyć skrócony akt urodzenia i odpis wyroku alimentacyjnego. Pozdrawiam Radca prawny Anna Nejbert.

Kancelaria Radcy Prawnego Artur Woźniak

Gen. J. Ziętka 88, 41-400 Mysłowice

Gen. J. Ziętka 88, 41-400

  • Odpowiedzi na pytania

Witam, w 10.08.2019 r podpisałam umowę na wynajem pokoju. Z końcem marca chce wypowiedzieć umowę, o czym informowałam właściciela mieszkania już jakiś czas temu - jestem w ciąży i nkebwyobrazam sobie mieszkać w wynajmowanym pkoju. Otrzymałam odpowiedź, że nie ma problemu, ale żebym poszukala kogoś na swoje miejsce, wtedy odzyskam całość kaucji. Wystawialam ogłoszenie, ale nikt się nie znalazł. Teraz gdy zadzwoniłam do właściciela, powiedział mi, że muszę płacić do końca trwania umowy, bo nikogo nie znalazłam na swoje miejsce. W umowie jest tylko jeden paragraf o wcześniejszym wypowiedzeniu tj " W przypadku wcześniejszej rezygnacji z umowy najmu pokoju, najemca jest zobowiązany znaleźć na swoje miejsce nowego najemce, który zobowiąze się podpisać umowę. Za wcześniejszą rezygnację najemca zobowiązany jest zapłacić wynajmującemu kwotę 300zl." Owszem jest informacja, o znalezieniu kogoś na swoje miejsce, ale nie ma nic o płaceniu do końca umowy. Proszę o pomoc jak skutecznie rozwiązać tą umowę. Pozdrawiam Katarzyna

Dzień dobry Pani Katarzyno! Oczywiście takie postępowanie właściciela mieszkania jest co najmniej nie w porządku i rozumiem Pani niepokój. Przy okazji gratuluję ciąży:-) Pani Katarzyno moim zdaniem ma Pani prawo wypowiedzieć umowę najmu i to zawsze kwestia dokładnych zapisów z umowy, którą trzeba by było przejrzeć. Natomiast wygląda na to, że wystarczy, że wpłaci Pani te 300 zł i powinna się Pani uwolnić od umowy i kaucja powinna zostać zwrócona (te 300 zł może sobie właściciel potrącić z kaucji). Mam nadzieję, że uda się Pani rozwiązać bez problemu umowę! Dobrego dnia!

Kancelaria Radcy Prawnego Bożena Kot

Broniwoja 3 m.37, 02-655 Warszawa

Odpowiada w ciągu 5 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

ProLegis Kancelaria Prawna

Waryńskiego 32-36, 86-300 Grudziądz

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

witam moje pytanie brzmi oc auta 12 maraca zakupilem polise przez internet a wczesniejsza mialem do 13 marca w link 4 powiadomilem @ o wypowiedzeniu umowy 16 marca uzyskalem odp ze wypowiedzenie wymaga wlasnorecznego podpisu ok zlozylem wnoisek z ich strony interenetowej i zrobilem skan podpisu i wyslalem po dniu czy dwoch dostalem odp ze polisa zostawa znowiona na kolejny rok bo moj @ niemial autoryzacji po raz kolejny weszlem na strone link i ponownie wyslalem wypowiedzienie i skan podpisu ale nie przez swoj @ tylko przez formularz kontaktowy to juz byl 20 marzec i wczoraj dostalem wiadomosc ze polisa zostala znowiona na kolejny rok i odp na wypowiedzienie ze zostal wniosek zlozony po terminie a informowalem juz 13 i mnie zbywali do dnia wczorajszego a mam oplacone ubezpieczenie w inny towarzystwie i co teraz mam zrobic zeby nieponiesc kosztow

Przedstawiony przypadek reguluje art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z ust. 1. "Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta w trybie art.28 ust.1 (na skutek automatycznego wznowienia), umowa zawarta w tym trybie może zostać przez niego wypowiedziana na piśmie." Można więc w każdym czasie wypowiedzieć tą umowę w LINK 4. Wymagana jest forma pisemna, a więc z odręcznym podpisem. Niestety żadne skany, zdjęcia czy kopie dokumentów nie spełniają tego wymogu. Proszę napisać wypowiedzenie, podpisać je i wysłać do LINK4 pocztą na ich adres. Zwracam jednak uwagę na ust. 2 tego artykułu zgodnie z którym "2.W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z ust.1, zakład ubezpieczeń może żądać zapłaty składki ubezpieczeniowej za okres, przez który ponosił odpowiedzialność." - a więc do momentu skutecznego doręczenia wypowiedzenia.

Wróć na górę