Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Katowice

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Katowice uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Katowice? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Robert Solga i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka komandytowa

Karoliny 4, 40-186 Katowice

  • Usługi wycenione
  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Telefoniczna porada prawna

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna związana z odchodzącym pracownikiem/wspólnikiem

Odchodzi Twój kluczowy pracownik, rozstajesz się ze wspólnikiem i obawiasz się nieuczciwej konkurencji, podbierania klientów czy pracowników? Powiem Ci, co zrobić w tej sytuacji by zminimalizować straty.

369,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

369,00 zł wybieram

Sprawdzenie podpisanej umowy o zakazie konkurencji

Masz podpisaną umowę o zakazie konkurencji? Sprawdzę Twoją umowę, powiem Ci czy jest ważna, dokładnie wyjaśnię, jakie masz zobowiązania i jakie konsekwencje wiążą się z naruszeniem postanowień umowy. Odpowiem na Twoje pytania.

369,00 zł wybieram

Sprawdzenie projektu umowy o zakazie konkurencji przed podpisaniem

Jesteś pracownikiem i otrzymałeś do podpisania umowę o zakazie konkurencji? Sprawdzę Twoją umowę. Powiem Ci czy jest ważna, doradzę co warto jeszcze negocjować z pracodawcą i dokładnie wyjaśnię, jakie zobowiązanie na siebie przyjmujesz i jakie będziesz mieć korzyści. Zasugeruję poprawki do dokumentu jeśli będą niezbędne, odpowiem na Twoje pytania.

369,00 zł wybieram

Sporządzenie umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy

Widziałem w życiu setki umów o zakazie konkurencji, ale bardzo niewiele dobrych, które chroniły naprawdę skutecznie i co ważne, można było je rozwiązać wtedy, kiedy przestały być potrzebne. Napiszę dla Ciebie taką umowę. Po to podpisujemy umowę o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, by była skuteczna. Z punktu widzenia pracodawcy, jest to najważniejsze. Nie ma nic gorszego, niż życie w błędnym przeświadczeniu, że posiada się skuteczną umowę w sytuacji, gdy ona nie chroni. To jak wyjście na pojedynek rewolwerowców z pustym magazynkiem. Albo skok z samolotu z plecakiem zamiast spadochronu. Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy jest najsilniejszym narzędziem prawnym chroniącym pracodawcę przed konkurencją ze strony byłego pracownika. Jest też dużym ograniczeniem dla pracownika. Powoduje, że po ustaniu stosunku pracy nie może robić tego, na czym się zna najlepiej. Nic więc dziwnego, że zaproponowanie pracownikom umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy powoduje emocje, a czasem nawet konflikty. Warto jednak unikać zbędnych napięć, jeżeli jest to możliwe. Do tego musisz wiedzieć, że umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy nie jest łatwą umową. Mimo że jest uregulowana praktycznie w jednym artykule, można przy jej sporządzaniu popełnić kilka kosztownych błędów. Takich, które spowodują bezpośrednie konsekwencje finansowe lub nawet nieważność zakazu konkurencji, czyli brak ochrony. A przecież umowy są po to, by obowiązywały. Błędy popełniane są często na etapie wdrożenia umowy, powodując sprzeciw pracowników, a także na etapie jej stosowania, np. poprzez niewłaściwe obliczenie wysokości odszkodowania dla pracownika, czy wypłacanie odszkodowania po terminie. Oba te błędy powodują natychmiastową utratę ochrony.

1230,00 zł wybieram

Kancelaria Prawnicza Marcin Dutkiewicz Radca Prawny

Katowice

Kancelaria Prawna Radca Prawny Adam Malik

Katowice

Marta Kowalska-Drąg Kancelaria Radcy Prawnego

Katowice

Kancelaria Radcy Prawnego Martyna Miszczyk-Mazek

Katowice

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Wawrzyczek

Katowice

DBWP Kancelaria Radców Prawnych Dorf-Burke, Wałga-Pilor sp.p.

Katowice

Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Bąk

Katowice

lexnord

Katowice

Kancelaria Radcy Prawnego Paulina Zapała-Niedźwiedzka

Katowice

Wróć na górę