Szukaj adwokatów w twojej miejscowości

Adwokat Warszawa

Kancelarie adwokackie w miejscowości Warszawa w zasięgu Twojej ręki. Jeśli poszukujesz najlepszego prawnikaadwokata - online sprawdź listę kancelarii z Twojej miejscowości zarejestrowanych w naszym serwisie. Prawo pracy, sprawy karne, rozwód, alimenty, nieruchomości? Jaki prawnik będzie dobry dla Ciebie? Skorzystaj z filtrowania, by wybrać adwokata z miejscowości Warszawa odpowiedniego dla Twojej sprawy. Sortuj po najniższej cenie, najbliższej odległości lub najlepszej opinii o adwokacie z Twojego regionu. Pomoc prawna adwokatów ze Specprawnika polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych i sporządzaniu opinii prawnych. Jeśli potrzebujesz projekt aktu prawnego lub szukasz przedstawiciela przed sądem czy urzędem, możesz zaufać adwokatom z miasta Warszawa. Korzystając z opinii użytkowników oraz opisu spraw, którymi zajmuje się adwokat, wybierz doświadczonego prawnika, który rozwiąże Twój problem. Wejdź na profil adwokata i sprawdź świadczone przez niego usługi, ich zakres oraz cenę.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Adwokacka Mariusz Skwarek

Ogrodowa 28/30/323, 00-896 Warszawa

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

180,00 zł wybieram

Dokonanie wpisu w księgach wieczystych

Aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy do wniosku dołączyć odpowiednie dokumenty stanowiące podstawę wpisu. Dokumentami takimi mogą być orzeczenia sądu, dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej: akt notarialny, decyzje administracyjne. Prawnik przygotuje odpowiedni wniosek oraz wypełni go dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki

Ta usługa sprawdzenia umowy pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

200,00 zł wybieram

Sporządzenie pisma z reklamacją dla klienta

Jeżeli kupiony towar lub usługa ma wadę, klient może złożyć reklamację, w której określi swoje żądania. Pismo sporządzone przez doświadczonego prawnika pomoże Ci dochodzić swoich praw i zagwarantuje, iż spełnisz wymagania prawne i formalne dotyczące Twojej sytuacji. Prawnik sporządzi dokument, który bedziesz mógł wysłać do podmiotu, do którego zgłaszasz reklamację.

200,00 zł wybieram

Przygotowanie dokumentu: Wezwanie do zapłaty

Twój dłużnik nie oddaje należności? Chcesz zastosować środki, które zmotywują dłużnika do zapłaty? Jeśli rozwiązanie problemu poprzez rozmowę z dłużnikiem nie jest skuteczne czas wysłać oficjalne pismo wzywające dłużnika do zapłaty. Takie działanie i wysłanie pisma z kancelarii może być skuteczne jeśli zostanie napisane i podpisane przez doświadczonego prawnika. Prawnik zadzwoni do Ciebie by omówić szczegóły Twojej sytuacji i przygotuje indywidualne wezwanie do zapłaty.

249,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: umowa sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzenie przez prawnika umowy sprzedaży abyś miał pewność, że sprzedaż lub kupno mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczna. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

249,00 zł wybieram

Sporządzenie umowy o pracę

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy o pracę, abyś miał pewność, że jesteś chroniony a podpisany dokument zabezpieczy Cię odpowiednio. Prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy spersonalizowaną umowę o pracę, która skutecznie zabezpieczy Twoje sprawy.

249,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki zawartej z instytucją pozabankową (pożyczki online).

Ta usługa sprawdzenia umowy e-pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

250,00 zł wybieram

Wypełnienie wniosku do KRS

Przydatne każdej firmie szczególnie wtedy, kiedy chcesz zarejestrować zmiany w zarządzie, zmianę siedziby czy złożenie sprawozdań finansowych lub podwyższenia kapitału spółki. Otrzymasz dokumenty, które będziesz mógł złożyć we właściwym sądzie.

259,00 zł wybieram

Protokół Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników lub Akcjonariuszy

Decyzje dotyczące funkcjonowania spółki z o. o. zapadają na zgromadzeniach wspólników. Przepisy pozwalają na podjęcie uchwały niekoniecznie podczas zebrania udziałowców, jeżeli wyrażą oni na piśmie zgodę na postanowienia, które mają być podjęte, albo na głosowanie pisemne. Prawnik pomoże Ci napisać protokół i sprawdzi, czy konkretna sprawa dotycząca spółki wymaga podjęcia uchwały.

299,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 3 godziny

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 3 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

300,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 5 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 5 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie kontraktu managerskiego

Jeśli jesteś osobą, której proponuje się przejście na kontrakt menadżerski - ta usługa jest dla Ciebie. Po tym jak prawnik sprawdzi kontrakt, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać kontraktu managerskiego.

549,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

559,00 zł wybieram

Sporządzenie regulaminu pracy

Regulamin pracy musi zawierać pewne obowiązkowe elementy. Poza nimi regulamin pracy może zawierać również inne postanowienia regulujące organizację pracy w zakładzie. Powinien uszczegóławiać i dostosowywać przepisy prawa pracy do warunków pracy w firmie. Tworząc regulamin pracy pracodawca może powierzyć jego sporządzenie prawnikowi, który przygotuje odpowiedni dokument.

699,00 zł wybieram

Sporządzenie kontraktu managerskiego

Prawnik pomoże w oparciu o Twoje wytyczne sporządzić projekt kontraktu managerskiego . Jeśli jesteś osobą, której proponuje się przejście na kontrakt menadżerski lub masz kompetencje, doświadczenie i wiedzę i na taki kontrakt chciałbyś przejść i zaproponować jego zapis - ta usługa jest dla Ciebie.

749,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy kredytowej dla klienta zawierającego umowę kredytu hipotecznego

Umowy kredytowe zawierają coraz więcej kruczków prawnych. Często są one tak skonstruowane w sposób niezrozumiały dla klienta. Sprawdzenie przez prawnika umowy kredytowej na zakup mieszkania pomoże Ci upewnić się, czy taki sposób kupna mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczny. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

789,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 10 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 10 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

1000,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2400,00 zł wybieram

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karolina Marszałek

Ogrodowa 3 lok. 3, 00-893 Warszawa

Zajmuję się także prawem spadkowym m.in. sprawami o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy lub testamentu oraz sprawami o dział spadku, w trakcie których składam wnioski dowodowe tak, aby skrupulatnie ustalić skład i wartość spadku, a następnie dokonać podziału w sposób zgodny z interesem mojego klienta. Składając właściwe wnioski dowodowe jestem w stanie ustalić, bez ponoszenia kosztów wszystkie banki w których zmarły miał prowadzone rachunki bankowe. Po zakończeniu postępowania przygotowuję wnioski o wprowadzenie zmian w księgach wieczystych i wpisanie nowego właściciela nieruchomości.

Prowadzę sprawy rozwodowe i wielokrotnie udało mi się przekonać Sąd, że mój klient nie ponosi wyłącznej winy w rozkładzie pożycia, nawet jeżeli dopuścił się zdrady współmałżonka. Ponadto w sprawach o rozwód dbam o zabezpieczenie kontaktów z dziećmi i ustalenie alimentów na właściwym poziomie, a w razie potrzeby także ustalenie sposobu korzystania z mieszkania i zaspokajanie potrzeb rodziny w trakcie postępowania. Mam świadomość, że rozwód jest trudnym przeżyciem dla moich klientów i zawsze staram się ograniczyć do minimum ich stres związany z występowaniem w sądzie. Przed każdą rozprawą spotykam się z klientem i informuję go jak wygląda rozprawa i o co może pytać sędzia.

Po prawomocnym orzeczeniu rozwodu, kiedy wszyscy myślą, że najgorsze jest już za nimi, rozpoczyna się postępowanie o podział majątku wspólnego. Sprawy bardzo często trwają latami, bowiem przychodzą kolejni biegli wyceniający majątek nieruchomości, przedsiębiorstwa, samochody, a wszystkie opinie są kwestionowane jak nie przez jedną, to przez drugą stronę. Ja proponuję klientom równolegle z wniesieniem sprawy o rozwód założenie sprawy o rozdzielność majątkową, a następnie równoległe dokonywanie podziału majątku wspólnego. Jednoczesne prowadzenie postępowań bardzo często pomaga w znalezieniu porozumienia i zakończeniu wszystkich spraw po kilku tygodniach, a nie latach. Do sprawy o podział majątku wspólnego trzeba się bardzo dobrze przygotować, pamiętając, że Sąd dzieli majątek, który był w posiadaniu małżonków w chwili ustania wspólności majątkowej małżeńskiej, tj. np. z chwilą uprawomocnienia się wyroku rozwodowego. Zawsze analizuję z klientem cały okres trwania wspólności majątkowej małżeńskiej, aby nie pominąć żadnych nakładów lub wydatków z majątku osobistego mojego klienta na majątek wspólny małżonków, które także podlegają rozliczeniu na wniosek zgłoszony we właściwym terminie i dobrze uzasadniony. Ponadto nie wszyscy wiedzą, że w postępowaniu o zniesienie współwłasności sąd na wniosek rozstrzyga także wzajemne roszczenia z tytułu posiadanych rzeczy. Natomiast po zapadnięciu prawomocnego postanowienia o zniesieniu współwłasności nie można dochodzić np. rozliczenia zapłaconych tylko przez jedną stronę rat kredytu, czy czynszu za mieszkanie.

Prowadzę sprawy w imieniu osób zobowiązanych do płacenia alimentów o ich obniżenie lub uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Przykładowo ostatnio uzyskałam pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie, gdzie ojciec domagał się uchylenia alimentów od studiującej córki, początkowo sprawa wyglądała na przegraną ojciec ma obowiązek utrzymywać córkę, która studiuje. Jednak udało mi się ustalić, że dziewczyna pracuje jako modelka i zarabia miesięcznie trzy razy więcej od ojca, a ponadto nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów i chce tylko otrzymywać przelewy. Sąd uwzględnił moje argumenty i mój klient nie musi już płacić po 1500 zł miesięcznie.

Kancelaria Adwokacka Weronika Piluchowska

Lazurowa 12 lok. 20, 01-315 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

1/ dochodzenie wynagrodzeń za bezumowne korzystanie z nieruchomości

5/ postępowania wieczystoksięgowe

2/ sprawy o separację

4/ sprawy o ustalenie władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem

3/ sprawy o dział spadku

6/ sprawy z zakresu ochrony własności i posiadania

4/ sprawy dotyczące mobbingu

5/ sprawy dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy

2/ dochodzenie roszczeń odszkodowawczych

1/doradztwo w zakresie wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej

Leszczak Barbara, adwokat. Kancelaria

Tamka 20 lok. 4, 00-349 Warszawa

opinia prawna w sprawie stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu, zachowek, wykonawca testamentu , zapis testamentowy

wniosek o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego z mienia ruchomego i nieruchomego dłużnika ( postępowanie egzekucyjne przed komornikiem)

sprawa o uregulowanie kontaktów dziecka z ojcem

skarga pauliańska: uznanie za bezskuteczne czynności prawnej dokonanej z pokrzywdzeniem wierzyciela( rozporządzenie mieniem )

opracowywanie umów: dostawy, najmu (mieszkania, lokalu użytkowego), pożyczki, darowizny

obrona w postępowaniu karnym za kradzież z włamaniem

opracowywanie umów sprzedaży, w tym sprzedaży udziałów spółki

pozew o zapłatę z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała w wypadku samochodowym (drogowym) , z oc sprawcy wypadku - od zakładu ubezpieczeń, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, postępowanie likwidacyjne przed zakładem ubzepieczeń

reprezentacja strony pokrzywdzonej w postępowaniu karnym w charakterze oskarżyciela posiłkowego,powoda cywilnego ( powództwo adhezyjne)

1) prawo administracyjne: pobyt tolerowany, 2) prawo administracyjne: osiedlenie się na podstawie Karty Polaka i przynależności do narodu polskiego

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Kurczuk-Samodulska

Magistracka 24a/8, 01-413 Warszawa

Opracowanie wzorów umów gospodarczych oraz opiniowanie projektów umów

Bieżąca obsługa prawna spółek, zakładanie oraz likwidacja spółek prawa handlowego.

Reprezentowanie Klientów w sporach sądowych (w tym prowadzenie spraw w elektronicznym postępowaniu upominawczym) oraz w negocjacjach, a także na etapie dochodzenia należności przed komornikiem.

Powództwo przeciwegzekucyjne

Opracowywanie regulaminów pracy i regulaminów wynagradzania

Wygrana sprawa o odszkodowanie z tytułu niezgodnego z prawem wypowiedzenia przez pracodawcę umowy o pracę.

Wygrana sprawa o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary pozbawienia wolności.

Skuteczne dochodzenie należności pieniężnych w postępowaniu polubownym, sądowym i egzekucyjnym.

Doradztwo i reprezentacja w sprawach o rozwód, separacje, alimenty oraz w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej Sprawy o rozwód (z orzekaniem o winie oraz bez orzekania o winie) Sprawy o rozwód z orzeczeniem o winie oraz uzyskaniem alimentów, wraz z zabezpieczeniem kosztów utrzymania rodziny na czas toczącego się postępowania

Uniewinnienie w sprawie o sprzeniewierzenie majątku (art. 284 par. 2 k.k.).

Karolina Wojciechowska Kancelaria Adwokacka

Hlonda 10D/103, 02-776 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Ustalenie warunków zabudowy - reprezentacja przed organami administracji publicznej (Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Warszawie)

Odmowa włączenia dokumentacji do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego - reprezentacja przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Negocjacje umów na projekt oraz realizację projektu architektonicznego.

Reprezentacja zagranicznego Inwestora w sprawie nabycia nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków

Reprezentacja w sprawie o nieważności decyzji o warunkach zabudowy przed organami administracji publicznej (Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Warszawie)

Przygotowanie odpowiedzi na pozew o odszkodowanie od spółki z o.o. oraz reprezentacja przed sądem.

Reprezentacja w sprawie rozbiórki budowli przed organami administracji publicznej, Wojewódzkim Sądem Administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym

Opinia prawna podsumowująca wyniki audytu postępowania środowiskowego w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia

Reprezentacja w sprawie o pozwolenie na budowę osiedla przed organami administracji publicznej (Prezydentem m.st. Warszawy i Wojewodą Mazowieckim) zakończona uzyskaniem decyzji ostatecznej

Reprezentacja w sprawie o stwierdzenie nieważności decyzji o pozwoleniu na budowę przed organami administracji publicznej (Wojewodą Mazowieckim, Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego)

Kancelaria Adwokacka Magdalena Miechowska-Ostatek

Lwowska 4 lok. 3, 00-658 Warszawa

Obrona oskarżonego o czyn z art. 256 k.k. - propagowanie faszyzmu i publiczne nawoływanie do nienawiści na tle rasowym

Reprezentowanie wnioskodawcy w sprawie o zniesienie współwłasności nieruchomości poprzez jej podział.

Reprezentowanie w sprawie o rozwód z orzekaniem o winie oraz ograniczeniem władzy rodzicielskiej matce.

Reprezentacja powoda przed sądem w sprawie o uzyskanie odszkodowania od zakładu ubezpieczeń za wypadek komunikacyjny.

Sporządzenie pozwu o zachowek i reprezentacja w postępowaniu sądowym uprawnionych do zachowku, w sytuacji gdy majątek spadkodawca w formie darowizny przekazał przed śmiercią innej osobie.

Reprezentowanie w sprawie o podwyższenie alimentów.

Reprezentowanie w sprawie o rozwód bez orzekania o winie, ustalenie naprzemiennej opieki nad małoletnimi dziećmi.

Złożenie odwołania od decyzji ZUS w sprawie odmowy wypłaty zasiłku macierzyńskiego ze względu na fikcyjność umowy o pracę oraz reprezentacja przed sądem okręgowym w niniejszej sprawie.

Reprezentowanie powoda w sprawie przeciwko ubezpieczycielowi z tytułu zapłaty odszkodowania wynikającego z zaistniałego zdarzenia przewidzianego zawartą pomiędzy stronami umową ubezpieczenia na życie.

Obrona oskarżonego w postępowania z oskarżenia prywatnoskargowego.

Antoszewska Magdalena Joanna, adwokat

Orężna 16, 02-938 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka to jedne z najtrudniejszych spraw rodzinnych z uwagi na ich ogromny ciężar emocjonalny.Sprawy te wymagają specjalistycznego przygotowania i zazwyczaj związane są z koniecznością poddania się badaniom w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym. Sprawę o ustalenie miejsca pobytu dziecka możemy połączyć ze sprawą o kontakty z dzieckiem. Sprawy te są zazwyczaj długotrwałe, jednakże w razie silnego konfliktu istnieje możliwość zabezpieczenia na czas procesu miejsca pobytu dziecka przy jednym z rodziców.

Ustalenie alimentów. Ważne jest, iż alimentów możemy dochodzić za okres 3 lat wstecz, jeżeli wykażemy, że istnieją niezaspokojone potrzeby dziecka z tego okresu. Istotna informacją może być również fakt, iż postępowania te nie są związane z kosztami sądowymi dla strony uprawnionej – zazwyczaj Matki, oraz, że na wniosek strony Sąd zasądzi zwrot kosztów adwokackich od zobowiązanego, czasami w całości.

Współpracujemy z DEUTSCHES INSTITUT FÜR JUGENDHILFE UND FAMILIENRECHT EV w zakresie stwierdzenia wykonalności wyroków zagranicznych i egzekucji alimentów.

Sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi to jednak z najczęstszych spraw prowadzonych przez naszą Kancelarię. Z wnioskiem o uregulowanie kontaktów może wystąpić zarówno rodzic, przy którym mieszka dziecko, i który chciałby, aby kontakty drugiego rodzica odbywały się regularnie oraz rodzic, który chce spotykać się z dzieckiem a jest mu to utrudniane lub również chciałby ustalić szczegółowo zasady, terminy i miejsce spotkań. Wbrew pozorom nie są to łatwe sprawy – zwłaszcza, jeśli dotyczą bardzo małych dzieci i często koniecznym jest przeprowadzenie dowodu z opinii Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczni-Konsultacyjnego lub biegłych psychologów, a nawet i w skrajnych przypadkach psychiatrów.

Istnieje możliwość uregulowania kontaktów małoletnich dzieci z dziadkami macierzystymi lub ojczystymi. Są to kontakty zasądzone ponad kontakty przyznane rodzicom i są często jedynym sposobem utrzymania więzi rodzinnych. Sądy przychylają się do takich rozwiązań, dlatego warto zastanowić się nad założeniem takie sprawy, jeżeli macie Państwo utrudnione kontakty z wnukami.

Sprawy o podział majątku są to skomplikowane i długotrwałe sprawy, z uwagi na częstą konieczność dokonania wyceny np. mieszkania przez biegłych rzeczoznawców. Możliwe jest również w tych postępowaniach rozliczanie nakładów np. jeżeli któreś z małżonków sprzedało mieszkanie, które posiadało przed ślubem i pieniądze ze sprzedaży przekazało na wybudowanie wspólnego domu lub zakup innego mieszkania pomożemy rozliczyć ten nakład.

Jeżeli macie Państwo zasądzone alimenty, jednakże zobowiązany uchyla się od ich płacenia lub płaci nieregularnie można wszcząć postępowanie egzekucyjne. Korzystając z naszej pomocy, macie Państwo pewność doprowadzenia sprawy do końca. Komornik, na nasz wniosek będzie szukał majątku dłużnika, istnieje możliwość zajęcia i zlicytowania nawet nieruchomości dłużnika. W przypadku, gdy zobowiązany uporczywie uchyla się od obowiązku alimentacyjnego i stan ten utrzymuje się przez dłuższy okres czasu możemy pomóc Państwu w założeniu sprawy karnej przeciwko zobowiązanemu.

Sprawa o ustalenie ojcostwa należy do spraw bardziej skomplikowanych z uwagi na to, iż zazwyczaj sprawa nie dotyczy tylko samego ustalenia ojcostwa ale także wysokości alimentów, zwrotu kosztów porodu, połogu i wyprawki, władzy rodzicielskiej, nazwiska dziecka.

Jeżeli jesteście Państwo rodzicami i macie problem ze wspólnym podejmowaniem decyzji w kwestii dotyczącej małoletniego dziecka istnieje możliwość ograniczenia drugiemu rodzicowi władzy rodzicielskiej do podejmowania określonych decyzji. np: wybór przedszkola lub szkoły, wybór zajęć dodatkowych, wybór sposobu leczenia, wyjazdy zagraniczne dziecka.

Jeżeli chcecie Państwo dokonać podziału majątku wspólnego, a jesteście w związku małżeńskim, konieczne będzie zniesienie wspólności majątkowej małżeńskiej. Możliwe jest to na kilka sposobów: poprzez ustanowienie rozdzielności majątkowej przed notariuszem, jeżeli jest zgoda obu stron, rozwód, separacja, ustanowienie rozdzielności majątkowej przed Sądem.

Kancelaria Adwokacka

Puławska 12 lok. 14, 02-566 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

pozew o odszkodowanie z tytułu wypadku komunikacyjnego

wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

pozew o waloryzację polisy

wniosek o zniesienie współwłasności

wniosek o dział spadku

skarga na decyzję do sądu administracyjnego; skargi na decyzje do organów administracji; wznowienie postępowania

pozew o rozwód

pozew o odszkodowanie z AC i OC

stwierdzenie nieważności decyzji

apelacje; skargi kasacyjne; zażalenia;

Wróć na górę