Szukaj adwokatów w twojej miejscowości

Adwokat Poznań

Kancelarie adwokackie w miejscowości Poznań w zasięgu Twojej ręki. Jeśli poszukujesz najlepszego prawnikaadwokata - online sprawdź listę kancelarii z Twojej miejscowości zarejestrowanych w naszym serwisie. Prawo pracy, sprawy karne, rozwód, alimenty, nieruchomości? Jaki prawnik będzie dobry dla Ciebie? Skorzystaj z filtrowania, by wybrać adwokata z miejscowości Poznań odpowiedniego dla Twojej sprawy. Sortuj po najniższej cenie, najbliższej odległości lub najlepszej opinii o adwokacie z Twojego regionu. Pomoc prawna adwokatów ze Specprawnika polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych i sporządzaniu opinii prawnych. Jeśli potrzebujesz projekt aktu prawnego lub szukasz przedstawiciela przed sądem czy urzędem, możesz zaufać adwokatom z miasta Poznań. Korzystając z opinii użytkowników oraz opisu spraw, którymi zajmuje się adwokat, wybierz doświadczonego prawnika, który rozwiąże Twój problem. Wejdź na profil adwokata i sprawdź świadczone przez niego usługi, ich zakres oraz cenę.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kamil Wasilewski Adwokat

(Od 2014)
Podziękowań 50
Opinii 110
Odpowiedzi na pytania 770

Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski

Grunwaldzka 517 C/29, 62-064 Poznań

Porada prawna w sprawach funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie dotyczącej funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie wyroku łacznego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie możliwości połączenie orzeczonych kar i uzyskanie niższej kary łącznej abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich spraw karnych.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie ustanowienia rozdzielności majątkowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie ustanowienia rozdzielności majątkowej abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących możliwości porozumienia się w zakresie ustanowienia rozdzielności majątkowej lub przy braku takiego porozumienia oceni, czy konieczne jest wystąpienie na drogę postępowania sądowego.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie rozwodowej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twoich kwestii związanych z rozwodem i pomoże Ci rozeznać się w Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przedawnienia zadłużenia

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przedawnienia zadłużenia, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak przedawnienie zobowiązania.

49,00 zł wybieram

Porada w sprawie zajęcia komorniczego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie otrzymania pisma o zajęciu komorniczym, rozpoczętej egzekucji komorniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję jak postępować dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak ile może zabrać komornik z Twojego wynagrodzenia, co zrobić w przypadku blokady konta bankowego, zablokowania części wynagrodzenia przez komornika, rozpoczętej egzekucji.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie mieszkaniowej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie mieszkaniowej , abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z Twoją sytuacją mieszkaniową.

49,00 zł wybieram

Porada z prawa rodzinnego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, podczas których omówisz sytuację prawną swojej rodziny, po to abyś mógł podjąć właściwe decyzje. Prawnik odpowie na Twoje pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak małżeństwo, separacja, alimenty lub opieka nad dziećmi.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie niezgodności towaru z umową

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie rękojmi, gwarancji lub niezgodności towaru z umową abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących sytuacji, w której zakupiony towar nie spełnia oczekiwań lub posiada wady.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Podwyższenie alimentów na dziecko

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, kiedy można domagać się wyższych alimentów, jakie dokumenty należy przygotować, aby móc ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak obliczyć potrzeby dziecka, jak udokumentować wydatki, jak wyjaśnić możliwości zarobkowe zobowiązanego.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak czym jest upadłość konsumencka, czy możesz ją ogłosić, jak przygotować się do upadłości konsumenckiej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: sprzedaż mieszkania przez pośrednika

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie sprzedazy mieszkanai przez pośrednika, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących umowy z pośrednikiem, umowy przedwstępnej i procesu sprzedazy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie pracowniczej.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie pracowniczej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów związanych z prawem pracy. Prawnik poinformuje szczegółowo m.in. o terminach jakie masz na wzniesienie sprawy do sądu, o perspektywach sukcesu sprawy sądowej, o przysługujących Ci roszczeniach.

49,00 zł wybieram

porada prawna w sprawie błędu medycznego

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie błędu medycznego, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Jesteś ofiarą błędów lekarskich? Został naruszony wobec Ciebie obowiązek zapewnienia lub udzielenia opieki? Otrzymałeś błędne wyniki badań, masz problem w uzyskaniu dokumentacji medycznej lub znajdują się w niej błędy? Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada Prawna: Biznes

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie prowadzenia własnej działalności abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących rozpoczęcia prowadzenia działalności, nowego pomysłu, jego ochrony, sprawy zatrudnienia pracownika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o zachowek.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o zachowek abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojego udziału w spadku.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spadkowej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących tematów takich jak nabycie spadku, odrzucenie spadku, podział i zrzeczenie się spadku czy zachowek.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, wskaże jakie dokumenty musisz zgromadzić, powie jak ustalić krąg uczestników postępowania.

49,00 zł wybieram

Porada prawna: Wypadek drogowy

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie wypadku drogowego, samochodowego, motoyklowego, z udziałem pieszych i rowerzystów abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sprawy.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie o eksmisję z lokalu.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o eksmisję z lokalu abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego pisma o eksmisji, postepowania o eksmisję, powie jak wystąpić o lokal socjalny dla osób wskazanych w pozwie o eksmisję, rozważy z Tobą tez opcje jak postąpić, jeśli jesteś wynajmującym lokalu a najemca zalega z zapłatą czynszu.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie kontaktów z dzieckiem lub władzy rodzicielskiej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie spraw dziecka, opieki nad nim i kontaktów z dzieckiem abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących kontaktów z dzieckiem oraz władzy rodzicielskiej.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie zagrożenia karą za zarzucane przestępstwo lub wykroczenie abyś mógł podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i wyjaśni wszelkie wątpliwości w zakresie kwalifikacji prawnej czynu.

49,00 zł wybieram

Porada prawa w sprawie podziału majątku wspólnego.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie o podział majatku wspólnego abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić w Twojej sprawie dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących ustalenia składników majatku, rozliczenia nakładów na majątek wspólny z majątków odrębnych oraz wydatków związanych z utrzymaniem składników majątku.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie nakazu zapłaty.

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej, w sytuacji otrzymania nakazu zapłaty lub wezwania do zapłaty abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak działać dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących otrzymanego nakazu zapłaty lub wystąpienia o taki nakaz w celu odzyskania należności od dłużnika.

49,00 zł wybieram

Porada prawna w sprawie karnej

15 minut rozmowy telefonicznej z prawnikiem, w celu uzyskania porady prawnej w sprawie karnej, abyś mógł ze spokojem podjąć decyzję, jak postąpić dalej. Prawnik odpowie na pytania i udzieli konkretnych informacji dotyczących Twojej sytuacji.

49,00 zł wybieram

Stworzenie dokumentu wezwania do zapłaty

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu dokumentu wezwania do zapłaty, sformułuje właściwe żądanie i obliczy właściwie odsetki, których możesz się domagać. Taki dokument podpsiany przez prawnika niejednokrotnie pozwala rozwiązać problem braku zapłaty od dłużnika.

100,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew

Prawnik sprawdzi przygotowany przez Ciebie dokument, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse i pewność, że dokument właściwie Cię zabezpiecza. Po tym jak prawnik sprawdzi dokument, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie złozyć dokument w Sądzie.

100,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego.

Sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego przez prawnika abyś miał pewność, że regulamin zabezpiecza Twój sklep. Po tym jak prawnik sprawdzi regulamin, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie rozpocząć sprzedaż w Internecie.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o poufności

Sprawdzenie umowy o poufności przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza poufność informacji które przekazujesz. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa najmu

Sprawdzenie umowy najmu przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza wynajem mieszkania przez Ciebie i Twoje prawa. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

149,00 zł wybieram

Sporządzenie pisma z reklamacją dla klienta

Jeżeli kupiony towar lub usługa ma wadę, klient może złożyć reklamację, w której określi swoje żądania. Pismo sporządzone przez doświadczonego prawnika pomoże Ci dochodzić swoich praw i zagwarantuje, iż spełnisz wymagania prawne i formalne dotyczące Twojej sytuacji. Prawnik sporządzi dokument, który bedziesz mógł wysłać do podmiotu, do którego zgłaszasz reklamację.

149,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa o pracę

Sprawdzenie umowy o pracę przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Cię odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę o pracę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa developerska

Sprawdzenie umowy z deweloperem abyś miał pewność, że gwarantuje bezpieczne nabycie mieszkania, lokalu lub domu. Przy zakupie mieszkania należy dokładnie sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wyniszczającej i wieloletniej walki z deweloperem. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę, wskazać klauzule niedozwolone lub miejsca związane z ryzykiem dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki zawartej z instytucją pozabankową (pożyczki online).

Ta usługa sprawdzenia umowy e-pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie umowy pożyczki

Ta usługa sprawdzenia umowy pożyczki jest dla Ciebie, jeśli chcesz taką podpisać i chciałbyś, by prawnik wyjaśnił Ci jej zapisy.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa z podwykonawcą

Sprawdzenie umowy z podwykonawcą przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument jest bezpieczny dla Ciebie i zabezpiecza Cie odpowiednio. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać umowę.

199,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: Umowa biznesowa

Sprawdzenie umowy przez prawnika abyś miał pewność, że podpisany dokument zabezpiecza Twoje prawa i jakie będa Twoje ryzyka i obowiązki. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy bedziesz wiedział jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie ją podpisać.

199,00 zł wybieram

Dokonanie wpisu w księgach wieczystych

Aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy do wniosku dołączyć odpowiednie dokumenty stanowiące podstawę wpisu. Dokumentami takimi mogą być orzeczenia sądu, dokumenty stwierdzające dokonanie czynności prawnej: akt notarialny, decyzje administracyjne. Prawnik przygotuje odpowiedni wniosek oraz wypełni go dla Ciebie.

199,00 zł wybieram

Przygotowanie dokumentu: Wezwanie do zapłaty

Twój dłużnik nie oddaje należności? Chcesz zastosować środki, które zmotywują dłużnika do zapłaty? Jeśli rozwiązanie problemu poprzez rozmowę z dłużnikiem nie jest skuteczne czas wysłać oficjalne pismo wzywające dłużnika do zapłaty. Takie działanie i wysłanie pisma z kancelarii może być skuteczne jeśli zostanie napisane i podpisane przez doświadczonego prawnika. Prawnik zadzwoni do Ciebie by omówić szczegóły Twojej sytuacji i przygotuje indywidualne wezwanie do zapłaty.

249,00 zł wybieram

Sporządzenie umowy o pracę

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy o pracę, abyś miał pewność, że jesteś chroniony a podpisany dokument zabezpieczy Cię odpowiednio. Prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy spersonalizowaną umowę o pracę, która skutecznie zabezpieczy Twoje sprawy.

249,00 zł wybieram

Sprawdzenie dokumentu: umowa sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzenie przez prawnika umowy sprzedaży abyś miał pewność, że sprzedaż lub kupno mieszkania lub lokalu jest dla Ciebie bezpieczna. Po tym jak prawnik sprawdzi umowę, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie zawrzeć umowę.

249,00 zł wybieram

Odwołanie od decyzji ZUS w sprawie wysokości emerytury

Usługa jest potrzebna, gdy prawnik wcześniej sprawdził i wykrył nieprawidłowości w sposobie naliczenia przez ZUS wysokości emerytury. Prawnik sporządzi i przekaże Tobie pocztą lub emailem gotowe, profesjonalne pismo do Sądu w Twoim imieniu będące odwołaniem od decyzji ZUS. Odwołanie przekażesz do Sądu za pośrednictwem ZUS. (Zanim trafi do Sądu, otrzymasz jeszcze od ZUS stanowisko w sprawie odwołania.)

250,00 zł wybieram

Wypełnienie wniosku do KRS

Przydatne każdej firmie szczególnie wtedy, kiedy chcesz zarejestrować zmiany w zarządzie, zmianę siedziby czy złożenie sprawozdań finansowych lub podwyższenia kapitału spółki. Otrzymasz dokumenty, które będziesz mógł złożyć we właściwym sądzie.

259,00 zł wybieram

Protokół Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników lub Akcjonariuszy

Decyzje dotyczące funkcjonowania spółki z o. o. zapadają na zgromadzeniach wspólników. Przepisy pozwalają na podjęcie uchwały niekoniecznie podczas zebrania udziałowców, jeżeli wyrażą oni na piśmie zgodę na postanowienia, które mają być podjęte, albo na głosowanie pisemne. Prawnik pomoże Ci napisać protokół i sprawdzi, czy konkretna sprawa dotycząca spółki wymaga podjęcia uchwały.

299,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentu: Regulamin sklepu internetowego

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu sklepu internetowego , abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej działalności, który skutecznie zabezpieczy Twój sklep.

300,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 3 godziny

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 3 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

300,00 zł wybieram

Stworzenie umowy biznesowej

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu umowy biznesowej, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona od ryzyk. Prawnik oceni Twoje potrzeby biznesowe i stworzy spersonalizowaną umowy, która skutecznie zabezpieczy twoje sprawy.

399,00 zł wybieram

Założenie indywidualnej działalności gospodarczej.

Prawnik pomoże Ci rozpocząć działalność biznesową, tak by zaoszczędzić czas i upewnić się, że Twoja firma zacznie działalność zgodnie z prawem. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

400,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 5 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 5 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

500,00 zł wybieram

Sprawdzenie kontraktu managerskiego

Jeśli jesteś osobą, której proponuje się przejście na kontrakt menadżerski - ta usługa jest dla Ciebie. Po tym jak prawnik sprawdzi kontrakt, zadzwoni do Ciebie celem omówienia wszelkich kwestii problematycznych. Na koniec 30 minutowej rozmowy będziesz wiedział, jakie zmiany wprowadzić aby móc bezpiecznie podpisać kontraktu managerskiego.

549,00 zł wybieram

Sporządzenie regulaminu pracy

Regulamin pracy musi zawierać pewne obowiązkowe elementy. Poza nimi regulamin pracy może zawierać również inne postanowienia regulujące organizację pracy w zakładzie. Powinien uszczegóławiać i dostosowywać przepisy prawa pracy do warunków pracy w firmie. Tworząc regulamin pracy pracodawca może powierzyć jego sporządzenie prawnikowi, który przygotuje odpowiedni dokument.

699,00 zł wybieram

Sporządzenie kontraktu managerskiego

Prawnik pomoże w oparciu o Twoje wytyczne sporządzić projekt kontraktu managerskiego . Jeśli jesteś osobą, której proponuje się przejście na kontrakt menadżerski lub masz kompetencje, doświadczenie i wiedzę i na taki kontrakt chciałbyś przejść i zaproponować jego zapis - ta usługa jest dla Ciebie.

749,00 zł wybieram

Utworzenie dokumentacji: Regulamin akcji marketingowych i konkursów w Internecie

Prawnik pomoże Ci w stworzeniu regulaminu akcji marketingowej w Internecie lub konkursu w Internecie, abyś miał pewność, że Twoja firma jest odpowiednio chroniona. Wybrany prawnik oceni Twoje potrzeby i stworzy odpowiedni regulamin dla twojej akcji, która skutecznie zabezpieczy Twój konkurs lub działania marketingowe w Internecie.

799,00 zł wybieram

Stała obsługa prawna firmy 10 godzin

Stała obsługa prawna jest przydatna firmom, które nie zatrudniają własnych prawników Usługa zapewnia stały kontakt z prawnikiem m.in:. telefoniczny, e-mail i w razie konieczności także osobisty. Prawnik będzie świadczył obsługę prawną w wymiarze do 10 godzin i zapewni doradztwo prawne we wszystkich aspektach prowadzonego przez Ciebie biznesu.

1000,00 zł wybieram

Sprawa rozwodowa - Pozew o rozwód lub odpowiedź na pozew i prowadzenie sprawy rozwodowej.

Prawnik poprowadzi Cię przez cały proces rozwodu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i będziesz mieć największe szanse na szybki wynik sprawy. Wynajęty prawnik pomoże Ci podczas całego procesu rozwodu i złoży wszystkie potrzebne dokumenty w sądzie.

1500,00 zł wybieram

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Prawnik pomoże Ci w założeniu spółki z o.o. dzięki czemu zaoszczędzisz czas i upewnisz się, że Twój biznes spełnia wszystkie wymogi prawne. Prawnik stworzy i złoży w odpowiednim urzędzie wszystkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia działalności, w tym formularze KRS i umowę spółki.

2000,00 zł wybieram

KANCELARIA ADWOKACKA PAULINA SKONIECZNA-MASTERNAK

Poznań

alimenty na małżonka

stwierdzenie nabycia spadku

stwierdzenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

uchylenie obowiązku alimentacyjnego

obrona podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym

wpisy i zmiany w KRS

wina współmałżonka

pozbawienie drugiego rodzica władzy rodzicielskiej nad dzieckiem

reprezentacja pokrzywdzonych w sprawie o znęcanie się nad rodziną

zasądzenie zachowku

Marta Kruk Adwokat

(Od 2012)
Podziękowań 2
Opinii 2
Odpowiedzi na pytania 10

Kancelaria Adwokat Kruk

Al. Wielkpolska 29/8, 60-603 Poznań

Zajmuję się obroną podejrzanych o przestępstwa lub wykroczenia na etapie dochodzenia lub śledztwa, reprezentuję oskarżonych w procesie sądowym. Sporządzam środki zaskarżenia, tj. zażalenia i apelacje.

Prowadzę sprawy o mobbing, nierówne traktowanie pracowników.

Reprezentuję skazanych w procesach karnych.

Zajmuję się sprawami karnymi na etapie postępowania wykonawczego, tj. sporządzam wnioski o wydanie wyroku łącznego, wnioski o odroczenie wykonania kary i o przerwę w karze, jak i wnioski o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary.

Prowadzę sprawy o zniesienie współwłasności nieruchomości.

Prowadzę sprawy o ubezwłasnowolnienie częściowe lub całkowite.

Prowadzę stałą obsługę prawną firm i przedsiębiorców na wczesnym etapie rozwoju (startup)

Prowadzę sprawy o podział majątku wspólnego małżonków.

Reprezentuję firmy w sprawach o zapłatę na podstawie zobowiązań umownych, niezapłaconych faktur, oraz na etapie egzekucji komorniczej.

Reprezentuję oskarżonych w procesach o o kradzieże, oszustwa, rozboje, groźby karalne, pobicia.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Maria Kowalski

al. 1 Maja 12A, Szamotuły, ul. Młyńska 6/2, Poznań, 61-730 Poznań

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Sprawa o ustalenie opłaty adiacenckiej z tytułu podziału nieruchomości.

Utworzenie spółki komandytowej w oparciu o spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Sprawdzanie akt księgi wieczystej.

Sprawa przeciwko operatorowi telekomunikacyjnemu.

Sprawa o podwyższenie alimentów.

Sprawa o zapłatę z tytułu niezapłaconej faktury za dostarczony towar.

Regulowanie stanu prawnego kamienicy.

Sprawa o zapłatę przeciwko członkowi zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obrona kierowcy oskarżonego w procesie karnym o spowodowanie wypadku.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Adam Intek Adwokat

(Od 2015)
Podziękowań 1
Opinii 4
Odpowiedzi na pytania 6

Adam Intek Kancelaria Adwokacka

Libelta, 1a/6, 61-706 Poznań

Przygotowanie oraz opiniowanie umów oraz dokumentów związanych z procesem wdrożeniem oprogramowania - umowy sprzedaży licencji na oprogramowanie, przeprowadzenia analizy przedwdrożeniowej, wdrożenia oraz serwisu powdrożeniowego.

Udział w transakcji nabycia elektrowni wodnej przez zagranicznego przedsiębiorcę. W ramach tej transakcji byłem odpowiedzialny za przeprowadzenie prawnego badania due diligence spółki celowej eksploatującej ww. elektrownię wodną, a także wsparcie przy negocjacjach po stronie nabywcy.

Przeprowadzenie obniżenia kapitału zakładowego spółki z jednoczesnym zwrotem wniesionych dopłat.

wygrana sprawa o zapłatę wynagrodzenia za dostarczone materiały budowlane, wraz z przeprowadzeniem postępowania egzekucyjnego

Wygrana sprawa o odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę z członkiem zarządu.

Przeprowadzenie audytu prawnego spółki zajmującej się obrotem energii z odnawialnych źródeł energii.

Opracowanie treści testamentu.

Udział w audycie ochrony danych osobowych spółki.

Przygotowanie regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania w spółce z o.o.

Opracowanie planu sukcesji dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą.

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Lipiński & Walczak s.c.

Działowa 22/7, 61-747 Poznań

Wygrana w sprawie oskarżonego o wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym.

Opracowywanie dokumentacji pracowniczej, w tym umów o pracę, umów o zakazie konkurencji, kontraktów menadżerskich oraz rozwiązywanie sporów pracowniczych (spory sądowe).

Regulamin pracy i wynagradzania. Zwolnienie dyscyplinarne. Roszczenia pracowników przeciwko pracodawcy.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów z firmami z punktu widzenia pracownika jak i kontrahenta.

Doświadczenie w sprawach dotyczących kontaktów z dziećmi, władzy rodzicielskiej, rozwodów czy podziałów majątku.

Sprawy o zachowek, dotyczące zapisów, unieważnienie testamentu, wykonanie testamentu. Dział spadku

Spory z pracodawcą. Odprawy pracownicze. Zaległe wynagrodzenie. Przygotowanie regulaminów pracy i wynagradzania. Wypadki przy pracy.

Sprawy związane z Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA). Przekazanie i przejęcie ścigania na terytorium UE. Ekstradycja.

Nieuczciwa konkurencja.

Odroczenie wykonania kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary, przerwa w odbywaniu kary

Kancelaria Adwokacka adwokat Agnieszka Skopowska

Gołębia 3/4, 61-834 Poznań

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Reprezentacja w sprawie o rozwód i alimenty na rzecz dziecka, powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej i ustalenie kontaktów z dzieckim.

Pozwy o odszkodowanie z tytułu szkód komunikacyjnych.

Reprezentacja klienta w sprawie o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu wypadku nurkowego

Wniosek o zasiedzenie nieruchomości przeciwko Miastu Poznań. Kilka postępowań, we wszystkich uzyskano postanownie w przedmiocie zasiedzenia nieruchomości.

Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na rzecz dwuletniego dziecka.

Pozwy o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu wypadków (uszczerbku na zdrowiu, zgonu).

Reprezentacja Klienta w sprawach o zniesienie współwłasności nieruchomości (np. kamienicy, bloku liczącego około 120 mieszkań).

Sporządzenie umowy spółki jawnej. Zmiany umowy spółki jawnej. Reprezentacja klienta w postępowaniu przed Krajowym Rejestrem Sądowym.

Pozwy o zapłatę. (obejmujące wszelkiego rodzaju wierzytelności powstałe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą).

Sporządzenie umowy spółki cywilnej. Zmiany umowy spółki cywilnej. Doradztwo prawne dla klienta w zakresie zagadneń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej.

JAŚKIEWICZ PAPIERSKA Kancelaria Adwokacka

Wyspiańskiego 11/3, 60-749 Poznań

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Podstawą prawidłowo funkcjonującej firmy jest dobrze napisana, nie budząca wątpliwości umowa. W mojej praktyce wielokrotnie przygotowywałam projekty różnych umów, w tym wzorców umów zawieranych z konsumentami oraz regulaminów stron internetowych.

Przeprowadziłam (na rzecz podmiotów polskich i zagranicznych) ponad kilkaset spraw windykacyjnych, w tym w szczególności w elektronicznym postępowaniu upominawczym.

W toku mojej pracy zajmuję się obsługą spółek prawa handlowego, co wiąże się z koniecznością bieżącego doradztwa oraz regularnego przygotowywania ich dokumentów wewnętrznych.

Reprezentowałam skutecznie Klientów w sprawach o pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów z dziećmi oraz rozwód.

Doradzam agencjom reklamowym przy realizacji ogólnopolskich kampanii reklamowych, architektom przy tworzeniu projektów architektonicznych. Prowadzę spory o naruszenie praw autorskich i praw własności przemysłowej. Tworzę umowy wydawnicze, licencyjne, itp.

Wielokrotnie z sukcesem reprezentowałam zarówno sieci handlowe, jak i ich dostawców w sprawach o zapłatę tzw. opłat półkowych. Doświadczenie zdobyłam w ponad kilkudziesięciu procesach.

Prowadziłam wiele postępowań sądowych o wypowiedzenie stosunku pracy lub warunków pracy i płacy. Przygotowywałam dokumenty związane z zawarciem stosunku pracy (np. umowy o pracę z kierowcą samochodu ciężarowego) oraz dokumenty wewnętrzne dla przedsiębiorców.

Kancelaria Adwokacka Klaudia Siutkowska

I. Paderewskiego 6/15, 61-770 Poznań

wygrana sprawa o zachowek

wygrana sprawa o rozwód, wysokie alimenty na rzecz dzieci oraz małżonka, wyłączna wina

wygrana sprawa o wysokie zadośćuczynienie, sprawa odszkodowawcza

IACOVONE & STACHOWIAK Adwokacka Spółka Partnerska

Elizy Orzeszkowej 13/2, 60-778 Poznań

Założenie i wprowadzenie na polski rynek spółki prawa handlowego z kapitałem obcym, w tym aportem w postaci nieruchomości położonej za granicą. Sprawa z pozoru wydaje się nieskomplikowana, jednakże pod względem prawnym jest co najmniej zawiła i wymaga uwzględnienia nie tylko przepisów prawa polskiego, ale również państwa obcego i połączenia czynności zarówno na terenie Polski oraz za granicą. Jeżeli przy ocenie sprawy uwzględnić również szybkość w jakim całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane za pośrednictwem naszej Kancelarii niewątpliwie możemy pochwalić się skutecznością w działaniu.

Sprawa o wydanie dziecka, które przez pięć lat było ukrywane przez matkę Polkę przed ojcem cudzoziemcem. Dziecko praktycznie nie miało więzi z ojcem ze względu na izolowanie dziecka przez matkę. Ostatecznie po złożeniu stosownych wniosków i wykorzystaniu dostępnych rozwiązań prawnych, Sąd Polski nakazał wydanie dziecka ojcu, z którym przebywa do dnia dzisiejszego. W realiach polskiej rzeczywistości i przywiązania do zasady, iż lepszym rodzicem dla dziecka jest osoba matki, przedmiotową sprawę uznajemy za duży sukces.

Sprawa o zapłatę, w której Kancelaria reprezentowała spółkę pozwaną. Wierzytelność dochodzona od spółki powstała, w czasie kiedy udziały w spółce przysługiwały pierwotnemu właścicielowi, a który ukrył fakt istnienia zobowiązania przy czynności sprzedaży udziałów klientowi Kancelarii, a wręcz zapewniał o braku zobowiązań. Klient pozostawał w przekonaniu, iż nabywa spółkę wolną od jakichkolwiek obciążeń finansowych. Jak się później okazało, Spółka została pozwana przez podmiot zajmujący się windykacją należności. Pomimo wprowadzenia w błąd i nabycia przez Klienta udziałów w spółce obciążonej wierzytelnością, Kancelaria poprzez odpowiednie czynności prawne w toku postępowania sądowego doprowadziła do oddalenia powództwa przeciwko reprezentowanej spółce.

Wróć na górę