Szukaj adwokatów w twojej miejscowości

Adwokat Kraków

Kancelarie adwokackie w miejscowości Kraków w zasięgu Twojej ręki. Jeśli poszukujesz najlepszego prawnikaadwokata - online sprawdź listę kancelarii z Twojej miejscowości zarejestrowanych w naszym serwisie. Prawo pracy, sprawy karne, rozwód, alimenty, nieruchomości? Jaki prawnik będzie dobry dla Ciebie? Skorzystaj z filtrowania, by wybrać adwokata z miejscowości Kraków odpowiedniego dla Twojej sprawy. Sortuj po najniższej cenie, najbliższej odległości lub najlepszej opinii o adwokacie z Twojego regionu. Pomoc prawna adwokatów ze Specprawnika polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych i sporządzaniu opinii prawnych. Jeśli potrzebujesz projekt aktu prawnego lub szukasz przedstawiciela przed sądem czy urzędem, możesz zaufać adwokatom z miasta Kraków. Korzystając z opinii użytkowników oraz opisu spraw, którymi zajmuje się adwokat, wybierz doświadczonego prawnika, który rozwiąże Twój problem. Wejdź na profil adwokata i sprawdź świadczone przez niego usługi, ich zakres oraz cenę.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

KANCELARIA ADWOKACKA JUSTYNA MIGAS

Św. Gertrudy 26-29 „HOTEL ROYAL”, 31-048 Kraków

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek począwszy od etapu rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, poprzez tworzenie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, tj. dokumentacja pracownicza, umowy współpracy. Wśród klientów Kancelarii znajdują się podmioty zarówno o ogólnopolskim, jak też międzynarodowym zakresie działania, tj.: - sieć centrów handlowych, - sieć hoteli, - sieć renomowanych marek odzieżowych, - firmy budowlane, - podmioty z branży IT, - podmioty z branży farmaceutycznej, - podmioty z branży transportowej.

Skuteczne reprezentowanie zarówno pracowników, jak też pracodawców w sporach m.in. w sprawach o odszkodowanie za rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem, jak i bez zachowania okresu wypowiedzenia, w sprawach o mobbing, jak też o zapłatę.

Tworzenie i sprawdzanie zgodności dokumentacji pracowniczej z przepisami prawa (umowy o pracę, regulaminy).

Porady prawne w zakresie ryzyka podjęcia działalności konkurencyjnej w trakcie i po rozwiązaniu umowy o pracę.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Sylwia Kurek

Olszańska 34/1, 31-517 Kraków

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Sprawa rozwodowa - ustalenie kontaktów - opieki nad małoletnimi dziećmi stron - ustalenie wysokości alimentów

Obrona oskarżonego w postępowaniu karnym

Pozwy o zapłatę, odszkodowania

Kancelaria Adwokacka Dominik Marchewka

Słoneckiego 4/24, 31-424 Kraków

Odpowiada w ciągu 3 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

wygrana sprawa podziału majątku dorobkowego małżonków.

Wygrana sprawa pijanego kierowcy w związku z zagrożeniem kara pozbawienia wolności.

Wygrana sprawa rozwodu z winy małżonka przy bardzo małej ilości materiału dowodowego w sprawie,

Kancelaria Adwokacka Adwokat Andrzej Bartuzi

Kielecka 6/7, 31-526 Kraków

Odpowiada w ciągu 8 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Trudna sprawa rozwodowa, sprzeczne żądania procesowe obu stron, dzieci co do których rodzice nie potrafią się dogadać w kwestii opieki. Po szeregu pismach z każdej strony, kiedy wydawało się że proces nigdy się nie skończy, udało się zawrzeć porozumienie w oparciu o oczekiwania pierwotnie proponowane przez naszą stronę. Niby nic ale z drugiej strony konsekwentna postawa, poparta merytorycznymi stanowiskami, na tyle zmiękczyła drugą stronę że ta ostatecznie przystała na warunki, w tym także te majątkowe.

Wypadek komunikacyjny, tragedia dla rodziny pokrzywdzonego, niejednokrotnie trauma sprawcy. Trudno znaleźć jednoznaczne przyczyny, poznać okoliczności. Mimo wszystko trzeba działać, znaleźć rozwiązanie, doprowadzić do wydania orzeczenia najlepszego w danych okolicznościach, jeśli nie uniewinnienia to przynajmniej najmniejszego wymiaru kary, względnie w przypadku pokrzywdzonego skazania na satysfakcjonującą karę, uzyskanie odpowiedniego świadczenia

Kleber | Kancelaria adwokacka

Halicka 9, 31-036 Kraków

Odpowiada w ciągu 8 godzin

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Sprawy frankowe

Kancelaria Adwokacka Adwokat Justyna Debrzak

Aleja Sosnowa 9, 30-835 Kraków

Odpowiada w ciągu 11 godzin

  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Kancelaria Adwokacka Adwokat Luiza Zgiep

Grochowska 13/5, 31-516 Kraków

Odpowiada w ciągu 7 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Adwokacka Kamil Trybuchowicz

Topolowa 32/3, 31-506 Kraków

Odpowiada w ciągu 8 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam proszę mi pomóc, mój mąż chce się rozwieść, mieszkamy z teścmi w jednym domu, którego teść jest właścicielem jesteśmy tam zameldowani, pracuję na umowę zlecenie. Moje pytanie brzmi czy mąż może po rozwodzie wyrzucić mnie z tego domu, twierdzi że dziecko zostanie z nim bo ja nnie mam umowy o pracę i nie mam gdzie iść z dzieckiem. Więc mnie chce wyrzucić może? czy musi mi zapewnić lokum zastępczy alimenty dla mnie czy co może zrobić. Ja nie chce rozwodu a tym bardziej jemu zostawiać córeczki i teściom.

Dzień dobry, o uprawnieniu do mieszkania socjalnego orzeka sąd w postępowaniu o eksmisję kierując się kryteriami z ustawy o ochronie praw lokatorów. Oprócz mieszkania socjalnego, może Pani wynająć mieszkanie na wolnym rynku lub podjąć starania o wynajem mieszkania komunalnego (czas oczekiwania jest zazwyczaj znaczny). Trudno mi zajmować stanowisko co do miejsca i możliwości zamieszkania przez Panią nie znając sytuacji. Na chwilę obecną mieszka Pani u teścia i jedyną zgodną z prawem możliwością usunięcia Pani jest orzeczenie eksmisji przez Sąd, w którym to postępowaniu Sąd może przyznać Pani uprawnienie do lokalu socjalnego. Nie znając całokształtu sytuacji nie można jednoznacznie ocenić "co wtedy". Sama Pani musi sobie obiektywnie odpowiedzieć czy dobro dziecka przemawia za tym aby mieszkać z ojcem czy matką. W skrajnej sytuacji, jeżeli żaden z rodziców nie miałby wystarczających kompetencji do sprawowania opieki nad dzieckiem, Sąd może umieścić dziecko w placówce opiekuńczej. Proponuję na spokojnie rozważyć sytuację, realność konieczności opuszczenia mieszkania, możliwości innego zamieszkania, ewentualne uprawnienia alimentacyjne i wtedy podejmować decyzje. Może Pani również rozważyć konsultacje z adwokatem jeżeli ma Pani nadal wątpliwości. W trakcie osobistej rozmowy z pewnością łatwiej przekazać istotne szczegóły. Pozdrawiam

Witam proszę mi pomóc, mój mąż chce się rozwieść, mieszkamy z teścmi w jednym domu, którego teść jest właścicielem jesteśmy tam zameldowani, pracuję na umowę zlecenie. Moje pytanie brzmi czy mąż może po rozwodzie wyrzucić mnie z tego domu, twierdzi że dziecko zostanie z nim bo ja nnie mam umowy o pracę i nie mam gdzie iść z dzieckiem. Więc mnie chce wyrzucić może? czy musi mi zapewnić lokum zastępczy alimenty dla mnie czy co może zrobić. Ja nie chce rozwodu a tym bardziej jemu zostawiać córeczki i teściom.

Dzień dobry, właściciel nieruchomości może dycydować o tym kto i w jaki sposób korzysta z jego własności, chyba że innej osobie przysługuje jakiś tytuł do korzystania z tej rzeczy. Jeżeli Pani i mąż nie zawieraliście z teściem umowy najmu, dzierżawy to prawdopodobnie mieszkanie to zostało Państwu użyczone. Stosunek użyczenie można wypowiedzieć a w konsekwencji żądać w postępowaniu eksmisyjnym opuszczenia mieszkania przez osobę która nie ma tytułu prawnego do zajmowanie tej nieruchomości. Podlega Pani ochronie w zakresie wskazanym w ustawie o ochronie praw lokatorów - czyli np. możliwość wstrzymania egzekucji do czasu zapewnienia przez gminę lokalu socjalnego.Orzekając o władzy rodzicielskiej w tym pieczy, sąd kieruje się dobrem dziecka - z którym z rodziców dziecku "będzie lepiej". Fakt pracy na umowie zlecenie nie jest przesłanka dyskwalifikująca, wręcz okoliczność ta zazwyczaj nie ma większego znaczenia. O ewentualnym zasądzeniu alimentów na Pani rzecz zdecyduje sąd po zapoznaniu się z sytuacją majątkową Pani, męża, winą rozkładu pożycia i ocenie jak rozwód wpłynie na tę sytuację. Alimenty na rzecz dziecka to wypadkowa tego kto sprawuje pieczę nad dzieckiem i ponosi związane z tym koszty. Pozdrawiam

Witam, wczoraj dostałem od komornika informację o zajęciu konta - podobno to jakiś niezapłacony abonament, często zmieniam adresy, więc nie dostawałem żadnej korespondencji. Co mogę zrobić żeby odwołać się od tego?

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należy ustalić jakie świadczenie jest egzekwowane (abonament RTV - egzekucja administracyjna przez Urząd Skarbowy czy np. abonament za telefon, internet, kablówkę itd. - egzekucja prowadzona przez Komornika Sądowego). Jeżeli sprawa dotyczy abonamentu RTV to wierzycielem jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jeżeli opłata jest zasadna - zgłoszono odbiornik RTV i nie uiszczano opłat to można się zwrócić do KRRIT o umorzenie lub rozłożenie na raty abonamentu oraz wnioskiem do Poczty Polskiej o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Od woli KRRIT zależy czy uwzględni taki wniosek czy nie. Jeżeli sprawa dotyczy egzekucji komorniczej - cywilnej, w oparciu o wyrok (nakaz zapłaty) to należy ustalić w oparciu o jaki tytuł wykonawczy toczy się egzekucja, przez jaki Sąd wydany, co było przyczyną niedoręczenia pozwu, nakazu, wyroku. W terminie 7 dni należy wnieść sprzeciw lub apelację wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu lub jeżeli w pozwie wskazano błędny adres zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu. Brak konkretnych informacji o Pana sytuacji nie pozwala udzielić pełnej odpowiedzi i zmusza do poprzestania na ogólnych informacjach. Pozdrawiam

Witam, chciałbym prosić o informację nt. sposobu wydzielenia nieruchomości lokalowej. Na nieruchomości gruntowej teściowie wybudowali dom. Po latach dom został tak rozbudowany, ze góra stanowi niezależne mieszkanie syna ( osobne wejście, niezależne media). Co należy zrobić, aby mieszkanie posiadało własna, niezależna KW. jak uregulowana zostanie kwestia udziału w nieruchomosci gruntowej?

Jeżeli cała nieruchomość stanowi własność teściów (w KW widnieją jedynie teściowie jako właściciele) to ustanowienie odrębnej własności winno nastąpić w drodze aktu notarialnego. sporządzenie aktu notarialnego winno być poprzedzone uzyskaniem zaświadczenia o samodzielności lokali (wydaje starostwo, na podstawie rzutów kondygnacji sporządzonych przez osobę uprawnioną, dokumentu stwierdzającego oddanie budynku do użytkowania). Po uzyskaniu zaświadczenia teściowie przed notariuszem składają oświadczenie o wyodrębnieniu lokali. Akt notarialny wraz z zaświadczeniem jest podstawą założenia nowych KW. Udziały w nieruchomości wspólnej będą ustalone na podstawie stosunku powierzchni danego lokalu do powierzchni wszystkich lokali. Należy pamiętać, iż cała nieruchomość gruntowa na której posadowiony jest budynek stanie się przedmiotem współwłasności. Jeżeli jest to większa działka można rozważyć uprzedni jej podział geodezyjny, tak aby przedmiotem współwłasności stała się jedynie działka o powierzchni niezbędnej do korzystania z budynku, a pozostała część działki pozostała wyłączną własnością teściów. Pozdrawiam

Witam milo, ja strasznie przepraszam, ale nie stac mnie na prawnika a sprawa wyszla"niechcący".Okazalo sie, ze matka zmarla w listopadzie, sprawa jest w sądzie, ale minelo pol roku, terminu rozprawy jeszcze nie ma, bo podobno notariusz niedawno zalozyl postepowanie spadkowe, po uplywie pol roku, a dowiedzialam sie, ze matka zostawila duze dlugi.Jesli notariusz zalozyl sprawe po uplywie pol roku,czy moge odrzucic spadek bez zadnych konsekwencji?

Dzień dobry, spadkobierca w terminie 6 miesięcy od dnia dowiedzenia się o powołaniu do spadku (co do zasady od śmierci mamy) może złożyć oświadczenie czy spadek przyjmuje wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza czy spadek odrzuca. Oświadczenie można złożyć przed sądem lub przed notariuszem. Jeżeli spadkobierca w terminie 6 miesięcy nie złoży żadnego oświadczenia przyjmuje się, że przyjął spadek wprost (wraz z długami). Nie wskazuje Pani jaka "sprawa" jest w sądzie i dlaczego miała zostać "założona" przez notariusza. Może inni spadkobiercy złożyli oświadczenie o odrzuceniu spadku przed notariuszem a ten jedynie przesłał wypisy oświadczeń do sądu? Jeżeli upłynął 6 miesięczny termin do złożenia oświadczenia to przyjęła Pani spadek wprost. W takiej sytuacji ewentualnie można rozważyć złożenie do sądu wniosku o uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu do złożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku. Należałoby wykazać przyczyny dla jakich doszło do uchybienia terminowi. Samo istnienie długów spadkowych nie jest wystarczającym powodem do uchylenia się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia. Jeżeli o długach Pani nie wiedziała i dochowując należytej staranności wiedzieć nie mogła i to było przyczyną niezłożenia oświadczenia w terminie to wniosek poparty dowodami mógłby okazać się skuteczny. Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy adwokata. W trakcie osobistej rozmowy o wiele łatwiej przekazać istotne okoliczności sprawy i podjąć decyzję co do ewentualnych dalszych kroków. W toku postępowania sądowego (na wniosek) może Pani korzystać z pomocy prawnika z urzędu - zakładając, iż Pani sytuacja majątkowa nie pozwala na skorzystanie z takiej pomocy bez pomocy Państwa. Pozdrawiam

Kancelaria Adwokacka Justyna Węgrzynowicz-Cichońska

Ariańska 4/14, 31-505 Kraków

Odpowiada w ciągu 24 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Adwokacka Magdalena Miechowska

Grunwaldzka 9/2, 31-526 Kraków

  • Odpowiedzi na pytania
Wróć na górę