Szukaj adwokatów w twojej miejscowości

Adwokat Rzeszów

Kancelarie adwokackie w miejscowości Rzeszów w zasięgu Twojej ręki. Jeśli poszukujesz najlepszego prawnikaadwokata - online sprawdź listę kancelarii z Twojej miejscowości zarejestrowanych w naszym serwisie. Prawo pracy, sprawy karne, rozwód, alimenty, nieruchomości? Jaki prawnik będzie dobry dla Ciebie? Skorzystaj z filtrowania, by wybrać adwokata z miejscowości Rzeszów odpowiedniego dla Twojej sprawy. Sortuj po najniższej cenie, najbliższej odległości lub najlepszej opinii o adwokacie z Twojego regionu. Pomoc prawna adwokatów ze Specprawnika polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych i sporządzaniu opinii prawnych. Jeśli potrzebujesz projekt aktu prawnego lub szukasz przedstawiciela przed sądem czy urzędem, możesz zaufać adwokatom z miasta Rzeszów. Korzystając z opinii użytkowników oraz opisu spraw, którymi zajmuje się adwokat, wybierz doświadczonego prawnika, który rozwiąże Twój problem. Wejdź na profil adwokata i sprawdź świadczone przez niego usługi, ich zakres oraz cenę.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Adwokacka adwokat Paweł Bała

Jagiellońska 9/16, 35-025 Rzeszów

Pracując jako prawnik w podmiotach sektora publicznego nabyłem doświadczenie w konstruowaniu umów cywilnoprawnych, także w tzw. systemach FIDIC, dot. inwestycji branży budowlanej (drogi publiczne, mosty, kubaturowe budynki użyteczności publicznej) i szeroko pojętych umów z zakresu zamówień publicznych.

Funkcjonariusz publiczny został oskarżony o usiłowanie dokonania tzw. innej czynności seksualnej /art. 197§ 1KK/. Brak świadków bezpośrednich, dowody z relacji innych osób dot. relacji oskarżonego z pokrzywdzoną, zapisu rozmów na portalu społecznościowym. Wyrok uniewinniający.

Kompleksowa obsługa prawna, zarówno od strony inwestorów, jak i inspektora nadzoru, dużych inwestycji budowlanych (pow. 100 mln złotych), finansowanych ze środków publicznych.

Zastępstwo zamawiajacego przed KIO w sprawie dotyczącej czynności oceny i wyboru oferty. Zarzut drugiego wykonawcy: dokonanie oceny i wyboru oferty niezgodnej z SIWZ.

Rozwód małżeństwa z 25 letnim stażem, przesłanki rozkładu pożycia - zdrada jednego z małżonków. Materiał dowodowy pozyskany we wspólpracy z zaprzyjaźnionym biurem detektywistycznym (raport z 2 dniowej obserwacji małżonka, zdjęcia, nagrania). Orzeczenie o winie.

Pozew wzajemny: generalny wykonawca robót budowlanych pozwał podwykonawcę z tytułu szkody (odszkodowanie za zniszczenia miania), jednocześnie obniżając należne wynagrodzenie z powodu wad robót. Podwykonawca pozwał a to z tytułu zapłaty za wykonane roboty.

Postępowanie dotyczące zarzutu przywłaszczenia mienia (błędna kwalifikacja przez prokuraturę, w istocie zarzut winien dotyczyć prania brudnych pieniędzy w obrocie międzynarodowym).

Przedsiębiorca pozwał przedsiębiorcę o zapłatę za brak wynagrodzenia za wykonaną usługę (brak pisemnej umowy, spór co do zakresu i treści stosunku lączącego strony, postępowanie ok. 2 lata, przeciwnik procesowy jednocześnie nie uznawał zasadności roszczenia i z ostrożności złożył oświadczenie o potrąceniu).

Spór pomiędzy osobą prowadzącą działalność rolniczą w dużym rozmiarze a ubezpieczycielem z tytułu odmowy zapłaty odszkodowania (spalony budynek, ubezpieczyciel odmawia wypłaty twierdząc, że część budynku - tzw. dobudówka, nie była objęta ubezpieczeniem).

Pełnomocnik pokrzywdzonej - ofiara znęcania się i w efekcie uszczerbek na zdrowiu (roszczenie odszkodowawcze). przeprowadzenie postępowania dowodowego w ramach postępowania przygotowawczego.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Mariola Rozmus

Grodzisko 3a, 35-060 Rzeszów

O podwyższenie alimentów

Reprezentowanie klientów w sprawach o rozwód z orzeczeniem o winie, ograniczeniem władzy rodzicielskiej, alimentami na rzecz małżonka i dzieci.

Reprezentacja pokrzywdzonej w postępowaniu karnym w sprawie o przestępstwa znęcania się i groźby karalne

Reprezentowanie klienta przed sądem w sprawie o ustalenie kontaktów z dzieckiem

Reprezentowanie klientki w sprawie o zapłatę z tytułu nakładów poczynionych na nieruchomość

Sprawa o podział majątku wspólnego byłych małżonków

Reprezentowanie klienta w sprawie przeciwko ZUS o ustalenie prawa do emerytury za pracę w warunkach szczególnych zakończonej sukcesem.

Reprezentowanie klientki w sprawie o eksmisję konkubenta.

Reprezentowanie spółki jawnej w sprawie o odszkodowanie za nienależycie wykonany przewóz towaru.

Opiniowanie i sporządzanie umów o roboty budowlane także w oparciu o zbiór procedur FIDIC

Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Bieniek

Grodzisko 3a, 35-060 Rzeszów

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Pozew o zachowek

Obsługa osób prowadzących działalność gospodarczą

Zasiedzenie

Obrona w sprawach karnych

Dział spadku

Odszkodowanie, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę

Stwierdzenie nabycia spadku

Służebność gruntowa, Służebność osobista, Służebność przesyłu, Zasiedzenie służebności

Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Fedko

Hetmańska 7/4, 35-045 Rzeszów

stwierdzenie nabycia spadku dział spadku

obrona w sprawach o przestępstwa i wykroczenia reprezentacja pokrzywdzonych w postępowaniach karnych

uzyskanie odszkodowania za opóźniony i odwołany lot

sprawa o rozwód, bez orzekania o winie jak i z orzekaniem o winie

Prowadzenie sprawy o zapłatę przedawnionych długów (e-sąd), obrona dłużnika w sporze z z funduszami sekurytyzacyjnymi, bankami

Kancelaria Adwokacka Magdalena Rzepka

Wiosenna 11, 35-303 Rzeszów

  • Odpowiedzi na pytania

witam..chciałam sie zapytać jaką mam szanse na uzyskanie odszkodowania za zalanie niejednokrotnie mojego mieszkania..Sąsiadka wynajmuje mieszkanie nade mną w zeszłym roku dwa razy mnie zalała.Lokatorzy nie chcieli podać jej numeru telefonu ,nie mam z nią zadnego kontaktu..napisałam więc wezwanie do zapłaty i skontaktowałam sie z jej matką,ta z kolei zawiadomiła swoją córke i wkońcu przyjechała ,ale wezwania nie podpisała poniewarz ma ubezpieczone mieszkanie w sumie nie ona bo ubezpieczenie jest na matkę a włascicielem mieszkania jest jej córka.W koncu podała numer polisy....po skontaktowaniu sie z ubezpieczalnią przyjechało dwóch rzeczoznawców i ta tym sprawa sie zakonczyła...dostałam tylko pismo że nie mogą wypłacić mi odszkodowania ponieważ włascicielka mieszkania nie ustosunkowuje sie na ich pytania i monity,nie odpowiada na maile..Ja sama pisałam do niej maile by ustosunkowała sie do pism ,które dostaje od ubezpieczalni i nic!! zero odzewu...Niedługo minie rok od tego zdarzenia,a ja dalej czekam na odszkodowanie,,,Jak moge zmusić włascicielke by wkońcu skontaktowała sie z z ubezpieczalnią by ta mogła mi wypłacic odszkodowanie...Nie mam do niej numeru telefonu,lokatorzy jej nie chcą mi podać ani numeru telefonu,ani jej adresu,,,Myślałam o drodze sądowej ,ale nie wiem, jakie mam szanse na wygraną...Sąsiadka za wszelką cene utrudnia mi uzyskanie odszkodowania...proszę o poradę..Dziękuje

Witam, Proponuję wszcząć sprawę Sądową o wypłatę odszkodowania, a jako stronę pozwaną wskazać zarówno sąsiadkę, jak i ubezpieczyciela. Po wyroku Sądowym, ubezpieczyciel nie będzie mógł się dłużej uchylać od wypłaty odszkodowania. Samo nieudzielenie odpowiedzi na pytania ubezpieczyciela, także nie powinny być przeszkodą do wypłaty odszkodowania, jeżeli ubezpieczyciel uznał szkodę. Chętnie Pani pomogę, jeżeli będę w posiadaniu dokumentów.

Kancelaria Adwokacka

Heleny Marusarzówny 2A, 35-302 Rzeszów

Kancelaria Adwokacka adw. Grzegorz Kopek

Zamkowa 2, 35-032 Rzeszów

Kancelaria Adwokacka Barbara Bieniasz

Warszawska 16 lok 9, 35-205 Rzeszów

Przygotowanie wniosków dotyczących ogłoszenia upadłości.

Przygotowywanie negocjacji z wierzycielami, reprezentacja na zgromadzeniach wierzycieli.

Reprezentacja w sprawach o rozwód bez orzekania o winie lub z orzekaniem o winie.

Pomoc w sprawach związanych z władzą rodzicielską (m.in. ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, uzyskanie zezwolenia na dokonanie czynności związanych z zarządem majątkiem dziecka).

Sprawy związanych z wpisami do rejestru ksiąg wieczystych.

Sprawy związane z prawem własności (m.in. sprawy o zasiedzenie, zniesienie współwłasności, ochronę posiadania, ochronę własności)

Sprawy o bezzasadne ukaranie przez Pracodawcę karą dyscyplinarną.

Sporządzanie opinii i wyjaśnień z zakresu zobowiązań podatkowych.

Prawo energetyczne i stosunki z tym związane, spory sądowe, reprezentacja przed sądami powszechnymi.

Kompleksowa obsługa prawna związana z bieżącą działalnością przedsiębiorców

Kancelaria Adwokacka Urban

Miodowa 24/12, 35-328 Rzeszów

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Windykację należności oraz reprezentację w postępowaniu egzekucyjnym

Przygotowywanie projektów uchwał oraz ich opiniowanie

Sporządzanie protokołów, zgłoszeń do KRS i innych rejestrów, ogłoszeń w MSiG, zmiany w rejestrach

Sporządzanie opinii prawnych, uwzględniających aktualny stan prawny, poglądy doktryny oraz najnowsze orzecznictwo

Pomoc prawna przy uruchamianiu nowych inwestycji, w tym m.in.: uzyskiwaniu pozwoleń na budowę, decyzji w sprawie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, uzyskiwanie niezbędnych zaświadczeń i innych dokumentów.

Rejestracja spółki z o.o.

Windykację należności oraz reprezentację w postępowaniu egzekucyjnym

Reprezentowanie przedsiębiorców przed sądami, organami administracji publicznej, organami egzekucyjnymi oraz innymi urzędami

Tworzenie umów i statutów

Wdrożenie procedur ochrony danych osobowych wynikających z RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych)

KANCELARIA ADWOKACKA KAMIL HAMELUSZ

al. Tadeusza Rejtana 23/15 (Capital Park), 35-326 Rzeszów

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Postępowanie w zakresie naruszanie dóbr osobistych w środkach masowego przekazu.

Wielokrotne uczestnictwo w postępowaniach prowadzonych przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, w tym w postępowaniach kontrolnych - uzyskując dla swoich klientów korzystne rozstrzygnięcia.

Obsługa prawna posiedzeń zarządów, rad nadzorczych i walnych

Doradztwo przy wielomilionowych transakcjach związanych z implementacją kompleksowych rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach działających w sektorach ubezpieczeniowym, energetycznym oraz bankowym.

Ochrona danych osobowych.

Doradztwo w zakresie prawnych aspektów handlu elektronicznego.

Obsługa prawna posiedzeń zarządów, rad nadzorczych i walnych.

Wielokrotna reprezentacja klientów w sporach dotyczących ochrony dóbr osobistych.

Negocjacje projektów IT.

Reprezentacja w postępowaniu układowym i upadłościowym.

Wróć na górę