Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Ciechanów

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Ciechanów uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Ciechanów? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Radcy Prawnego

pl. Kościuszki 7 lok. 7, 06-400 Ciechanów

Kancelaria Prawna Radca Prawny Dorota Żbikowska

Pl. Jana Pawła II 1 lok. 1, 06-400 Ciechanów

  • Odpowiedzi na pytania

Witam, mam pytanie odnośnie likwidacji szkody z polisy sprawcy. Doszło do uszkodzenia samochodu, gdzie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Chciałbym otrzymać gotówkę i sam zdecydować czy będę chciał naprawić samochód. Czy jest taka możliwość? Czy będę musiał naprawić samochód i przedstawić fakturę za naprawę?

Witam, a czy po wypadku sprawca szkody został ustalony? czy dalej ani pojazd ani sprawca nie są znani? czy Pan lub inna osoba zostaliście ranni w wypadku (ewentualnie hospitalizowani) ? jeśli tak to jakiego rodzaju obrażenia Pan odniósł? czy uszkodzeniu uległ tylko pojazd? Są to istotne okoliczności, gdyż od nich zależy wypłata odszkodowania. W przypadku szkód wyrządzonych przez nieznanych sprawców odszkodowania wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z oczywistych względów nie jest to ubezpieczyciel sprawcy wypadku - gdyż podobnie jak sam sprawca nie jest znany. Odszkodowanie nie jest wypłacane zawsze. Za szkodę na mieniu (uszkodzenie samochodu) Fundusz wypłaca odszkodowanie tylko wtedy, kiedy razem ze szkodą na mieniu wystąpiła znaczna szkoda na osobie. Jeśli udzieli Pan odpowiedzi na zadane na wstępie pytania będę w stanie ustalić czy Fundusz wypłaci Panu odszkodowanie za uszkodzony samochód. Sam sposób likwidacji szkody jest sprawą wtórną. Może to nastąpić poprzez wypłatę określonej kwoty pieniężnej niezbędnej do wykonania naprawy bezpośrednio do Pana rąk lub poprzez zapłatę za usługi wykonane przez serwis samochodowy. Wypłata odszkodowania nie jest uzależniona od przedstawienia faktury za naprawę pojazdu. Pozdrawiam, Dorota Żbikowska

czy mamy szanse na 500+ jesli maz posiada ziemie?nie mamay z niej dochodu jest wydzierzawiona.maz pracuje ja na wychowawczym.becikowego tez nie dostalismy przez ziemie.

Witam, do pomocy 500+ podobnie jak do innych świadczeń rodzinnych liczony jest dochód ze wszystkich źródeł utrzymania rodziny, w tym także z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego. Niestety dochód z gospodarstwa obliczany jest zawsze proporcjonalnie do posiadanej ziemi bez względu na to czy działalność rolnicza jest na niej prowadzona oraz bez względu na to, czy uzyskuje się z niej jakikolwiek dochód i w jakiej wysokości. Zawarcie umowy dzierżawy nie powoduje, że dochód dla gospodarstwa nie jest wliczany nawet gdy dzierżawca nie płaci z tego tytułu żadnego czynszu a jedynie ponosi opłaty (np. podatki). Obecnie dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi 208,83 zł rocznie. Hektar przeliczeniowy nie zawsze jest równy hektarowi fizycznemu ziemi. Jeśli mają Państwo grunty o klasie niższej (tj. IV-VI) to ilość ha przeliczeniowych będzie mniejsza niż ha fizycznych. Im wyższa klasa ziemi tym więcej ha przeliczeniowych. Ilość ha przeliczeniowych wynika m.in. z nakazu płatniczego. Jeżeli starają się Państwo o świadczenie 500+ na pierwsze dziecko, to Państwa dochód będzie obliczany jako dochód męża z tytułu zatrudnienia + dochód z gospodarstwa (liczba ha przeliczeniowych *208,83 zł) + Pani zasiłek wychowawczy. W takiej sytuacji mogą Państwo przekroczyć kwotę dochodu uprawniającą do świadczenia 500+. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Kancelaria Radcy Prawnego Ewa Grabowska Radca Prawny

Bony 11, 06-400 Ciechanów

Marcysiak Krystyna Kancelaria Radcy Prawnego

Reymonta 10, 06-400 Ciechanów

Tetkowski i Partnerzy - Radcowie Prawni Sp. Partnerska

Plac Kościuszki 5, 06-400 Ciechanów

Dołowy Artur Kancelaria Prawna Radca Prawny

Warszawska 4, 06-400 Ciechanów

Wróć na górę