Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Aleksandrów Łódzki

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Aleksandrów Łódzki uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Aleksandrów Łódzki? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Radcy Prawnego Michał Walczak

Gerwazego 2, 95-070 Aleksandrów Łódzki

  • Odpowiedzi na pytania

Witam chciałabym zapytać o wynajem mieszkania. Chodzi o to, że w lipcu wynajelismy mieszkanie z taką wadą, że woda po każdym prysznicu wylatuje spod prysznica, co powoduje to że wszędzie jest wilgoć, a my nie nadazamy z wysusza iem łazienki szczególnie teraz na chłodniejsze dni. W umowie zostalo to zawarte i właściciele zapewnili że to naprawia. Natomiast od lata nie jest to nadal naprawione, bo hydraulicy których załatwiają albo nie mają ludzi albo w ogóle tel nie odbierają. Chcielibyśmy sie wyprowadzić natychmiast i zmienić mieszkanie, lecz w umowie jest zapis, że mamy 3 miesiące wypowiedzenia, bo inaczej kaucji nie dostaniemy spowrotem. Czy faktycznie jeśli właściciele nie potrafią załatwić sprawy z prysznicem i trwa to tyle czasu, to możemy zerwać umowę odrazu i odzyskać kaucję? Jeśli tak czy jest jakieś prawo które o tym mówi? Żeby w rozmowie z właścicielami oprzeć się na czymś konkretnym. Z góry dziękuję za odpowiedź

Na wstępie należy zaznaczyć, że podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań w sprawie jest przeprowadzenie analizy umowy najmu lokalu. Bez wglądu w ten dokument nie można udzielić pełnej odpowiedzi. Z opisu sprawy wynika, że wskazana usterka może nie należeć do drobnych nakładów, które obciążają najemcę. Nadmierna wilgoć jest dość poważnym problemem utrudniającym używanie lokalu, która może powodować również problemy zdrowotne. Opierając się wyłącznie na przepisach Kodeksu Cywilnego, możliwe byłoby odwołanie się do treści art. 682 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z którym jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.

Kancelaria Radcy Prawnego Kamila Chmielecka

Dmowskiego 4 lok. 31, 95-070 Aleksandrów Łódzki

Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Tarnowska

Franin 9,, Aleksandrów Łódzki

Wróć na górę