Radca prawny Sławomir Wójcik, Luboń
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Sławomir WójcikRadca prawny
(Od 1999)

KancelariaWójcik.Com KANCELARIA PRAWNA
Odpowiada w ciągu 12 godzin Otwarty na nowych klientów Oferuje bezpłatną konsultację
ul. Kościelna 4, 62-030 Luboń
ul. Grodziska 28, 62-067 Rakoniewice

Jestem zawodowym prawnikiem, radcą prawnym od 1999 r. Trzy biura mojej kancelarii znajdują się w Poznaniu, Luboniu, Rakoniewicach. Czwarte biuro kancelarii jest online i obejmuje cały kraj, w nim spotykamy się przez internet a pisma wysyłam mailem lub pocztą. Moja porada online jest szybsza i tak samo ważna jak w kancelarii. Często po poradzie online otrzymasz e-mail z zaleceniami prawnymi w punktach. Cechuje mnie Wielkopolska dokładność. Zasięg online. To moje atuty. Zadzwoń lub napisz do mnie.

Organizacje: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu. SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych.
Inne uwagi: Radca prawny. Mediator. Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej. Liczne szkolenia i kursy. Prowadzenie własnych szkoleń.

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 54 opinie

Dziękuję Mecenasowi Sławomirowi Wójcikowi za to, że reprezentuje mnie w rozprawach przed Sądem gospodarczym. Jest doskonale przygotowany, nieustępliwy i skuteczny. Walczy o moją sprawę, pomimo nieuczciwej gry drugiej strony procesu, której ewidentnie sprzyja sędzia, stosujący nieuczciwe w mojej ocenie praktyki, zmieniając protokoły z rozpraw niezgodnie do tego co było powiedziane na rozprawie, kryjąc świadka, który składa fałszywe zeznania, wykorzystujący kruczki prawne do tego, aby wspierać drugą stronę procesu. Dla mnie to szok jak to jest straszne i niesprawiedliwe trafić na tak przebiegłego i stronniczego sędziego. Samemu nie dałbym rady się bronić, zniszczyli i wrobiliby mnie, a z Mecenasem Wójcikiem wiem, że broni mnie doświadczony prawnik i łatwo im nie będzie mnie wrobić w wymyślone zarzuty.

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
190,0 zł + 23% VAT
TAK
25%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9 - 18
9 - 17
9 - 17
14 - 17
9 - 17

Sprawy przeprowadzone

 • Praca (7)
  • Mobbing - wygrałem trudną sprawę o duże odszkodowanie za mobbing i dyskryminację przeciwko ogólnopolskiej firmie.
  • ZUS - wygrałem trudną sprawę o prawo klientki do zasiłku chorobowego.
  • Odszkodowanie - dla zwolnionej pracownicy duże odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy wygrałem w krótkim czasie.
  • Wynegocjowałem korzystne odszkodowanie dla pracownicy, którą zwolniono w trakcie długiego chrobowego z art. 53 Kodeksu pracy.
  • Obroniłem pracownice sieci sklepów spożywczych przed zapłatą dużego manka
  • Wywalczyłem w sądzie odszkodowanie i zmianę świadectw pracy dla pracowników sklepu spożywczego zwolnionych bez wypowiedzenia w trybie art. 52 KP.
  • W sądzie uzyskałem zmianę decyzji ZUS w pkt 7 orzeczenia o niepełnosprawności i przyznanie dziecku konieczności stałej opieki lub pomocy.
 • Umowy (regulaminy, kontrakty) (5)
  • Najem komercyjny - przeprowadziłem udaną restrukturyzację pakietu umów najmu w różnych galeriach handlowych przez wyjścia z umów, renegocjacje, reorganizację biznesu klienta.
  • Najem komercyjny - przygotowałem, weryfikowałem i negocjowałem wiele umów najmu biznesowego, np. sklepów, magazynów, biur, stoisk.
  • Najem komercyjny - z sukcesem przeprowadziłem klienta przez negocjacje i zawarcie długoterminowej umowy najmu w centrum handlowym a potem udane wyjście klienta z obiektu.
  • Franczyza - przygotowywałem i weryfikowałem umowy franchisingowe i poznałem je z punktu widzenia interesów obydwu stron w sieciach detalicznych.
  • Franczyza - bezpieczne umowy z dostawcami towarów i usług do sieci franczyzowych przygotowałem, sprawdzałem i negocjowałem.
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (5)
  • Franczyza - zapewniałem stałą obsługe prawną i bezpieczeństwo prawne obsługiwanym sieciom franczyzowym, detalicznym i hurtowym.
  • Wynajem komercyjny - od strony prawnej obsługiwałem komercjalizację powierzchni handlowej w lokalnym centrum handlowy i pasażu.
  • Spór wspólników spółki z oo zażegnałem przez wykupienie wspólnika mniejszościowego, zmianę zarządu, zgłoszenie zmian do KRS i CRBR.
  • W branży gastro i fit umowy franczyzowe sprawdzałem, poprawiałem, pomagałem otworzyć biznesy we franczyzie.
  • Sklepy stacjonarne i sklep internetowy z żywnością tradycyjną: dla właścicieli pomoc prawna, umowy, doradztwo, sprawy administracyjne, prowadzenie spraw cywilnych, stała współpraca.
 • Spółki (akty założycielskie, umowy) (2)
  • Spółki - dobrze doradzałem wielu klientom na początku biznesu jaką spółkę wybrać, zakładałem spółki, wspierałem prawnie i organizacyjnie na starcie.
  • Bezpieczne wyprowadzenie Prezesa z zarządu, zablokowanie roszczeń wobec Prezesa, wykreślenie z KRS, ochrona przed odpowiedzialnością
 • Nieruchomości (2)
  • Zakup domu nad jeziorem od osoby zadłużonej i po rozwodzie. Sprawdziłem dokumenty, projekt aktu notarialnego, wyznaczyłem kierunek negocjacji ze sprzedającym i dokumenty jakie musiał przedstawić. Moi klienci kupili dom bezpiecznie.
  • Kupno działek gruntu od rolnika nad morzem. Dla klienta z Anglii zorganizowałem zakup od strony prawnej, sprawdziłem dokumenty, przygotowąłem umowę we współpracy z notariuszem, zabezpieczyłem interesy klienta.
 • Majątek (2)
  • Odszkodowanie za nagrobek zniszczony przez upadek drzewa na cmentarzu parafialnym w Wielkopolsce. Kontakt z parafią i ubezpieczycielem. Grób odbudowany całkowicie. Szybko, sprawnie, kulturalnie i co do grosza.
  • Poszkodowanej wskutek wypadku w sklepie spożywczym (rozbita butelka zraniła nogę) wynegocjowałem odszkodowanie.
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (2)
  • Franczyza - negocjowałem warunki wyjścia z sieci, rozwiązywałem umowy franczyzowe, opiniowałem szanse procesów sądowych w sprawach franczyzowych
  • Skutecznie obroniłem firmę przed roszczeniami 1,6 mln zł w sprawie o nieuczciwą konkurencję.
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe) (1)
  • Odszkodowanie / Zakaz konkurencji - przed sądem obroniłem firmę w trudnej sprawie, gdy pracownik żądał dużego odszkodowania za zakaz konkurencji.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Sprawy ubezpieczeniowe

Publikacje zobacz wszystkie

Alimenty na dziecko, psa i kota. Co wlicza się do alimentów?

Wysokość alimentów ma być dostosowana m. in. do usprawiedliwionych potrzeby uprawnionego do alimentów. Potrzeb „nieusprawiedliwionych” nie bierze się pod uwagę przy ustalaniu alimentów. Wynika to z art. 135 § 1 KRiO …

31 grudnia 2021 r. przedawnią się faktury, które Twoja firma wystawiła w 2019 r. za towary, z umowy o dzieło, zlecenia.

Przedawnienie To normalne, że roszczenia o zapłatę faktury ulegają przedawnieniu . W konsekwencji przedawnienia dłużnik może obronić się przed sądem a ty nie uzyskasz pozytywnego wyrok…

Czy to jest mobbing, czy zwykłe chamstwo? Kto może pomóc?

Od dłuższego czasu czujesz, że w twojej pracy mają miejsce sytuacje, które nie mieszczą się w normach zawodowych? Twój szef od dawna traktuje cię w sposób niegodny. Krytykuje cię na forum, nie pozwala l…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 1

Odpowiedz
Polecam fachowo i szybka odpowiedź

Radca prawny Sławomir Wójcik, Luboń

Radca prawny Sławomir Wójcik

Nasz współpraca była Online. Dziękuję za pozytywną ocenę mojej pomocy Online. kancelariawojcik.com Radca prawny Sławomir Wójcik https://www.facebook.com/WojcikRadca

Liczba odpowiedzi: 3

Odpowiedz
Jak najbardziej polecam . Sprawa załatwiona ekspresem i tak jak oczekiwałam. Dziękuję raz jeszcze Panu za pomoc i polecam wszystkim współpracę z Panem Sławomirem.

Radca prawny Sławomir Wójcik, Luboń

Radca prawny Sławomir Wójcik

Nasz współpraca była Online. Dziękuję za pozytywną ocenę mojej pomocy Online. Radca prawny Sławomir Wójcik Poznań / Luboń https://www.facebook.com/WojcikRadca

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Odpowiedź na swoje pytanie dostałam szybko, bezpłatnie i konkretnie. Czuję się pewniejsza, wsparta wiedzą profesjonalisty. Raz jeszcze bardzo dziękuję za pochylenie się nad moim problemem, pozdrawiam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Mecenas Sławomir Wójcik to prawnik z Lubonia, na którym zawsze mogę polegać. Prowadzi moje sprawy prywatne i firmowe już od kilku lat. Większość spraw załatwiam on-line, na telefon, e-mail. Te trudniejsze osobiście podczas spotkań z Mecenasem Wójcikiem. Pisma do sądów, prokuratury, instytucji, przeciwników procesowych zawsze są merytoryczne i w odpowiednim terminie. Jak trzeba, reprezentuje mnie w sądzie, na rozprawach i podczas innych czynności w instytucjach oraz w negocjacjach z prawnikami drugiej strony. Dzięki pomocy prawnej, jaką mam od Mecenasa Wójcika mogę spać spokojnie i zająć się swoimi bieżącymi sprawami, bo wiem, że dobrze mnie reprezentuje, przekonałem się o tym kolejny raz podczas ostatniej rozprawy. Polecam Mecenasa Wójcika.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Mecenas Wójcik powiedział mi co mam zrobić i przygotował pisma do urzędu skarbowego i zus. Odniosło oczekiwany skutek. Wystarczył telefon i później kontakt przez internet.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 121)