Mediator Kamila Jakubowska-Banaszak, Poznań
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Kamila Jakubowska-BanaszakMediator
(Od 2016)

Centrum Mediacji i Negocjacji Kamila Jakubowska-Banaszak
Odpowiada w ciągu 45 minut
ul. Marcelińska 62/10, 60-354 Poznań

Pomagam rodzinom, osobom fizycznym i właścicielom firm. Wyjaśniam jak uniknąć konfliktów i jak przejść przez labirynt systemu prawnego i sporów na tym tle. Moja praktyka prawnicza wielokrotnie dawała skuteczne rozwiązania stronom w trudnych sytuacjach, gdzie emocje biorą górę. Specjalizuję się w mediacji dla rodzin w sprawach związanych z rozwodami, władzą rodzicielską, kontaktami z dzieckiem i alimentami niezbędnymi do utrzymania dziecka. Stosowałam swoją wiedzę i doświadczenie na rzecz swoich klientów w sprawach o podział majątku dorobkowego, w szczególności zaciągniętego wspólnego kredytu na zakup domu czy mieszkania. Wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi przedsiębiorców, pozwala mi skutecznie mediować w sprawach prowadzenia i ochrony działalności, w sprawach pracowniczych i w sporach o zapłatę. Każdej sprawie poświęcam stosowny czas i uwagę do wypracowania rozwiązań pomyślnych dla stron mediacji. ZAPRASZAM DO KONTAKTU.

Organizacje: Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu; laureatka Kryształowego Serca Radcy Prawnego w roku 2017 za działalność pro bono; mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu; założycielka i Prezes Zarządu Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań
Rekomendacje: laureatka Kryształowego Serca Radcy Prawnego w roku 2017 za działalność pro bono

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 4 opinie

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy
180,0 zł + 23% VAT
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
12 - 16
9 - 16
10 - 16
9 - 16
12 - 16

Sprawy przeprowadzone

 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (3)
  • Spór pomiędzy pracownikiem a pracodawcą dotyczył odprawy na podstawie ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników oraz trzy miesięcznego odszkodowania. W wyniku skutecznej mediacji strony ustaliły kwotę i zasady spłaty związane z wypłatą świadczenia oraz co okazało sie priorytetem: przeprosiły i sprostowały świadectwo pracy
  • Dwóch przedsiębiorców od ponad dwóch lat toczyło spór o zapłatę kary umownej przy usłudze transportu. Podczas mediacji strony okazały sobie dokumenty i dowody związane z wykonanymi transportami. Okazało się, że pracownicy jednej z firm błędnie zapisywali czasy przejazdu, co nie pokrywało się z zapisami z GPS w drugiej firmie. Należało kary przeliczyć ponownie. Strony uniknęły wysokich kosztów biegłego sądowego. Strony dalej współpracują.
  • Dwóch przedsiębiorców od ponad roku toczyło spór o zapłatę za wykonaną usługę. Podczas mediacji okazało się, że środki zostały wysłane na błędny rachunek bankowy. Należało wyjaśnić sprawę w banku. Pieniądze zostały odzyskane a zapłata uregulowana. Strony dalej współpracują .
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (3)
  • Para/Małżeństwo po rozstaniu nie wiedziała jak rozliczyć poniesione w trakcie trwania związku wydatki związane z kupnem/wynajmem nieruchomości. Jednocześnie trwał konflikty związany z rozstaniem. W wyniku skutecznej mediacji udało nam się podzielić nakłady i spowodować, że nikt w sporze, który wydawał się trudny do rozstrzygnięcia nie czuł się poszkodowany, przez drugą stronę.
  • Mediacja dotycząca ustalenia wysokości alimentów na dzieci
  • Małżeństwo po rozstaniu nie wiedziało jak dokonać ustalenia opieki nad dwójką dzieci. Skierowałam strony do psychologa od spraw dzieci a następnie przystąpiliśmy do mediacji, w wyniku której udało nam się ustalić plan wychowawczy, biorąc pod uwagę potrzeby dzieci i rodziców. Spowodowało to, że nikt w sporze, który wydawał się trudny do rozstrzygnięcia nie czuł się poszkodowany, przez drugą stronę a dzieci w trudnej dla nich sytuacji przestały być obiektem rozgrywki dorosłych.
 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki) (1)
  • Pacjentka zgłosiła się do mnie w sprawie o przeprowadzenie mediacji w sprawie błędu w sztuce lekarskiej, po bolesnej operacji. W wyniku mediacji została zgłoszona szkoda do ubezpieczyciela albowiem lekarz podlegał ubezpieczeniu OC. Ubezpieczyciel przyznał odszkodowanie pacjentce w kwocie przez nią żądanej a lekarz przeprosił pacjentkę.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Nieruchomości
 • Spadki i testamenty

Publikacje zobacz wszystkie

PODSTAWOWE OBOWIĄZKI MEDIATORA

Mediator powinien zachować bezstronność przy prowadzeniu mediacji. Mediator jest zobowiązany zachować w tajemnicy fakty , o których dowiedział się w związku z prowadzeniem mediacji. art.183(4) § 2 k.p.c. Postępowanie ...

Mediacja CZY WALKA?

Mediacja to jej pasja, finalna forma win-win daje jej największą satysfakcję. Mediacja zapewnia stronom sporu możliwość decydowania o ostatecznym wyniku postępowania, zwiększa gwarancję trwałego zakończenia konfliktu, pozwala im wypracow...

Opinie wystawione przez innych prawników

POLECANY

Katarzyna Abramowicz

2019-07-24

Mecenas Jakubowska - Banaszak jest doskonałym prawnikiem specjalistom, praktykującym również mediacje. Osobiście obserwowałam ją w działaniu i mogę zapewnić bogactwo wiedzy, doświadczenia i współczucia dla swoich klientów, które jest niezrównane. W sprawach spornych, szczególnie tam, gdzie mediacja jest potrzebna lub jest wyborem praca z nią jest przyjemnością.

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Skorzystałam z usług Pani Jakubowskiej w kwestii mediacji dotyczących podziału opieki oraz alimentów na niepełnoletnie dziecko. Mediacje były poprowadzone profesjonalnie, obiektywnie i sprawnie. Polecam usługi Pani Jakubowskiej.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Wszystkim osobom, których dotychczasowe doświadczenia ze światem prawniczym nie należą do najprzyjemniejszych, z czystym sumieniem mogę polecić panią mec. Jakubowską-Banaszak. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tak ciepłym i ludzkim prawnikiem. Mediacja przebiegła szybko i bezboleśnie. Wszystkie mediacje powinny tak wyglądać!

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo fachowa, konkretna porada - ale tez empatyczne podejście . Pani Prawnik wydaje sie byc osoba doświadczoną i profesjonalną . Polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Mediator Kamila: Profesjonalna Empatyczna Zaangażowana Dyspozycyjna Punktualna Obiektywna Asertywna Wyrozumiala Kreatywna Zdecydowana Elastyczna Cierpliwa Opanowana Odpowiedzialna Wzbudzajaca zaufanie. Pani Kamila przeprowadziła mediację małżeńską. Obie strony są zadowolone ze współpracy z Panią Mediator, wykazała się wszystkimi powyższymi cechami. Dzięki niej udało nam się z klasą rozwiązać swoje sprawy. Ponadto pragnę dodać, iż Pani Kamila jest osobą pełną ciepła i dobra. Widząc ludzi w potrzebie, pomaga im oraz kieruje do odpowiednich instytucji. Daje z siebie bardzo dużo. Czuć, że jest nastawiona na człowieka. To kobieta, która realizuje swoją misję a nie tylko wykonuje urzędnicze obowiązki. Mediator z SERCEM.

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 2)