Szukaj adwokatów w twojej miejscowości

Polecani adwokaci w Polsce

Poszukujesz dobrego prawnikaadwokata - online? Sprawdź listę kancelarii adwokackich zarejestrowanych w serwisie Specprawnik. Do dyspozycji masz kilka tysięcy kancelarii z całej Polski. Dobry adwokat, który zajmuje się takimi sprawami jak rozwód, alimenty, nieruchomości, jest w zasięgu Twojej ręki. Możesz wybrać najlepszego dla siebie adwokata korzystając z wyszukiwarki, sortowania (najniższa cena, najbliższa odległość, najlepsza opinia) lub filtrować według kategorii (sprawy prywatne albo firmowe). Adwokaci zarejestrowani w naszym serwisie świadczą pomoc prawną, która w szczególności polega na udzielaniu porad prawnych i sporządzaniu opinii prawnych. Nasi adwokaci opracowują dla swoich klientów także projekty aktów prawnych oraz występują przed sądami i urzędami. Adwokat ze Specprawnika będzie również odpowiednim obrońcą sądowym dla Ciebie: wybierz go na podstawie opinii użytkowników oraz opisu spraw, którymi się zajmuje. To najlepsza droga, by znaleźć adwokata właściwego do swojej sprawy.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Adwokat Joanna Rymarowicz

Wielicka 250, 30-663 Kraków Kraków

Wieliczka

  • Odpowiedzi na pytania

Czy moge dostac alimenty na dziecko gdy ojciec jest w USA nie w Pol. Co napisac?Jestem panna. Ojciec dzieci (mamy 2ke) nie mieszka z nami, ma inne zameldowanie niz my i nie przebywa w Polsce. Mam jego adres zameldowania ale nie wiem gdzie jest za granica. - pisze pozew 1 czy 2 osobno - czy zawsze jest rozprawa czy nie - ojciec nie stawi sie NAPEWNO - czy musze miec swiadkow? Jak napisac taki pozew. Nie zalezy mi na egzekwowaniu pieniedzy tylko aby szybko dostac wyrok sadowy zatwierdzajacy alimenty

Dzień dobry, 1. Oczywiście ojciec jest zobowiązany do świadczeń alimentacyjnych na rzecz dzieci, które nie są jeszcze w stanie samodzielnie utrzymać niezależnie od tego czy mieszka w Polsce czy za granicą, obowiązek alimentacyjny spoczywa bowiem na obojgu rodzicach; 2. Może Pani w jedynym pozwie reprezentując dwójkę dzieci (jeśli są niepełnoletnie) żądać zasądzenia alimentów na ich rzecz; 3. To czy istnieje konieczność powołania w sprawie świadków jest kwestią zależną od okoliczności sprawy - na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez ich dokładnej znajomości; 4. Podobnie z napisaniem pozwu- należy zastanowić się nad wieloma kwestiami m.in. wysokością żądanej kwoty alimentów na rzecz każdego dziecka, wysokością potrzeb dzieci, ich usprawiedliwionymi potrzebami, możliwościami zarobkowymi zarówno Pani, jak i ojca dzieci oraz wieloma innymi zagadnieniami; 5. Jeśli nie zna Pani adresy zamieszkania pozwanego należy zastanowić się czy: - ma Pani możliwość ustalenia jego miejsca zamieszkania (przez rodzinę wspólnych znajomych itp.); - będzie on przebywał w Polsce w miejscu zameldowania, tak aby odebrać odpis pozwu lub czy ktoś z dorosłych domowników- jeśli zostanie wysłany na adres zameldowania odbierze go; Ewentualnie jeśli żadne z tych rozwiązań nie będzie odpowiednie należy rozważyć możliwość wnioskowania o ustanowienie kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, do którego zadań będzie należało w pierwszej kolejności ustalenie adresu pozwanego, ewentualnie gdy nie uda się tego dokonać reprezentacja jego interesów w postępowaniu sądowym

Jak moge rozwiązać umowę o pracę w czasie świadczenia rehabilitacyjnego w trybie natychmiastowym

Odpowiedź na pytanie znajduje się w Kodeksie Pracy w art. Art. 53, który to wskazuje na możliwe przyczyny rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Wskazuje on w § 1, że: Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia: 1) jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa: a) dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy, b) dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową, 2) w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione w pkt 1, trwającej dłużej niż 1 miesiąc. § 2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności pracownika w pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem - w okresie pobierania z tego tytułu zasiłku, a w przypadku odosobnienia pracownika ze względu na chorobę zakaźną - w okresie pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku. § 3. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po stawieniu się pracownika do pracy w związku z ustaniem przyczyny nieobecności. § 4. Przepisy art. 36 § 1 1 i art. 52 § 3 stosuje się odpowiednio. § 5. Pracodawca powinien w miarę możliwości ponownie zatrudnić pracownika, który w okresie 6 miesięcy od rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, z przyczyn wymienionych w § 1 i 2, zgłosi swój powrót do pracy niezwłocznie po ustaniu tych przyczyn.

Witam,mam pytanie po ilu latach jest przedawnienie jeżeli 35 lat temu byłem skrzywdzony przez nauczyciela który użył podstępu, mam dowody i chciałbym zadośćuczynienia?Nie było nawet słowa przepraszam i żadnego zadośćuczynienia do dnia dzisiejszego.Jakie mam szanse na odszkodowanie po tylu latach? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzień dobry, Okres przedawnienia roszczeń odszkodowawczych jest uregulowany w kodeksie cywilnym w art. Art. 442 1 tj.: . § 1. Roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się albo przy zachowaniu należytej staranności mógł się dowiedzieć o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jednakże termin ten nie może być dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę. § 2. Jeżeli szkoda wynikła ze zbrodni lub występku, roszczenie o naprawienie szkody ulega przedawnieniu z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. § 3. W razie wyrządzenia szkody na osobie, przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. § 4. Przedawnienie roszczeń osoby małoletniej o naprawienie szkody na osobie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat dwóch od uzyskania przez nią pełnoletności. W świetle powyższego Pana roszczenie niestety zatem uległo przedawnieniu. Pozdrawiam

Monika Walancik Kancelaria Adwokacka

Cystersów 20c/4, 31-553 Kraków

  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Jestem mężatką od 12 lat, w trakcie małżeństwa urodziła nam się córeczka, teraz 8 letnia. Związek na początku nie był zły ale po czasie zaczęły się awantury, posądzanie mnie o zdrady, poniżanie, znęcanie fizyczne i psychiczne oraz zmuszanie do kontaktów intymnych. Od półtora roku próbuje odejść od męża, od roku z nim nie mieszkam. Mieszkam z córką u rodziców. Nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów ani osobistych ani telefonicznych choć on codziennie przyjeżdża odwiedzić córkę. Sam na utrzymanie dziecka nie daje nic. Zawzięcie twierdzi że będziemy razem i nie chce dać zgody na rozwód choć nic nas już nie łączy, psuje mi opinię i utrudnia każdą sprawę jaką chce załatwić, nawet uzyskanie pieniędzy dla dziecka. Od 5 miesięcy jestem w związku z innym mężczyzną i aktualnie w 3 miesiącu ciąży, on też spotyka się z innymi kobietami. Czy jak bym złożyła wniosek o rozwód bez ustalania winy mam szansę go dostać i nie stracić prawa do dziecka? Pozdrawiam i dziękuję.

Jeżeli mąż wyrazi zgodę na orzeczenie rozwodu bez winy, to oczywiście taki wyrok sąd może wydać. Natomiast jeżli zgody takiej mąż nie wyrazi, no to sąd będzie musiał rozstrzygać kwestię winy. To, że aktualnie jest Pani w związku z innym mężczyzną nie powduje, że są automatycznie orzeknie o Pani winie. Również brak zgody męża na rozwód nie powoduje automatycznie, że sąd nie da Państwu rozwodu, jesli są rzeczywiście takie okoliczności, że małżeństwo praktycznie nie istnieje i nie ma widoków na poprawę relacji, to sąd oczywiście może orzec rozwód. Proszę natomiast pamiętać, że skoro formalnie nadal jest Pani mężatką, to istnieje domniemanie ojcostwa Pani męża co do tego dziecka, z którym Pani jest teraz w ciąży. Jeżeli od dłuższego już czasu dziecko mieszka z Panią, to raczej nie ma podstaw do tego aby zmieniać tę sytuację i aby dziecko miało pozostać przy ojcu. Chętnie pomogę w tej sprawie i zapraszam do kontaktu.

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

T. Kościuszki 17, 63-200 Jarocin

Mickiewicza 18a/3, 60-834 Poznań

  • Odpowiedzi na pytania

PBKB Adwokaci Sp. p.

Limanowskiego 26/5, 30-534 Kraków

  • Odpowiedzi na pytania

Jesteśmy małżeństwem od 12 lat. Z powodu moich długów bankowych i nie tylko chcieliśmy podpisać intercyze. W majątku nie posiadamy wspólnej nieruchomości (jest tylko dom z ogrodem otrzymany przeze mnie, przed śmiercią mamy, w formie darowizny). Czy po podpisaniu intercyzy długi będą dotyczyć dalej męża? Jak po podpisaniu będzie wyglądała sprawa nowo budowanego przez męża domu na moim ogrodzie z darowizny?

Jeśli ustanowicie Państwo ustrój rozdzielności majątkowej to będzie on dotyczył jedynie zdarzeń przyszłych. Proszę zwrócić uwagę, że jeśli zaciągała Pani zobowiązania sama (a mąż na to nie wyrażał zgody ani nie zaciągaliście zobowiązania wspólnie) to tylko Pani odpowiada za te długi (chyba, że będą to zobowiązania zaciągane na zaspokojenie potrzeb rodziny, wtedy przyjmuje się solidarną odpowiedzialność małżonków i to niezależnie od tego czy łączy ich ustrój wspólności czy rozdzielności majątkowej). Nawet jednak jeśli zobowiązania zaciągane były tylko przez Panią to egzekucja może toczyć się też z Pani wynagrodzenia za pracę (które wchodzi do majątku wspólnego). Jeśli chodzi o budowę domu, to z uwagi na fakt, że nieruchomość gruntowa jest Pani to wybudowany dom będzie należał do Pani, jednak pozostaną do rozliczenia nakłady poczynione przez męża (po podpisaniu rozdzielności będą to nakładu z jego majątku osobistego na Pani majątek osobisty). Niekiedy w grę w takich sytuacjach wchodzi roszczenie z art 231 k.c. (budowa na cudzym gruncie) i prawo żądania przez budującego przeniesienia własności zajętej pod budowę nieruchomości (ale muszą zachodzić konkretne przesłanki - a do ich stwierdzenia niezbędna jest szczegółowa analiza stany faktycznego)

Witam:) Od lipca 2018 najmuje lokal handlowy, umowa na czas nieoznaczony z trzymiesieczym terminem wypowiedzenia. Lokal został wyremontowany wyposażony z moich środków, sklep całkiem dobrze sobie radzi. Wczoraj wlasciciel lokalu poinformował mnie, że wystawia lokal na sprzedaż. W razie znalezienia klienta po prostu dostanę wypowiedzenie, na pewno nikt nie kupi tego lokalu z najemcą ze względu na wysoki czynsz do spółdzielni, raczej jeśli znajdzie się chętny to z przeznaczeniem na własną działalność. Czy przysługują mi jakieś prawa? czuje się oszukana to tak jakby wlasciciel znalazł sobie kogoś kto będzie mu opłacał czynsz oraz czynsz za wynajem w trakcie kiedy on sobie będzie szukał klienta.

Generalnie Wynajmujący ma prawo do dokonania sprzedaży lokalu w trakcie trwania umowy najmu. Nowy właściciel wstępuje w prawa i obowiązki Wynajmującego. Oczywiście przysługuje mu prawo do wypowiedzenia umowy najmu. Uprawnienie takie nie przysługiwałoby nabywcy, jeśli umowa najmu została by zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, jeśli rzecz została najemcy wydana. Jednak w Pani przypadku takie ograniczenie nie zachodzi, bowiem zawarła Pani umowę na czas nieokreślony (z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia). Proszę jednak sprawdzić umowę najmu, którą Pani podpisała z obecnym Wynajmującym - możliwe jest bowiem, że Wynajmujący złożył oświadczenie, że nie dokona sprzedaży lokalu w trakcie trwania umowy. W razie dokonania zbycia lokalu mogłaby Pani dochodzić od Wynajmującego naprawienia szkody. Jednak nawet gdyby taki zapis był, a umowa została zawarta na czas nieokreślony to Wynajmujący może wypowiedzieć najpierw Pani umowę najmu a następnie dokonać sprzedaży lokalu. Kwestią odrębną jest rozliczenie poczynionych nakładów na lokal (tutaj też będzie ważna treść umowy - w jaki sposób nastąpi rozliczenie nakładów czynionych na lokal przez Panią).

Moja córka musiała rozstać się ze swoim konkubentem, z którym ma córkę. Chce zalegalizować swój i dziecka pobyt w nowym miejscu zamieszkania. Były konkubent nie rości do dziecka żadnych pretensji, chce się z dzieckiem tylko widywać. Córka także chce wystąpić o alimenty. Wiemy , że należy wystąpić z wnioskiem do sądu o ustalenie pobytu i zabezpieczenie pobytu przy matce. Jak to przeprowadzić ? Pozdrawiam: A. To są porady bezpłatne !?

W pierwszej kolejności córka musi się zastanowić czy chce tylko ustalić miejsce zamieszkania dziecka przy sobie, czy też dokonać zmian w zakresie wykonywania władzy rodzicielskiej (zakładam, że w chwili obecnej ojciec ma pełną władzę rodzicielską). W sytuacji gdyby córka zdecydowała się na złożenie wniosku o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojca dziecka (we wniosku należy oznaczyć kwestie, w których ojciec nadal będzie mógł podejmować decyzje), nie będzie konieczności ustalania miejsca zamieszkania dziecka przy niej. Bowiem zasadą jest, że dziecko ma miejsce zamieszkania przy rodzicu, któremu została powierzona władza rodzicielska, przy jednoczesnym ograniczeniu władzy drugiemu rodzicowi. Gdyby jednak córka decydowała, że ojciec nadal będzie miał pełną władzę, pozostaje złożenie wniosku do sądu rodzinnego (właściwego według miejsca zamieszkania dziecka) o ustalenie, że miejscem zamieszkania dziecka będzie każdorazowe miejsce zamieszkania jego matki. W przypadku alimentów, córka jako przedstawiciel ustawowy małoletniego dziecka powinna złożyć pozew o alimenty. Można jeszcze złożyć wniosek o uregulowanie kontaktów dziecka z ojcem (ten wniosek może być połączony z wnioskiem o ograniczenie władzy rodzicielskiej).

Kancelaria Adwokacka

Krakowskie Przedmieście 58/5, 20 - 002 Lublin

  • Odpowiedzi na pytania

CBGM Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych Cichy, Barczyk, Grodzicka Spółka jawna

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 2A/108, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Odpowiada w ciągu 7 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

W połowie sierpnia kupiłam konsolę w sklepie Saturn(teraz już media markt), konsola zepsuła się po dwóch tygodniach więc oddałam ją do naprawy na podstawie gwarancji. Od tamtego momentu minęło 8 tygodni i nadal nic nie wiadomo. Dowiedziałam się dziś w sklepie że konsola została wysłana do serwisu w Czechach, sklep co tydzień pisze maile ponaglające ale ze strony serwisu brak odpowiedzi. Spytałam czy mogę w takim razie odstąpić od umowy i odzyskać pieniądze za zakup lub otrzymać nową konsolę, jednak pan mi powiedział że dopóki nie otrzymają odpowiedzi od serwisu w Czechach z informacją co się stało z konsolą to nic nie można zrobić. Moje pytanie brzmi czy faktycznie nic nie mogę zrobić i muszę po prostu czekać? Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności proszę zapoznać się z treścią oświadczenia gwarancyjnego, które określa obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego, w tym także termin realizacji. Gwarant jest obowiązany wykonać swoje obowiązki w terminie określonym w treści oświadczenia gwarancyjnego, a gdy go nie określono - niezwłocznie, ale nie później niż w terminie czternastu dni, licząc od dnia dostarczenia rzeczy przez uprawnionego z gwarancji. Jeżeli w dokumencie tym określono konkretny termin, który już upłynął, należałoby wezwać gwaranta, najlepiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, do wykonania zobowiązania, wynikającego z udzielonej gwarancji. Jeśli naprawa gwarancyjna nie przyniesie rezultatu, proponuję w przyszłości skorzystać z uprawnień konsumenta, wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, Pozdrawiam

Witam mąż oświadczył że się wyprowadza i chce rozwodu. Posiadamy dom z hipoteką oczywiście. W domu wg wstępnych ustaleń mam mieszkać ja z 2 naszych dzieci ale ja obawiam się że mąż kiedys może mieć dziecko z inną, i kiedyś temu dziecku będzie przyslugiwal spadek po ojcu czyli część naszego domu. I mam pytanie jak ta sprawe najlepiej rozwiązać na kogo i kiedy przepisać dom aby mąż nic już do nie go ni miał. 1. Na mnie ale po rozwodzie? Jaki koszt zapisu? 2. Na maloletnie dziecko z wypisaniem dla siebie i dla drugiego dziecka dożywocia. Jaki koszt zapisu? Które rozwiązanie lepsze i tańsze a może jeszcze coś innego? I drugie pytanie zamiast płacenia alimentów mąż zobowiązał się że będzie płacił kredyt hipoteczny czy można taka umowę spisać czy lepiej starac sie o alimenty i starac sie przepisac kredyt na siebie (tylko czy bedzie zdolnosc kredytowa)

Witam Panią Po ustaniu wspólności majątkowej należy dokonać podziału majątku małżeńskiego w wyniku którego Pani albo mąż staniecie się wyłącznym właścicielem domu. Ustanie wspólności majątkowej może nastąpić albo wskutek orzeczenia prawomocnego rozwodu lub separacji stron, lub zawarcia przed notariuszem zgodnie przez Państwa umowy rozdzielności majątkowej albo przez wprowadzenie rozdzielności majątkowej przez Sąd Rejonowy na wniosek jednego z małżonków. Rozwiązanie które proponuje Pani małżonek w zakresie kredytu i alimentów jest dla Pani niekorzystne. Alimenty należne są dzieciom i Pani nie może się ich zrzec a ponadto roszczenie o zwrot kredytu przedawnia się z dłuższym okresem niż świadczenie alimentacyjne.

Witam, Proszę o poradę w sprawie darowizny. Zostanie mi przekazana darowizna w formie pienieżnej ze strony rodzeństwa, natomiast wzamian zamierzam przekazać darowiznę w formie powierzchni ziemi. Jak to wygląda z punktu prawnego? Czy któraś ze stron musi odprowadzić podatek od przekazanej darowizny (która jest pierwszą darowizną w obu przypadkach)? W jakiej formie należy to zgłosić do Urzędu Skarbowego? Czy przy przekazaniu darowizny w formie powierzchni ziemi są dodatkowe formalności, które należy zrobić poza przepisaniem u notariusza? Dziękuję z góry za pomoc.

Szanowna Pani Nie będzie konieczności w takiej sytuacji odprowadzania podatku do Urzędu Skarbowego. Darowizna ma nastąpić pomiędzy Panią i Pani rodzeństwem, a w takim razie należycie Państwo do 0 grupy podatkowej określonej w ustawie o podatku od spadków i darowizn, i możecie uzyskać pełne zwolnienie od zapłaty należytego podatku. Takie zwolnienie jest jednak uwarunkowane zgłoszeniem darowizny do urzędu skarbowego. Takiego zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych. Formularze są dostępne zarówno w samych Urzędach Skarbowych, jak i na ich stronach internetowych. Natomiast, jeśli chodzi o ewentualne dodatkowe formalności związane z zawarciem darowizny nieruchomości w formie aktu notarialnego, to raczej będzie ich mniej, gdyż nie musi Pani dokonywać zgłoszenia tej darowizny do US, gdyż będzie to w gestii notariusza. Pozdrawiamy.

  • Odpowiedzi na pytania

Witam serdecznie, Od nie dawna prowadzę własną działalność gospodarczą. Jakiś czas temu zadzwoniła do mnie firma zajmująca się tworzeniem reklam w internecie w celu złożenia mi swojej oferty. Odmówiłam. Firma ta jednak nie zrezygnowała za pierwszym podejściem i dzwoniła do mnie jeszcze przez 4 kolejne dni, namawiając mnie do kupna ich usług. Zaproponowali mi wysłanie projektu na maila abym, zobaczyła sobie na czym polega ich reklama. Zgodziłam się. Do tej pory żadnego projektu na maila nie otrzymałam jednak zamiast tego po miesiącu otrzymałam telefon że, jestem zobowiązana po przez umowę "na odległość" do zapłaty za reklamę. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się że, zdaniem tej firmy w momencie wysłania mi projektu "zatwierdziłam" z nimi umowę na odległość, na rok czasu, bez możliwości zrezygnowania z niej wcześniej. Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwe że, bez podpisania czegokolwiek, taką umowę z nimi zawarła nawet jeśli, rozmowa była nagrywana? wyczytałam że, umowa nie może zostać zawarta bez obowiązku utrwalenia umowy na nośniku stałym, Pytanie czy dotyczy się to również zawarcia umowy pomiędzy przedsiębiorstwami? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam,

Umowa między przedsiębiorcami może zostać zawarta na odległość, w tym telefonicznie - natomiast jeżeli nie została ustalona cena, termin, i inne istotne elementy, nie można mówić o skutecznym zawarciu umowy. Ewentualnie, jeżeli podejrzewa Pani że w rozmowie mogła Pani nie dosłyszeć czegoś i w efekcie zawrzeć umowę, sugerowałabym złożenie oświadczenia (listem poleconym) o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu, posiadamy biuro w Piasecznie. Pozdrawiam

Witam, zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w rozwiązaniu umowy... Moje dziecko od 30.11.2015 uczęszcza do żłobka z punktem przedszkolnym Sytuacja wygląda tak, że pierwsza umowa była zawarta na czas określony (rok), kolejna według zapisu w umowie powinna być na czas nieokreślony jednak dostałam aneks z okresem trwania do 30.01.2018r, jest tam taki punkt który mówi, że nie mogę rozwiązać umowy przed jej zakończeniem chyba, że dziecko jest nieobecne przeszło miesiąc z powodu choroby udokumentowanej przez lekarza, lub jeśli zmieniliśmy adres zamieszkania i nie mamy możliwości dowozu dziecka do tej placówki. Z tym , że mój syn kończy właśnie 3 lata i zależy mi na poprawnym rozwoju dziecka dlatego też dopytałam o grupę przedszkolną, która miała być otwarta z rówieśnikami syna - okazuje się jednak, że jego rówieśnicy odeszli do innych placówek i mój syn jest w chwili obecnej najstarszy co nie pozwala mu na poprawny rozwój. Złożyliśmy więc wypowiedzenie umowy argumentując to tym, że chcemy aby syn rozwijał się wśród rówieśników. Właściciel placówki poinformowała mnie, że jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie umowy teraz - oczywiście zachowując miesięczny okres wypowiedzenia o którym jest mowa w umowie będziemy musieli zwrócić całość rzekomego rabatu jaki nam udzielono. W tej sytuacji nie wiem co robić - dziecko zamiast rozwijać się chociażby w mowie zauważyłam, że się cofa patrze tutaj pod kontem jego dobra... Dlatego bardzo zależy mi na opini fachowca i chciałabym, abyście Państwo spojrzeli na tą umowę, czy ona jest poprawnie skonstruowana, czy też nie... Z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem, Monika Węgrzecka

Szanowna Pani, chętnie zapoznam się z umową i ocenię możliwości podjęcia dalszych potencjalnych kroków. Z poważaniem, adw. Anna K. Kleniewska (a.kleniewska@ikgp.pl)

Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Maj

Warszawa

Puławska 233 lok. 28, 02-715 Warszawa

Odpowiada w ciągu 6 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam Mam pewien problem z mieszkaniem mieszkam wraz z córkami u mamy na mieszkaniu mojego chłopaka. Ostatnio jego ojciec mąż jego mamy powiedział nam że do 1 kwietnia ma nas tu nie być okazuje się że jego matka powiedziała że ma albo że mną coś wynająć albo ja sama. Po rozmowie z moim partnerem okazało się że on nie chce ze mną wynająć mieszkania a mnie stanowczo na to nie stać czy on zagrażając że przyjedzie wymieni zamki i nie będę miała gdzie pujsc z dziećmi czy mogą oni mnie wyzucic z mieszkania a on może zostać podkreślę to że nie mam żadnej umowy że tu mieszkam i wg przebywam tu nie prawnie. Zamieszkałam tu bo mój partner miał wypadek i do czasu wypadku mieszkał tu sam a potem ja wprowadziłam się tu by nim się opiekować. Co mogę w takiej sytuacji zrobić jego ojciec też kilka krotnie groził ze wezwie policję że ja piana jestem a dzieci bez opieki a. I jeszcze jedno mój partner nie chce iść że mną na wynajem bo nie będzie miał jak mi się dokładać do utrzymania mieszkania i życia co radzić w takiej sytuacji

Chroni Panią ustawa o ochronie praw lokatorów, gminnym zasobie mieszkaniowym i o zmianie kodeksu cywilnego. W opisywanym przez Panią przypadku mamy do czynienia z bezumownym korzystaniu z lokalu, w związku z czym właścicielowi będzie przysługiwało prawo do wszczęcia i prowadzenia postępowania eksmisyjnego. Do czasu prawomocnego orzeczenia eksmisji, właściciel nie ma narzędzi prawnych, aby Pani uniemożliwić korzystanie z ww. lokalu. Może natomiast żądać od Pani odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Rafał Puto

Prymasa Wyszyńskiego 77, Radomsko

  • Odpowiedzi na pytania

ADWOKAT dr Aneta Sośnicka Kancelaria Adwokacka

Lublin

Odpowiada w ciągu 10 godzin

  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Dzien dobry.mam pytanie w sprawie brata tydzień temu policja z lublina to zabrała do więzienia gdyż niby oszukał starsza panią na dużo pieniążków.okazuje się że on w sprawie jest plotka po prostu ktoś to wykorzystał widząc że niedowidzi że lubi wypić i tak się zaczęło.zalozyli konto bankowe na jego dane gdzie niby wpływały pieniążki brat jest na rencie socjalnej z mops i nigdy nie miał konta.pytanie mam czy na pewno policja oraz sąd dojdą do prawdy że jest niewinny i znajdą prawdziwych oszustów.nadmienie że brat jest bardzo chorowity moim zdaniem nawet Psychiatryczne jest niespełna rozumu.jak można się tak dac wciągnąć. Jakie są procedury takich działań czy jemu coś grozi mimo iż dojdą prawdy.bardzo się martwimy jako rodzeństwo on jest taki miękki że pewnie tam tylko płacze.nie mamy kontaktu nie wiemy co z nim się dzieje czy jest zdrowy.jak pan(i)widzi tą sprawę pozdrawiam gorąco i z góry dziękuję za odpowiedź.Agnieszka

W pierwszej kolejności należałoby ustalić, na jakim etapie jest postępowanie - w tym zakresie konieczna jest współpraca z Policją i Prokuraturą. Następnie, należy wnosić o uchylenie lub zmianę środków zabezpieczajacych, szczególnie, jeżeli zastosowano tymczasowe aresztowanie, a w dalszej kolejności przedstawić dowody na korzyść brata. Potrzebne jest oprawcowanie linii obrony dla Pani brata. Wskazana byłaby współpraca z adwokatem, który będzie mógł kontaktować się z Policją, Prokuraturą, a także bratem, jeżeli przebywa w Areszcie Śledczym. W razie woli współpracy, zapraszam do kontaktu - tel. 605 675 875. Prowadzę sprawy karne. www.anetasosnicka.pl

Wróć na górę