Pytanie z dnia 02 grudnia 2015

Witam serdecznie,
10 lat temu wyprowadziłem się z domu zabierając tylko swoje osobiste rzeczy. Zamieszkałem u matki zostawiając żonę i 2 dzieci. W tym roku założyłem sprawę rozwodową. Na 2 rozprawie dostałem rozwód bez orzekania o winie. Moja była żona nie wstawiła się na żadną rozprawę, chociaż zawiadomienie zostało dostarczone. W kwietniu tego roku komornik zabrał mi 26 000 tys należności głównej plus odsetki i inne należności z tym związane za zadłużenie, które zrobiła moja była żona w spółdzielni mieszkaniowej. Jestem współwłaścicielem tego mieszkania. Jak dowiedziałem się w spółdzielni mieszkaniowej zadłużenie narosło w kwietniu tego roku do kwoty 40.000 tys. Mieszka tam aktualnie moja córka z wnuczką. Od córki dowiedziałem się, że moja była żona z synem wyjechała do Anglii. Chcę założyć sprawę o podział majątku.
Proszę mi powiedzieć jakie mam szanse o jak najszybsze rozwiązanie tej sytuacji. Z tego co wiem to mieszkanie nadal nie jest opłacane. Dług rośnie,jak mogłem uzyskać rozwód bez nieobecności mojej byłej zony, tak chyba nie będzie można przeprowadzić sprawy podziału majątku bez jej uczestnictwa. Chciałbym nadmienić, że ja nie chce tego mieszkania, najlepiej jak by została w nim moja córka. Ja tylko chcę odzyskać tylko moje pieniądze które zabrał mi komornik.
Bardzo proszę o poradę jak szybko mogę wyjść z tej sytuacji.

Roszczenie o zwrot połowy czynszu ma Pan do żony oaz może żądać od córki zapłaty. Skro tam mieszka to też powinna płacić. Ja jednak radziłbym Panu wziąć to mieszkanie. Co do sprawy o podział majatku to zona może dostac kuratora, jako osoba nieznana z miejsca pobytu. Jeśli jej adres jest znany, to normalnie są dostarczy jej korespondencję. Ale podział nic nie da, o ile lokal (Pana udział) nie zostanie sprzedany lub przepisany na inną osobę. Jako właściciel nadal odpowiada Pan za zapłatę czynszu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 marca 2016 00:58 Obejrzało: 339 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.