Adwokat Agnieszka Kwapień, Katowice
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Agnieszka KwapieńAdwokat
(Od 2010)

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Kwapień
Odpowiada w ciągu 24 godzin Otwarty na nowych klientów Oferuje bezpłatną konsultację
ul. Tadeusza Kościuszki 56/2, 40-047 Katowice
ul. Chłodna 2a, 40-311 Katowice

Kancelaria Adwokacka Adwokat Agnieszka Kwapień oferuje szeroką pomoc prawną zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorców. Kancelaria Adwokacka reprezentowana przez Adwokat Agnieszkę Kwapień specjalizuje się w zapewnieniu pomocy prawnej skierowanej dla Klientów zmagających się z trudnymi sprawami rozwodowymi, alimentacyjnymi, majątkowymi, karnymi, spadkowymi i innych. Pomoc prawna świadczona jest w terminach uzgodnionych z Klientem, stosownie do jego potrzeb, także w dni wolne od pracy.

Organizacje: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 820 opinii

Sprawnie i szybko zajęła się moją sprawą. Wygrana w sądzie i myśle ze nikt nie będzie się odwoływał. Dziękuje i polecam

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
200,0 zł + 23% VAT
TAK
20%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00
8:00 - 19:00

Sprawy przeprowadzone

 • Przestępstwa i wykroczenia (5)
  • Obroniłam Klienta, który prowadził znajdując się w stanie nietrzeźwości pojazd mechaniczny, będąc uprzednio prawomocnie skazany wyrokiem za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 i 4 k.k. i za to na mocy art. 178a § 4 k.k.). Sąd pierwszej instancji wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia. Na skutek złożonej przeze mnie apelacji Sąd drugiej instancji wymierzył oskarżonemu karę ograniczenia wolności. Klient był w pełni usatysfakcjonowany.
  • Byłam obrońcą Klienta oskarżonego przez swoją żonę o przestępstwo z art. 200 § 1 k.k. i art. 201 k.k. wobec ich małoletniej córki. Oskarżony od początku postępowania w sprawie nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, twierdząc, że zeznania dziecka zostały zmanipulowane przez matkę. Zawnioskowałam o dopuszczenie dowodu z kolejnej opinii biegłego psychologa. Sąd po wyczerpującym postępowaniu dowodowym i rozpoznaniu sprawy uniewinnił mojego Klienta.
  • Sporządziłam apelację w sprawie o przestępstwo z art. 197 § 1 k.k w zw. z art. 157 § 1 k.k. przy zastosowaniu art. 11 § 2 k.k. W wyniku stosunku seksualnego doszło do naruszenia czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia pokrzywdzonej trwającego około sześciu miesięcy w rozumieniu art. 157 § 1 k.k. Zdaniem obrony pokrzywdzona nie mogła przyznać, że chciała odbyć stosunek seksualny z oskarżonym, bo w jaki sposób miałaby usprawiedliwiać swoje obrażenia. Sąd drugiej instancji uwzględnił zgłoszone przeze mnie argumenty, a w następstwie doszło do złagodzenia odpowiedzialności karnej mojego Klienta.
  • Z sukcesem reprezentowałam Klienta w sprawie o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. Sprawy o oszustwo wymagają połączenia wiedzy z zakresu prawa karnego, jak i gospodarczego i cywilnego. Czynnie uczestniczyłam zarówno w postępowaniu przygotowawczym i przed Sądem. Po blisko siedmiu latach procesu Sąd wydał wyrok uniewinniający. Sąd Apelacyjny oddalił apelację prokuratury jako oczywiście bezzasadną.
  • Podjęłam się reprezentacji Klienta w bardzo skomplikowanej sprawie z art. 200 § 1 Kodeksu karnego. Moje doświadczenie zawodowe z wcześniej prowadzonych spraw pozwoliło na zakończenie jej zgodnie z życzeniem Klienta.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (3)
  • W sprawie o rozwód reprezentowałam Klienta, który domagał się powierzenia władzy rodzicielskiej nad małoletnim synem stron. Po pierwszej niekorzystnej opinii biegłej przedstawiłam zarzuty, które przekonały Sąd, aby dopuścił dowód z drugiej opinii biegłych. Nowa opinia biegłych wskazywała jednoznacznie na wyższe kompetencje rodzicielskie mojego Klienta. W konsekwencji Sąd powierzył mu władzę rodzicielską nad synem stron, uregulował kontakty matki z dzieckiem i zasadził od matki alimenty. Niezadowolona z rozstrzygnięcia żona złożyła apelację. Sąd drugiej instancji oddalił apelację jako bezzasadną. Mój Klient od kilku lat wychowuje syna wspólnie z partnerką.
  • Reprezentowałam Klienta, który został pozwany w sprawie rozwodowej. Żona żądała orzeczenia rozwodu z jego winy z uwagi na zdradę. Chciała także pozbawić go władzy rodzicielskiej nad małoletnimi córkami. Po wstąpieniu do sprawy i przedstawieniu argumentacji sprawa zakończyła się rozwodem bez orzekania o winie, obu stronom została powierzona władza rodzicielska nad małoletnimi córkami. Sąd uregulował kontakty z dziewczynkami oraz zasądził alimenty na ich rzecz. Rozstrzygnięcie uwzględniało w pełni zamierzenia mojego Klienta.
  • W sprawie o rozwód reprezentowałam Klienta na stałe mieszkającego w Irlandii. Na podstawie udzielonego pełnomocnictwa uzgadniałam warunki rozwodu z żoną, która również nie mieszkała w Polsce. Wynegocjowałam korzystne porozumienie w sprawie wykonywania władzy rodzicielskiej, utrzymywania kontaktów z małoletnim synem stron oraz wysokość alimentów. Postępowanie o rozwód zakończyło się na jednym terminie rozprawy, na którym była jedynie moja Klienta. Rozstrzygnięcie uwzględniało w pełni interes Klienta.
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja) (3)
  • W sprawie o zapłatę odszkodowania za uszkodzenie pojazdu samochodowego uzyskałam dla Klienta odszkodowanie zgodne z jego oczekiwaniem. Prowadziłam kilkadziesiąt spraw z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych z zakresu OC i AC reprezentując przedsiębiorców, jak i osoby prywatne. Mam doświadczenie w prowadzeniu spraw o zapłatę odszkodowania za korzystanie z samochodu zastępczego.
  • W sporze z deweloperem doprowadziłam do zwrotu zadatku, który został bezpodstawnie zatrzymany. Klient uzyskał zadatek wraz z odsetkami zasądzonymi w wyroku. Deweloper przegrał apelację i musiał także zapłacić koszty procesu.
  • Zadowolony Klient polecił mnie swojemu znajomemu w sprawie odzyskania nienależycie pobranych pieniędzy. Windykacja się zakończyła pozytywnie.
 • Praca (2)
  • Wygrałam sprawę Klientki, której pracodawca zarzucił kradzież 150.000 zł z kasy, a następnie rozwiązał umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia. Zadając właściwe pytania świadkom udowodniłam, że zarzut jest bezzasadny. Na skutek odwołania Sąd Pracy zgodnie z życzeniem mojej Mandatki zasądził na jej rzecz odszkodowanie. Pracodawca nie złożył apelacji przyznając tym samym prawidłowe rozstrzygnięcie w sprawie.
  • Dzięki mojemu wsparciu pracownicy porozumieli się z pracodawcą i odzyskali wysokie kwoty odszkodowań w związku z nieuzasadnionym rozwiązaniem umowy o pracę. Najważniejsze było uniknięcie wieloletniego procesu sądowego i cel został osiągnięty.
 • Spadki i testamenty (1)
  • Wygrałam sprawę o zapłatę zachowku dla Klientki, z którą matka nie chciała utrzymywać kontaktów. Sąd uznał, że wydziedziczenie było niezasadne. Wygrywając sprawę w sądzie miałam poczucie, że wygrała również sprawiedliwość.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Inne
 • Nieruchomości
 • Majątek
 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)
 • Własność intelektualna
 • Inne
 • Przestępstwa i wykroczenia skarbowe
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)
 • Spółki (akty założycielskie, umowy)
 • Podatki (kontakty z urzędami)
 • Umowy (regulaminy, kontrakty)
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe)

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Otrzymałem pomoc jakiej potrzebowałem więc jest dobrze.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Jasna i zrozumiała odpowiedź na pytanie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo dużo sympatii w kontaktach z klientem. Pani mecenas poprowadziła nam sprawę majątkowa. Długo trwało ale cóż takie są polski sądy. Szczerze polecamy

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Krótka i konkretna odpowiedź na moje pytanie.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Konkretna odpowiedź , chęć pomocy

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 2505)