Uszczerbek na zdrowiu, Roszczenie. Odszkodowanie.

Pytanie z dnia 07 lutego

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy mogę jeszcze cokolwiek zdziałać w temacie odszkodowania/innych roszczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Cała historia rozpoczyna się w kwietniu 2016 roku.

Kwiecień 2016 - jestem uczniem, trenuję piłkę nożną, a na treningu dochodzi do pierwszego urazu kolana. W trakcie kolejnych badań (USG) wychodzi prawdopodobieństwo uszkodzenia więzadeł krzyżowych przednich.

Czerwiec 2016 - wykonany rezonans magnetyczny, wynika z niego, że nie doszło do uszkodzenia więzadeł, temat leczenia kończy się na skręceniu stawu kolanowego. Na koniec otrzymuję odszkodowanie.

Mijają lata, cały czas odczuwam dyskomfort w kolanie, jednak wykonane USG nie wykazuje żadnych większych niepożądanych uszkodzeń w kolanie.

Sierpień 2020 roku - z powodu dalszych problemów z kolanem (zimą były dni, że nie byłem w stanie wyjść z domu z powodu bólu), udaję się do ortopedy, ten kieruje na kolejny rezonans. Prawdopodobne zastarzałe uszkodzenie ACL/MM. Z rozpoznania, więzadła o prawidłowej ciągłości, lecz ze zmianami przeciążeniowymi, możliwy częściowy uraz przyczepu udowego (dawny).

Na tej podstawie w lipcu 2021 dochodzi do pierwszej operacji kolana. Rozpoznanie - Skręcenie stawu kolanowego z uszkodzeniem częściowym ACL (AM) oraz pourazowym fałdem PMP i IPP, przerostem ciała Hoffy.

Leczenie - artroskopia; debridement, lavage, częściowa resekcja ciał tłuszczowych Hoffy oraz fałdu PMP i IPP. Skracając, według słów lekarza - wyczyścił kolano, usunął fałdy, ale WIĘZADEŁ NIE RUSZAŁ (jego zdaniem, niestety to tylko słowa, nie mam tego na piśmie, nie było sensu ich robienia ze względu na młody wiek). Bez ubiegania się o odszkodowanie, jakiekolwiek inne roszczenie.

Od sierpnia 2021 do teraz trwa rehabilitacja, jednak nie jestem w stanie prawidłowo odbudować mięśnia udowego, przez co dochodzi do kilku przeprostów w kolanie, co w

Marzec 2023 - doprowadza do ponownego rezonansu. Rozpoznanie naciągnięcie MCL, pęknięcie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej osiągające obie jej powierzchnie, mniejsze stłuczenie obwodowej części MFC.

Styczeń 2024 - Na tej podstawie odbywa się kolejna operacja kolana. Cel - rekonstrukcja więzadła krzyżowego, szycie łąkotki, wzmocnienie więzadeł bocznych (dość krucho zbudowane kolano). Niestety, łąkotki nie udało się zszyć (uszkodzenie powyżej 50%, nie chciała wgl wskoczyć na swoje miejsce). Zastosowane leczenie - rekonstrukcja LCA, modyfikowana tenodeza boczna, resekcja zwłókniałego zastarzałego i nieodprawadzalnego uszkodzenia MM.

Proszę się ze mną skontaktować pod nr tel. 666864009 bądź e-mail: k.nagorska@knkkancelaria.pl, chętnie pomogę w sprawie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 lutego 2024 21:48 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2024 21:48 Obejrzało: 115 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

sprawa do miejscowego prawnika

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 lutego 2024 10:31 Zmodyfikowano dnia: 9 lutego 2024 10:31 Obejrzało: 112 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.