Pytanie z dnia 04 lipca 2018

Proszę o odpowiedź, Pomocy! w kwestii postępowania przed sądem i przy jeździe po alkoholu. Zostałem zatrzymany przez patrol policji 24.05.2018 zostałem zbadany na zawartość alkoholu na wydruku jest termin przeglądu urządzenia 18.04/18, który wskazał przy pierwszym pomiarze 0,42 mg/l , po 1 minucie mam 2 wydruk, zbadano ponownie i za drugim pomiarem wartość wskazała 0,39mg/l. Zabrano mi prawo jazdy i otrzymałem wezwanie na stawienie się w jednostce KPP na 29.05.2018r. podczas którego zgodziłem się na dobrowolne poddanie się karze. Teraz mam wątpliwości, ponieważ nie mając nigdy nic do czynienia z policją ani wymiarem sprawiedliwości podpisałem ten dokument. 3 lata bez prawa jazdy + grzywna i 5000zł. kara od prokuratora w wysokości 3000zł . Chciałbym zapytać czy mam jakąś możliwość postępowania aby prawo jazdy nie zostało zabrane na tak długo albo jakąś możliwość postępowania co powinienem zrobić aby nie była to krzywda tak dotkliwa, wyrok zabrania pozwolenia na jeżdżenie samochodem osobowym, niezbędnym do pracy i utrzymania?

1) badania zawartości w krwi nie przeprowadzono!
2) badanie 2 nie miało odstępu 15 min. mam wydruki.
3) jestem nigdy za nic niekarany. 1 mandat, prawo jazdy od 2000r.
4) prawo jazdy potrzebne do pracy zarobkowej, zawodowe wykonywanie obowiązków służbowych z powodu pracy w służbie cywilnej i dowozu próbek do badań labolatoryjnych.
5) dowóz do szpitala rodzica z rozrusznikiem serca, operacyjna wymiana baterii w ciągu 1 godziny od sygnalizacji zatrzymania akcji serca, zaćmą, bajpasami, wycięciem płuc, regeneracją dróg żółciowych i inne schorzenia.
6) posiadam badania psychotechniczne do przewozu towarów i osób.

Czy mam jakieś możliwości ?
Co mam robić jestem w rozpaczy

może warunkowe umorzenie postępowania przeciwko nietrzeźwemu kierowcy?

- lub skrócenie czasu prowadzenia pojazdów

- czy zmiana sposobu wykonywania zakazu prowadzenia pojazdów
- czy możliwe jest warunkowe umorzenie postępowania
- czy możliwe warunkowe wykonania kary
- czy możliwe nadzwyczajne złagodzenie kary
- czy możliwe odroczenie wykonania kary
- czy możliwe odstąpienie od wykonania kary

w dniu 11.06.2018r otrzymałem zawiadomienie z prokuratury o przekazaniu prawa jazdy do starostwa i możliwość odwołania w ciągu 7 dni


Czy mam jakieś możliwości ?
Co mam robić jestem w rozpaczy
jakie są koszty adwokata i prowadzenie postępowania

Dostał Pan bardzo niska karę. Praktycznie najniższą, marne szanse że ugra Pan coś więcej. te rzeczy o których Pan pisze de facto nie maja znaczenia. Oczywiście walczyć można teoretycznie mogą Panu zostawić prawo jazdy jakaś kategorie, np. B jeżeli jechał Pan pojazdem dla których wymagane jest C. Traci się zawsze kat. taką w jakim pojeździe jest się zatrzymanym

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 lipca 2018 19:37 Zmodyfikowano dnia: 4 lipca 2018 19:37 Obejrzało: 376 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Przerwa pomiędzy badaniami na zawartość alkoholu zależy od urządzenia, którym się je przeprowadza. W przypadku dokonania pomiaru urządzeniem działającym na podstawie pomiaru spektrofotometrycznego w podczerwieni i uzyskania wyniku ponad 0,00 mg/dm³, należy niezwłocznie dokonać drugiego pomiaru. W przypadku dokonania pomiaru urządzeniem działającym na zasadzie elektrodowego utleniania alkoholu i uzyskania wyniku ponad 0,00 mg/dm³, należy dokonać drugiego pomiaru po upływie 15 minut.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 lipca 2018 11:21 Zmodyfikowano dnia: 9 lipca 2018 11:21 Obejrzało: 374 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.