Adwokat Karolina Marszałek, Warszawa
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Karolina MarszałekAdwokat
(Od 2016)

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karolina Marszałek
Odpowiada w ciągu 24 godzin Otwarty na nowych klientów
ul. Sułkowicka 2/4 lok. 65, 00-746 Warszawa

Adwokat Karolina Marszałek prowadzi praktykę adwokacką z zakresu prawa cywilnego, spadkowego oraz rodzinnego i opiekuńczego. Pomaga w negocjacjach, mediacjach i postępowaniach sądowych. Do każdej sprawy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, w razie potrzeby współpracuje ze specjalistami m.in. z zakresu wyceny nieruchomości, biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi. Oferuje uczciwe zasady współpracy i pracuje w komfortowych porach – w taki sposób, by łatwo można było dostosować termin spotkania. W czerwcu 2022 roku jako jedna z 40 Kancelarii z całej Polski adwokat Karolina Marszałek została laureatką konkursu „Kancelaria Przyjazna Dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”.

Organizacje: Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Mediator w Centrum Mediacji - Izba Adwokacka Warszawa
Inne uwagi: Ukończone szkolenie i udział w konferencjach: • XI. 2012 „Praktyczne aspekty zgłaszania upadłości w postępowaniu upadłościowym i naprawczym” organizowane przez Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o. • III. 2013 „Prawo układowe i naprawcze w świetle projektowanych zmian – polityka drugiej szansy” organizowane przez Business Option s.c. • II. 2014 „Postępowanie upadłościowe i naprawcze – aktualne problemy i planowane zmiany” organizowane przez Business Option s.c. • IV. 2015 „Postępowanie karne przed Sądem po 1 lipca 2015 roku – pierwsze doświadczenia” organizowane przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury przy współudziale Prokuratury Generalnej i Naczelnej Rady Adwokackiej • X. 2016 „Wykonywanie władzy rodzicielskiej i kontaktów w trakcie postępowania rozwodowego” organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie • XI. 2016 "Podział majątku dorobkowego" organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie • VI. 2017 „Prawo restrukturyzacyjne jako element Polityki Nowej Szansy” organizowane przez Instytut Allerhanda • VI. 2017 „Środki Dyscyplinujące Sędziów” organizowane przez Sekcję Prawa i Postępowania Cywilnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie • VI. 2017 „Udział dziecka w procedurze karnej” organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę • VI. 2017 „Opinia biegłego w sprawach gospodarczych” organizowane przez Sekcję Praktyków Prawa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie • IX 2017 "Zwolnienie od kosztów sądowych przedsiębiorców" organizowane przez Sekcję Praktyków Prawa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie • IX 2017 "Podział majątku z uwzględnieniem nieruchomości obciążonej hipoteką" organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych • X 2017 Ogólnopolska Konferencja "Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw" organiozwana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę • XI 2017 „Różne zwierzęta – różna ochrona? O sytuacji prawnej zwierząt” oranizowane przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Zespół ds. Kobiet przy NRA • XII 2017 Pierwszy Ogólnopolski Kongres Praw Obywatelskich organizowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 33 opinie

Pani Karolina jest osobą o bardzo wysokich kompetencjach i kwalifikacjach, niezwykle uczynną i życzliwą - każda konsultacja trwała tyle czasu, ile potrzebne było na z rozwianie wszelkich wątpliwości, co nie jest powszechną praktyką na rynku usług prawnych. Ma duże doświadczenie: podpowiada wiele praktycznych rozwiązań, które pomogły mi w procesie negocjacyjnym (sprawa spadkowa). Jest rzetelna i profesjonalna. Chętnie udziela dodatkowych wyjaśnień i wsparcia.

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
300,0 zł + 23% VAT
TAK
20%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00

Sprawy przeprowadzone

 • Majątek (2)
  • Po prawomocnym orzeczeniu rozwodu, kiedy wszyscy myślą, że najgorsze jest już za nimi, rozpoczyna się postępowanie o podział majątku wspólnego. Sprawy bardzo często trwają latami, bowiem przychodzą kolejni biegli wyceniający majątek nieruchomości, przedsiębiorstwa, samochody, a wszystkie opinie są kwestionowane jak nie przez jedną, to przez drugą stronę. Ja proponuję klientom równolegle z wniesieniem sprawy o rozwód założenie sprawy o rozdzielność majątkową, a następnie równoległe dokonywanie podziału majątku wspólnego. Jednoczesne prowadzenie postępowań bardzo często pomaga w znalezieniu porozumienia i zakończeniu wszystkich spraw po kilku tygodniach, a nie latach. Do sprawy o podział majątku wspólnego trzeba się bardzo dobrze przygotować, pamiętając, że Sąd dzieli majątek, który był w posiadaniu małżonków w chwili ustania wspólności majątkowej małżeńskiej, tj. np. z chwilą uprawomocnienia się wyroku rozwodowego. Zawsze analizuję z klientem cały okres trwania wspólności majątkowej małżeńskiej, aby nie pominąć żadnych nakładów lub wydatków z majątku osobistego mojego klienta na majątek wspólny małżonków, które także podlegają rozliczeniu na wniosek zgłoszony we właściwym terminie i dobrze uzasadniony. Ponadto nie wszyscy wiedzą, że w postępowaniu o zniesienie współwłasności sąd na wniosek rozstrzyga także wzajemne roszczenia z tytułu posiadanych rzeczy. Natomiast po zapadnięciu prawomocnego postanowienia o zniesieniu współwłasności nie można dochodzić np. rozliczenia zapłaconych tylko przez jedną stronę rat kredytu, czy czynszu za mieszkanie.
  • Prowadzę sprawy w imieniu osób zobowiązanych do płacenia alimentów o ich obniżenie lub uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Przykładowo ostatnio uzyskałam pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie, gdzie ojciec domagał się uchylenia alimentów od studiującej córki, początkowo sprawa wyglądała na przegraną ojciec ma obowiązek utrzymywać córkę, która studiuje. Jednak udało mi się ustalić, że dziewczyna pracuje jako modelka i zarabia miesięcznie trzy razy więcej od ojca, a ponadto nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów i chce tylko otrzymywać przelewy. Sąd uwzględnił moje argumenty i mój klient nie musi już płacić po 1500 zł miesięcznie.
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (1)
  • Prowadzę sprawy rozwodowe i wielokrotnie udało mi się przekonać Sąd, że mój klient nie ponosi wyłącznej winy w rozkładzie pożycia, nawet jeżeli dopuścił się zdrady współmałżonka. Ponadto w sprawach o rozwód dbam o zabezpieczenie kontaktów z dziećmi i ustalenie alimentów na właściwym poziomie, a w razie potrzeby także ustalenie sposobu korzystania z mieszkania i zaspokajanie potrzeb rodziny w trakcie postępowania. Mam świadomość, że rozwód jest trudnym przeżyciem dla moich klientów i zawsze staram się ograniczyć do minimum ich stres związany z występowaniem w sądzie. Przed każdą rozprawą spotykam się z klientem i informuję go jak wygląda rozprawa i o co może pytać sędzia.
 • Spadki i testamenty (1)
  • Zajmuję się także prawem spadkowym m.in. sprawami o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy lub testamentu oraz sprawami o dział spadku, w trakcie których składam wnioski dowodowe tak, aby skrupulatnie ustalić skład i wartość spadku, a następnie dokonać podziału w sposób zgodny z interesem mojego klienta. Składając właściwe wnioski dowodowe jestem w stanie ustalić, bez ponoszenia kosztów wszystkie banki w których zmarły miał prowadzone rachunki bankowe. Po zakończeniu postępowania przygotowuję wnioski o wprowadzenie zmian w księgach wieczystych i wpisanie nowego właściciela nieruchomości.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Praca
 • Nieruchomości
 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki)
 • Przestępstwa i wykroczenia
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa)
 • Spółki (akty założycielskie, umowy)
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja)
 • Umowy (regulaminy, kontrakty)
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe)

Publikacje zobacz wszystkie

Czy można małżonka zatrzymać na siłę? Teoretycznie można! Tylko po co…

Rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zas…

Zdrada małżeńska ma miarę XXI wieku

W czasach Internetu i mobilnych portali randkowych np. Tinder, czy Bumble można zadać sobie pytanie czy doszło do przesunięcia granicy zdrady, czy flirt online jest już zdradą? Zdecydowanie tak! Nie tylko stosunek fizyczny, ale tak…

Alimenty na dorosłe dzieci

Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania mo…

Walczymy z mitami – Obowiązek alimentacyjny

MIT: „ obowiązek alimentacyjny to tylko ob owiązek wykładania pieniędzy” FAKTY: Realizacja obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest w stanie …

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
W trakcie trzech rozmów telefonicznych które nie były łącznie dłuższe niż dziesięć minut, Pani adwokat Karolina wyjaśniła mi naprawdę wszystko jak będzie mnie reprezentować przed sądem i co jest 5. W 100℅ skorzystam z usług tej Pani adwokat. Konkretny prawnik. Szczerze polecam.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Pełen profesjonalizm. Bardzo komunikatywna i sympatyczna osoba.

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
wszystko bardzo dobrze

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Rzeczowa, konkretna rozmowa. Bardzo polecam, duża pomoc

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Pani adwokat była bardzo pomocna. Odpowiedziała na wszystkie moje pytania i udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Jest wysokiej klasy specjalistką oraz bardzo sympatyczną osobą, co nie często idzie w parze.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 32)