Pytanie z dnia 23 listopada 2018

Witam, czy po nieudanej procedurze in vitro z niedopatrzenia lekarza i stracie dużej sumy pieniędzy mogę wystąpić z reklamacją albo o odszkodowanie za straty psychiczne? Czy ma to w ogóle sens? Co zrobić w takiej sytuacji?

Jest możliwość uzyskania stosownego odszkodowania, ale konieczna jest konsultacja z innym lekarzem, aczkolwiek niezbędne jest wykazanie w toku procesu, iż popełniono błąd medyczny, co wykazuje się za pomocą opinii biegłego lekarza albo zespołu biegłych specjalistów.

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 listopada 2018 15:12 Zmodyfikowano dnia: 23 listopada 2018 15:12 Obejrzało: 687 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Możliwość dochodzenia roszczeń od lekarza (podmiotu go zatrudniającego) zależna jest od rodzaju popełnionego błędu, możliwości jego wykazania w trakcie sporu sądowego, informacji o przeprowadzanym zabiegu i ryzyku z nim związanym, które przekazano oraz treści zawartej umowy o przeprowadzenie zabiegu. Na podstawie przedstawionych informacji nie sposób odnieść się do zasadności roszczeń oraz ich ewentualnej wysokości. Niemniej w mojej opinii należałoby rozpocząć od uzyskania kompletu dokumentacji medycznej związanej z zabiegiem od podmiotu go wykonującego. Jeżeli byłby/byłaby Pan/Pani zainteresowany/zainteresowana współpracą z moją Kancelarią to zapraszam do kontaktu. Z poważaniem, Marcin Kościuk.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 listopada 2018 21:05 Zmodyfikowano dnia: 23 listopada 2018 21:05 Obejrzało: 682 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, oczywiście, co do zasady, istnieje taka możliwość, wszystko zależy od okoliczności sprawy, niemniej przed wejściem na drogę sądową proponuję pozyskanie nazwy ubezpieczyciela i nr polisy OC placówki medycznej, w której udzielono Pani / Panu świadczeń zdrowotnych, celem zgłoszenia roszczenia do ubezpieczyciela i wszczęcia postepowania w sprawie likwidacji szkody. Pozostaję do Pani / Pana dyspozycji, gdyby była Pani / Pan zainteresowana podjęciem współpracy. Z poważaniem. Maciej Nowakowski.

Odpowiedź nr 3 z dnia 24 listopada 2018 14:02 Zmodyfikowano dnia: 24 listopada 2018 14:02 Obejrzało: 673 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Jest taka możliwość, przy czym sprawa wymaga głębszej analizy, tzn. całej dokumentacji medycznej, którą Pani zgromadziła, a także wykazania, że lekarz przeprowadzający procedurę in vitro popełnił błąd medyczny. Na etapie postępowania sądowego powołuje się biegłego odpowiedniej specjalności, który powinien odpowiedzieć na to pytanie. Można również przed wystąpieniem na drogę sądową zwrócić się do innego lekarza, który wydałby opinię prywatną w tej sprawie.

Odpowiedź nr 4 z dnia 26 listopada 2018 09:16 Zmodyfikowano dnia: 26 listopada 2018 09:16 Obejrzało: 658 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.