Pytanie z dnia 10 października 2015

Pracuję 5 lat w jednej firmie (u prywaciarza).
Rozpoczynając 5 lat temu pracę, otrzymałam od razu umowę na czas nieokreślony, z adnotacją o możliwości dwutygodniowego wypowiedzenia warunków umowy o pracę.
Pracując, między czasie podpisywałam aneksy do umowy o pracę ze zmianą kwoty płacy zasadniczej. Natomiast rubryka o wypowiedzeniu w aneksie, nie była wogóle wypełniana (było puste pole).
Teraz po latach chciałabym zmienić pracę i odejść z obecnej.
Moje pytanie brzmi:
1) jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia, czy taki jak w pierwotnej umowie, czy taki jak jest w kodeksie pracy, czyli trzymiesięczny.
2) czy ma znaczenie, którego dnia miesiąca złożę pracodawcy papier o wypowiedzeniu.
3) w moim przypadku, aby jak najszybciej odejść z pracy, by móc podjąć następną, kiedy i jaki papier powinnam złożyć ( w jakiej formie i treści).
4) jeżeli np. złożę papier o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron to jaki okres maksymalnie ma prawo mnie przetrzymać obecny pracodbwca.

1) obowiązuje Panią 3 miesięczny okres wypowiedzenia, 2) tak, ponieważ umowa rozwiązuje się na koniec miesiąca. Najlepiej więc złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu tak, żeby pracodawca dostał je pomiędzy 28 - 30 dniem miesiąca. 3) forma pisemna, oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia (bez wypowiedzenia to tylko w razie ciężkiego naruszenia obowiązków pracodawcy), albo złożyć za potwierdzeniem na kopii u pracodawcy albo wysłać pocztą, co najmniej za potwierdzeniem nadania. 4) może Pani zaproponować taką formę rozwiązania umowy o pracę, więc raczej radziłbym złożyć wypowiedzenie, a dopiero potem ewentualnie negocjować. Proszę tylko pamiętać, że w okresie wypowiedzenia można zostać zwolnionym dyscyplinarnie, w razie ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych, więc radziłbym pracować rzetelnie w tym czasie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 października 2015 22:42 Obejrzało: 843 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.