Porada w sprawie praw budowlanego.

Pytanie z dnia 03 lutego

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie prawa budowlanego.
Czy jeśli prowadzę firmę skupiającą się tylko na podwykonawcach to jeżeli podwykonawca nawali tj. źle wykona swoją pracę za wykonaną usługę przed klientem odpowiadam ja czy podwykonawca ?
Np. jeśli bazuje na podwykonawcy podczas budowy u klienta przyłączą wodnego z rurociągu głównego do domu i podwykonawca coś sperniczny - będzie wyciek albo kogoś zaleje to czy za takie rzeczy odpowiadam ja przed klientem ja czy podwykonawca ?
Z góry dziękuje za informację

Pozdrawiam
Piotrek

Dzień dobry. Co do zasady - tak. Podstawą odpowiedzialności jest tu art. 474 KC, na podstawie którego wykonawca ponosi wobec inwestora odpowiedzialność zarówno za własne działanie bądź zaniechanie, jak i za działania i zaniechania osób, z pomocą których wykonuje swoje zobowiązania lub którym ich wykonanie powierza. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 lutego 2024 23:59 Zmodyfikowano dnia: 5 lutego 2024 23:59 Obejrzało: 62 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Proszę się ze mną skontaktować pod nr tel. 666864009 bądź e-mail: k.nagorska@knkkancelaria.pl, chętnie pomogę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 lutego 2024 21:59 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2024 21:59 Obejrzało: 56 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.