Adwokat Janusz Sawicki, Kraków
PREMIUM

Ocena

4,9
Dodaj opinię

Janusz SawickiAdwokat
(Od 1985)

Sawicki&Sawicki Adwokaci i Radcy Prawni SP
Odpowiada w ciągu 5 godzin
ul. Jana Kasprowicza 20/3, 31-523 Kraków

Jestem adwokatem od ponad 20 lat.Specjalizuję się w sprawach cywilnych ( odszkodowawczych ) oraz gospodarczych.Prowadzę Kancelaria wspólnie z radcą prawnym . Ponadto skutecznie pomagam w sprawach karnych wspólnie z adwokatem - specjalistą w tym zakresie. Prowadzę sprawy na terenie całej Polski a w ostatnim okresie z uwagi na Covid19 większość spraw załatwiam poprzez kontakty mailowe, telefoniczne, wideokonferencje. Mam rozbudowaną listę zaprzyjaźnionych adwokatów i radców prawnych na terenie całego kraju, którzy świadczą mi usługi na moje zlecenia.

Wybrane usługi prawne

Sprawy prywatne Sprawy firmowe

Ocena prawnika

 (4,9 na 5 gwiazdek), 822 opinie

Bardzo mądry człowiek i doświadczony prawnik z ogromną wiedzą.Porada Pana mecenasa pomogła mi wygrać sprawę w sądzie.

Rozliczenia

Stawka za godzinę Rozliczanie od sprawy Rabat przy pierwszej konsultacji
150,0 zł + 23% VAT
TAK
50%

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela

Sprawy przeprowadzone

 • Zdrowie (ubezpieczenia, wypadki) (2)
  • Pozew o zapłatę 1500 000,00 zł oraz rentę wyrównawczą przeciwko ubezpieczycielowi z tytułu poważnego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku w tym obrażenia mózgowe, niedowład, ograniczenie pola widzenia, wielokrotne złamania w tym miednicy i inne.Biegli ubezpieczyciela wycenili łącznie procent trwałego uszczerbku na 80%.W toku sprawy ubezpieczyciel wypłacił dobrowolnie ok.500 000,00 zł.Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej określili trwały uszczerbek na 156% ( w sprawach o zadośćuczynienie jest to możliwe mimo pozornej nielogiczności ale poszczególne uszczerbki sumuje się )Wyrok 1200 000,00 zł czyli o 700 000,00 więcej niż wypłacił ubezpieczyciel oraz 2700,00 zł miesięcznie z tytułu renty wyrównawczej.
  • Klient w sierpniu 2016 roku został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, w Bydgoszczy. Sprawczyni wjechała w tył pojazdu kierowanego przez klienta, na skutek czego doznał on złamania 4 żeber. Na skutek doznanych obrażeń, klient był hospitalizowany przez okres 2 dni, po czym został wypisany do domu. Zgłosiliśmy roszczenie o zapłatę 50 000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę do ubezpieczyciela A sp. z o. o. w Warszawie, który wypłacił kwotę 6500 złotych. Od decyzji ubezpieczyciela złożyliśmy reklamację (działając na zasadzie ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przed podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym – ustawa przewiduje, że w razie nie złożenia odpowiedzi na reklamację przez ubezpieczyciela w terminie 30 dni od wpływu reklamacji, reklamację uznaje się za rozpatrzoną zgodnie z wolą klienta), na którą ubezpieczyciel nie odpowiedział w przepisanym terminie. Wezwaliśmy ubezpieczyciela do zapłaty 43500 (różnica pomiędzy kwotą pierwotnie roszczoną a uznaną przez ubezpieczyciela), który zaproponował ugodowe załatwienie sprawy i dopłatę 1000 złotych. Nie przystaliśmy na tą propozycję. Złożyliśmy pozew przeciwko ubezpieczycielowi o zapłatę całej kwoty tj. 43500 złotych, jednocześnie zwracając się z wnioskiem o interwencję do Rzecznika Finansowego. W sprawie doszło do zawarcia bardzo korzystnej ugody – ubezpieczyciel wypłacił dodatkowo 28000 złotych tytułem zadośćuczynienia (łącznie 34500 złotych) oraz 4331 złotych kosztów procesu. Równolegle prowadziliśmy sprawę karną przeciwko sprawczyni, od której wyegzekwowaliśmy 3500 złotych nawiązki i 840 złotych kosztów procesu. Doprowadziliśmy do konsensualnego zakończenia sprawy karnej i postępowanie wobec sprawczyni warunkowo umorzono, z jednoczesnym stwierdzeniem jej winy (to pewien skrót myślowy, bo oczywiście warunkowe umorzenie nie przesądza winy, jednak takie rozstrzygnięcie jest wystarczające z perspektywy dalszych roszczeń cywilnych. Reasumując – uzyskaliśmy, można powiedzieć, rekordową kwotę 43171 złotych za 4 złamane żebra. Przy opisie ka
 • Majątek (1)
  • Pozew o odszkodowanie 800 000 przeciwko ubezpieczycielowi domu z tytułu szkody jaką poniósł właściciel nieruchomości wskutek osuwiska terenu , na którym znajdował się jego dom jednorodzinny o tej wartości.Ubezpieczyciel odmówił jakiejkolwiek wypłaty albowiem w praktyce dom nie został uszkodzony ( brak jakichkolwiek szkód namacalnych w sensie takim jak popękane mury, ściany wybite okna itp ) ale klient dostał decyzje stosownych władz, iż dom nie nadaje się do zamieszkania i ma go natychmiast opuścić i stan taki jest trwały.Jednym słowem dom nie został uszkodzony ale nie można było w nim mieszkać a zatem nie przedstawiał żadnej ( poza wartością materiałów z rozbiórki ) wartości.Polisa jednak nie przewidywała takiej sytuacji wyraźnie wskazując, iż muszą być konkretne zniszczenia. Po przeszło dwuletnim procesie z udziałem biegłych sąd w całości przychylił się do żądania pozwu zasądził 800 000,00 zł z odsetkami od dnia wniesienia pozwu, nakazał zwrot kosztów zastępstwa adwokackiego oraz kosztów sądowych.Apelacja pozwanego zakładu ubezpieczeń została oddalona.
 • Działalność gospodarcza (Zakładanie, obsługa) (1)
  • Dostawca betonu na budowę inwestycji przez firmę pozwanej nie otrzymał zapłaty za 4 wystawione F.Vat na łączną kwotę 80 000,00 zł.Na list adwokacki pozwana nie odpowiedziała.Pozwana zlikwidowała działalność gospodarczą i byłaby w praktyce trudno osiągalna finansowo gdyby staraniem Kancelarii Adwokackiej nie udało się uzyskać informacji, iż w najbliższym czasie ma sprzedać Gminie pewnego małego miasta w okolicy Krakowa zabytkowy pałacyk ( wartość kontraktu ok.3000 000,00 zł. Po uzyskaniu tej wiadomości , jeszcze w trakcie wydawania nakazu zapłaty udało się zabezpieczyć całą należność klienta na rachunku Urzędu Gminy, który nabył nieruchomość a po przedstawieniu prawomocnych nakazów zapłaty - Urząd Gminy przelał całą należność na rachunek klienta Kancelarii wraz z kosztami procesu oraz kosztami adwokackimi

Mogę pomóc również przy tych sprawach

 • Praca
 • Inne
 • Sprawy ubezpieczeniowe
 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki)
 • Spadki i testamenty
 • Nieruchomości
 • Przestępstwa i wykroczenia
 • Własność intelektualna
 • Inne
 • Spółki (akty założycielskie, umowy)
 • Spory z firmami (pozwy, sprawy sądowe, windykacja)
 • Podatki (kontakty z urzędami)
 • Umowy (regulaminy, kontrakty)
 • Sprawy pracownicze (zatrudnienie, zus, wypadki, odszkodowania, przestępstwa, spory zbiorowe)

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Szybka i klarowna informacja,polecam!

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Szynka odpowiedź, rzetelna. Polecam

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Pan adwokat wykazał się odpowiednią wiedzą i był pomocny. Dziękuję

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Zainteresowany sprawą,dba o drugiego człowieka

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Bardzo pomocny i kompetentny adwokata. O co zapytałam szybko otrzymywalam odpowiedź. Pomógł naprawdę bardzo w mojej sytuacji. Dziękuję bardzo i jestem z całego serduszka wdzięczna! Polecam serdecznie:)

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 7580)