odszkodowania za zniszczone mienie,prywatne ogrodzenie

Pytanie z dnia 12 kwietnia

Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania za zniszczenie prywatnego ogrodzenia? W najbliższym czasie ma nastąpić przebudowa drogi wioskowej. W planie przebudowy zawarte jest poszerzenie drogi, w związku z czym planowane jest usunięcie mojej własności (ogrodzenia) które było wybudowane ok.20 lat temu. Czy jest możliwość by otrzymać jakie kolwiek pieniądze na budowę nowego ogrodzenia?

Jak najbardziej jest. Za przejętą na poszerzenie drogi przez gminę część nieruchomości gmina powinna wypłacić odszkodowanie obejmujące nie tylko wartość gruntu ale również wartość urządzeń infrastruktury czy nasadzeń znajdujących się na przejmowanej części gruntu. Odszkodowanie za płot ustalane jest jako koszt odtworzenia takiego samego płotu wykonanego z takich samych materiałów i przy zastosowaniu takiej samej technologii z uwzględnieniem stopnia jego zużycia (art. 135 ustawy o gospodarce nieruchomościami)

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 kwietnia 2019 12:10:28 Zmodyfikowano dnia: 15 kwietnia 2019 12:10:28 Obejrzało: 68 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.