Odpowiedzialność materialna.

Pytanie z dnia 02 sierpnia

bliską mi osobę spotkała niemiła sytuacja, mianowicie pracuje ona u podwykonawcy w jednej z firm kurierskich , podkreślę, że nie dostała ona umowy o prace ani nawet zlecenie. 4 lipca uszkodziła ona busa kurierskiego , w trakcie wymijania dziury wpadła w druga najprawdopodobniej uszkadzając miskę olejowa itp. Szef od razu uświadomił , że bedzię ona musiała pokryć koszta naprawy z własnej kieszeni. Wydaje mi się, że bus powinien być ubezpieczony od tego typu wypadków(?) Z końcem miesiąca osoba ta chcąc odejść z pracy przez nagła sytuacje prywatną próbowała zaproponować różne rozwiązania sytuacji z busem. Mamy dziś wtorek szef zwleka z wypłatą odczuwalne jest że pracownik jej nie otrzyma. Co można z tym zrobić i czy osoba ta powinna ponosić koszta naprawy tego busa ??

Dzień dobry, na jakiej podstawie wskazana osoba wykonywała pracę i korzystała z auta? kto jest właścicielem auta? Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 sierpnia 2022 10:25 Zmodyfikowano dnia: 4 sierpnia 2022 10:25 Obejrzało: 17 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.