Pytanie z dnia 26 września

Dzień dobry mam sprawę z klientem i nie wiem kto ma rację, proszę dać konsultacje, kto ma rację i co mam robić w takiej sytuacji. Podeszłe sms od klienta i mój. Dziękuję.
KLIENT:
Cześć.
W nawiązaniu do rozmowy z piątku.
W piątek puścili wodę do układu ogrzewania pod zwiększonym ciśnieniem by dopłacać do układu.
Całe szczęście moja była w domu na L-4 z małą bo by dopiero bieda była. Woda zaczęła lać się z sufitu na prawo i lewo okazało się że grzejniki są niedokręcone. Albo się je przykręca jak powinny być albo wcale się ich nie przykręca żeby było wiadomo że są niedokręcone.
Mam spuchniętą szafkę która ledwo ma tydzień, stół jadalniany, pękło łączenie na panelach, sufit w jednym miejscu napuchł i schody na stryszek do okoła pękły na farbie.
W poniedziałek i wtorek dostępny jestem po godzinie 17:30

JA:
Witam. Bardzo mi przykro że wyszła taka sytuacja. Ale sprawa wygląda tak - instalacja jest zrobiona zgodnie z normami, i jest szczelna co potwierdza protokół próby szczelności i protokół odbioru. Oddania do użytku instalacji CO nie było z dwóch powodów:
1. instalacja była skończona w marcu 2021 roku, a dobijania CO jest pszed sezonem grzewczym.
2. nie były położone panele, dla tego kaloryfery nie zostały podłączone.
Mieszkanie zostało odłączone zaworami na klatce.
Końcowe uruchomienia miało odbyć się po położeniu paneli lub pszed sezonem grzewczym. We wrześniu 2021 roku ja nie dostałem żadnej informacji, dla tego myślałem że temat został załatwiony we własnym zakresie. Powtórzę, przykro mi, ale nie wiem jak ci pomóc, bo jestem pszez jakiś czas poza Opolem. Pozdrawiam.

Dzień dobry, by udzielić odpowiedzi, na ile roszczenia Pana klienta są zasadne, trzeba najpierw ustalić, co obejmowała Pana umowa. W razie potrzeby chętnie pomogę. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, adwokat Julita Bylicka, www.kancelariadlabiznesu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 września 2022 08:36 Zmodyfikowano dnia: 27 września 2022 08:36 Obejrzało: 41 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, w jakim zakresie nie wie Pan kto ma rację? był Pan wykonawcą w jakimś zakresie instalacji CO? czy doszło do nieszczelności i zalania? Jaki jest szczegółowy stan faktyczny i roszczenia klienta względem Pana? Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 września 2022 12:27 Zmodyfikowano dnia: 27 września 2022 12:27 Obejrzało: 34 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.