Czy komornik może zabrać mi taksówkę?

Pytanie z dnia 02 lutego

Dobry wieczór. Czy komornik może zabrać mi taksówkę?

Komornik może zajmować w określonych sytuacjach rzeczy ruchome takie jak pojazdy, ale z reguły ogranicza się to nie do fizycznego zaboru mienia ale do wpisu do stosownego rejestru o zakazie zbycia i stosownym oznaczeniu samochodu o dokonaniu danej czynności. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 lutego 2022 08:45 Zmodyfikowano dnia: 3 lutego 2022 08:45 Obejrzało: 78 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, niestety, samochód będący taksówką może zostać zajęty przez komornika. Zgodnie z art. 829 pkt 4 k.p.c. nie podlegają egzekucji narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika oraz surowce niezbędne dla niego do produkcji na okres jednego tygodnia, z wyłączeniem jednak pojazdów mechanicznych. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 2 z dnia 3 lutego 2022 09:20 Zmodyfikowano dnia: 3 lutego 2022 09:20 Obejrzało: 78 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.