Umowy gospodarcze w przykładach i wzorach

 

Książka w sposób zwięzły, syntetyczny i  uwzględniający specyfikę wymagań egzaminu zawodowego  dostarcza informacji z zakresu profesjonalnego  sporządzania umów w sprawach gospodarczych .

Stanowi przewodnik po tym, w jaki sposób, krok po kroku, samodzielnie przygotować umowę. Zawiera  wyjaśnienie najważniejszych kwestii teoretycznych , wskazanie  podstaw prawnych  poszczególnych elementów umowy oraz  praktyczne porady , niezbędne do prawidłowego sporządzenia umowy. Atutem książki jest  duża liczba przykładów  oraz  wyciąg niezbędnych przepisów .

W publikacji zwrócono również uwagę na  najczęściej popełniane błędy  i wskazano sposoby ich uniknięcia.

Niniejsza publikacja przyda się jako wskazówka, jak dostosować praktyczną wiedzę do specyfiki egzaminu. Z kolei dla tych, którzy w swojej praktyce nie sporządzali dotychczas takich umów, jest to często najtrudniejsza część egzaminu zawodowego. Niech to jednak nikogo nie deprymuje, ponieważ odpowiednia metoda nauki pozwala na wyćwiczenie umiejętności samodzielnego formułowania poszczególnych postanowień umownych, a następnie całej umowy. Niniejsza książka stanowi przewodnik po tym, w jaki sposób, krok po kroku  przygotować umowę .

Atutem książki jest duża liczba przykładów, zawierających gotowe wzory klauzul umownych. Ponadto wyodrębniono w publikacji najważniejsze kwestie merytoryczne, oznaczone jako  "pamiętaj" , oraz praktyczne porady na potrzeby egzaminu oznaczone jako  "wskazówka" .

Książka wypełnia pustkę na rynku , bowiem jest publikacją  zaprojektowaną na potrzeby przygotowania do egzaminu z prawa gospodarczego: jest zwięzła, syntetyczna i uwzględnia specyfikę wymagań egzaminacyjnych. Nie trzeba zatem studiować kilkusetstronicowych monografii i wzorów umów – wystarczy zakupić książkę gdzie zawarto przykładowe postanowienia umowne, notatki, tabele i grafy, celem uporządkowania zgromadzonej wiedzy.

http://www.ksiegarnia.beck.pl/16817-umowy-gospodarcze-w-przykladach-i-wzorach-agnieszka-kurczuk-samodulska#opis