Adwokat Aleksandra Nizielska, Dzierżoniów
PREMIUM

Ocena

5,0
Dodaj opinię

Aleksandra NizielskaAdwokat
(Od 2020)

Kancelaria Adwokacka adw. Aleksandra Nizielska
Odpowiada w ciągu 5 godzin Otwarty na nowych klientów
ul. os. Różane 46C/10, 58-200 Dzierżoniów

Zajmuję się praktyką ogólną, czyli sprawami z najważniejszych gałęzi prawa: a) prawa karnego (obrona podejrzanych, oskarżonych, i skazanych/obwinionych, reprezentacja pokrzywdzonych), b) prawa cywilnego i hadlowego (o zapłatę, zniesienie współwłasności, ustanowienie/zniesienie służebności, dziedziczenie, kontrakty, przedsiębiorstwa, spółki), c) prawa rodzinnego (rozwód, separacja, podział majątku, ograniczenie albo pozbawienie władzy rodzicielskiej, przysposobienie, alimenty, zmiana nazwiska, ubezwłasnowolnienie) d) prawa administracyjnego (np. prawo budowlane). Podejmuję się również spraw, dla których właściwe są sądy pracy i ubezpieczeń społecznych (zasiłki, świadczenia, ubezpieczenia, ustalenie prawa do tych świadczeń i odmowa ich wypłaty, emerytury). Poza powyższymi interesuje mnie prawo medyczne i farmaceutyczne. Analizuję gotowe umowy, opracowuję własne wzory umów, sporządzam opinie prawne, reprezentuję klientów przed sądami, a także przed organami władzy publicznej.

Organizacje: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin - obecnie jako członek senior

Ocena prawnika

 (5,0 na 5 gwiazdek), 7 opinii

Rozliczenia

Rozliczanie od sprawy
TAK

Dostępność w tygodniu

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17
9 - 17
10 - 12

Sprawy przeprowadzone

 • Dzieci i rozwody (alimenty, prawo do opieki) (3)
  • Podwyższenie alimentów na dorosłą niepełnosprawną córkę. Sprawa o tyle ciekawa, że pozwany (ojciec) jednocześnie złożył pozew wzajemny domagając się uchylenia obowiązku alimentacyjnego z uwagi na to, że uprawniona do alimentacji była już dorosła. Pozew ojca został oddalony, a jednocześnie sąd przychylił się do podwyższenia alimentów.
  • Kontakty z dziećmi - na etapie wykonawczym, kiedy istniało już postanowienie grożące matce nakazem zapłaty w przypadku odmowy przez nią realizacji kontaktu dziecka z ojcem. Co ciekawe, w tzw. międzyczasie pojawiła się kwestia interpretacji postanowień o kontaktach (przeprowadzał ją Sąd drugiej instancji). Sprawa jeszcze bardziej się skomplikowała. Jednak dzięki logicznym i niedającym się zbić argumentom wykazano, że matka dziecka wykonywała postanowienia Sądu ustalającego kontaktu zgodnie z jego brzmieniem, zanim pojawiła się interpretacja Sądu drugiej instancji.
  • Pozew o rozwód obywateli polskich mieszkających w innym kraju - Sąd rozwodowy odrzucił pozew w zakresie, w jakim domagałam się, aby Sąd orzekł nie tylko o rozwiązaniu małżeństwa, ale też o władzy rodzicielskiej i alimentach na rzecz małoletnich dzieci stron. Dzięki złożonemu zażaleniu i powołanych w nim zarzutach Sąd drugiej instancji nakazał Sądowi pierwszej instancji rozpatrzenie wszystkich roszczeń zgodnie z pozwem. W tej sprawie istotne były bowiem przepisy rozporządzeń unijnych, które w pewnym zakresie wyłączały stosowanie kodeksu postępowania cywilnego w zakresie właściwości miejscowej Sądu. Sąd rozwiązał małżeństwo i orzekł o kwestiach związanych z małoletnimi dziećmi.
 • Praca (1)
  • Skuteczne odwołanie od decyzji ZUSu w sprawie odmowy przyznania mojemu Klientowi rekompensaty w związku z jego zatrudnieniem w szczególnych warunkach. Udało się wykazać, że Klient pracował na stanowisku narażonym na szkodliwe czynniki, dzięki czemu sąd podwyższył otrzymywaną przez niego emeryturę o kilkaset złotych miesięcznie.
 • Sprawy ubezpieczeniowe (1)
  • Sprawa o zadośćuczynienie i odszkodowanie - mając korzystną dla Klientki opinię biegłego domagaliśmy się wyższej kwoty roszczeń, aniżeli pierwotnie. Sąd tego nie uwzględnił, i zasądził roszczenie w niższej wysokości, tak jak było początkowo w pozwie. Na skutek apelacji Sąd drugiej instancji podwyższył roszczenia zgodnie z pismem rozszerzającym powództwo.
 • Przestępstwa i wykroczenia (1)
  • Dozór elektroniczny - Sąd nie uwzględnił wniosku Klienta o zastosowanie dozoru elektronicznego z uwagi na jego niestawiennictwo w Sądzie. W złożonym zażaleniu wykazano okoliczności, które spowodowały, że Sąd drugiej instancji uchylił postanowienie Sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Po ponownej analizie materiału dowodowego Sąd udzielił Klientowi zgody na wykonywanie kary w trybie dozoru elektronicznego.

Mogę pomóc również przy tych sprawach

Publikacje zobacz wszystkie

Prace społeczne jako kara - co, kiedy i jak?

Dzisiaj wątek karny! Tzw. prace społeczne (zwane też "odróbkami") to nic innego jak kara ograniczenia wolności. Skazany co prawda nie idzie do więzienia, ale jest obciążony pewnymi obowiązkami, które w określony sposób wpływają na …

Zacznijmy klasycznie, czyli od spadków! Odrzucenie spadku

Z pytaniem o możliwość odrzucenia spadku spotykam się wielokrotnie. Czasami klienci wiedzą, że mogą to zrobić, czasami nawet wiedzą w jakim terminie. Ale w parze z teorią nie zawsze idzie praktyka. Bo co w sytuacji, jeśli odrzucę s…

Opinie

Liczba odpowiedzi: 0

Odpowiedz
Szybka odpowiedz, polecam.

Liczba odpowiedzi: 1

Odpowiedz
Bardzo szybko uzyskałam pomoc. Nie spodziewałam się, że w tak krótkim czasie uzyskam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Bardzo dobry, konkretny i rzetelny prawnik. Zdecydowanie polecam . Bardzo dziękuję za pomoc.

Adwokat Aleksandra Nizielska, Dzierżoniów

Adwokat Aleksandra Nizielska

Dziękuję serdecznie!

Liczba odpowiedzi: 1

Odpowiedz
Prawnik odpowiedział na moje nurtujące pytania zrozumiałym i prosty językiem. Odpowiedzi były rzetelne i pomogły w napisaniu pisma, które mam nadzieję będzie skuteczne w dalszym postępowaniu.

Adwokat Aleksandra Nizielska, Dzierżoniów

Adwokat Aleksandra Nizielska

Bardzo dziękuję. Podzielam Pana nadzieję co do dalszych etapów sprawy.

Liczba odpowiedzi: 1

Odpowiedz
Udzielona informacja jest dla mnie wystarczająca.

Adwokat Aleksandra Nizielska, Dzierżoniów

Adwokat Aleksandra Nizielska

Cieszy mnie, że mogłam pomóc.

Liczba odpowiedzi: 1

Odpowiedz
Od Pani Aleksandry otrzymałam wyczerpującą i pomocną informację. Szczerze polecam

Adwokat Aleksandra Nizielska, Dzierżoniów

Adwokat Aleksandra Nizielska

Bardzo dziękuję.

Wszystkie opinie

Odpowiedzi prawnika (wszystkich odpowiedzi: 71)