Zawiadomienie o zajęciu komorniczym nieruchomości.

Pytanie z dnia 27 lipca

Witam
Mama dostała od komornika zawiadomienie małżonka o zajęciu nieruchomości-zabudowanej działki która jest wspólna własnością rodziców.zadluzenie zrobił tylko ojciec (z braku wiedzy a notariusz wprowadzil go w blad) na siebie mama o tym nie wiedziała(komornik zablokował działkę wspólna jak i działki tylko ojca).ile mama ma czasu na złożenie sprzeciwu że nie zgadza się z egzekucją z tej nieruchomości i żąda zdjęcia jej spod egzekucji i czy gdzies znajde jakis wzor jak napisac i uzasadnic?.tytul wykonawczy jest tylko na ojca i tylko on jest jako dłużnik choć to miała być bezpłatna wymiana działek między członkami rodziny,a ojca wpakował w akt notarialny kupna sprzedaży bo podobno darowizna nie wchodziła w grę.jeden załatwił sobie działkę przez zasiedzenie a 2 ma spłacać choć nie było o tym mowy i przez 12 lat nie chciał żadnych pieniędzy aż do teraz.zdania są podzielone jedni piszą że na sprzeciw jest 7 dni inni że 14.

Dzień dobry, prawo nie przewiduje terminu na złożenie takiego sprzeciwu, lepiej to zrobić jak najszybciej. Sprzeciw może być złożony na piśmie lub ustnie do protokołu, a adresatem tej czynności powinien być komornik. Wzór sprzeciwu chyba można znaleźć tu: https://lexlege.pl/dokumenty-i-wzory-pism/sprzeciw-malzonka-dluznika-od-zajecia-nieruchomosci/d1040/ Pozdrawiam, Grzegorz Kantecki

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 lipca 2022 16:00 Zmodyfikowano dnia: 27 lipca 2022 16:00 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, mama może złożyć sprzeciw w dowolnym czasie. To wierzyciel będzie miał wówczas 7 dni na wystąpienie o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika pod rygorem umorzenia egzekucji. W przypadku braku sprzeciwu ze strony mamy egzekucja i tak będzie umorzona, tyle że po upływie 6 miesięcy (art. 824 § 1 pkt 4 k.p.c.). Sam sprzeciw nie wymaga uzasadnienia. Wystarczy oznaczyć w nim dokładnie strony (wierzyciela, dłużnika), podać sygnaturę akt sprawy oraz powołać się na przepis art. 923(1) k.p.c. Z poważaniem r. pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 lipca 2022 17:15 Zmodyfikowano dnia: 27 lipca 2022 17:15 Obejrzało: 34 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.