zatrzymane pj,wezwanie na policję

Pytanie z dnia 18 czerwca 2019

Witam . Wczoraj policja zatrzymała mi prawo jazdy bo mialem 0.10 promila przy dmuchaniu w pierwszej probie i 0.06 w 2 probie , a na komisariacie w alkomacie stacjonarnym 0.00 . Dostalem wezwanie w srode na komende i pewnie sprawa trafi do sądu . Co w takiej sytuacji mi grozi ? Dziekuje

Dzień dobry. Jeśli przekroczone wartości alkoholu były w badaniu tak niskie i na dodatek miały tendencje do każdorazowego obniżania się aż do zera, to będziemy mieć do czynienia ze stanem po użyciu alkoholu, czyli z wykroczeniem z art. 87 KW. Grozi za to kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 50 zł. Na dodatek sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Do orzeczonego wyrokiem sądu okresu zakazu prowadzenia pojazdów wlicza się okres faktycznego zatrzymania prawa jazdy. Duże znaczenie będą miały oczywiście przytoczone przez Pana podczas przesłuchania okoliczności, czyli kiedy ostatnio spożył Pan alkohol, w jakiej ilości, a to celem wykazania, iż siadając za kierownicę mógł Pan nawet nie zdawać sobie sprawy, że ewentualna kontrola coś wykaże. Jest wówczas szansa, że takie postępowanie zostanie warunkowo umorzone.

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 czerwca 2019 17:26 Zmodyfikowano dnia: 18 czerwca 2019 22:05 Obejrzało: 408 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.