Zajęcie komornicze z umowy zlecenie.

Pytanie z dnia 14 lutego

Dzień Dobry wlasnie dostałem pismo od komornika że zajmuje mi całą pensje, pracuję na umowę zlecenie.

Z tego co mi wiadomo i co się dowiadywałem to jeżeli jest to Moje jedyne źródło dochodu i jedyne źródło utrzymania to kwota wyższa niż 60% nie może być pobierana

Co w takiej sytuacji mogę zrobić ?

Dzień dobry, proszę wystąpić do komornika z wnioskiem o zwolnienie zajętego świadczenia (w zakresie wynikającym z Kodeksu pracy), z powołaniem się na art. 833 § 2(1) k.p.c. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że jest to Pana jedyne źródło dochodu (np. wyciąg z rachunku). Z poważaniem

Odpowiedź nr 1 z dnia 15 lutego 2024 13:46 Zmodyfikowano dnia: 15 lutego 2024 13:46 Obejrzało: 29 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.