Zajęcie komornicze z nieruchomości.

Pytanie z dnia 08 kwietnia

Złożyłam do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji z nieruchomości. Otrzymałam informację od komornika o zajęciu nieruchomości. Czy powinnam złożyć wniosek o dokonanie opisu i oszacowania nieruchomości ? Ile to kosztuje ?

Dzień dobry, tak, opisu i oszacowania nieruchomości dokonuje się na wniosek wierzyciela (art. 942 k.p.c.). Co do kosztów z tym związanych, to ich wysokość będzie przede wszystkim zależała od charakteru nieruchomości, będącej przedmiotem egzekucji, i wynagrodzenia biegłego, który dokona wyceny. Szacunkowe koszty związane w opisem najlepiej ustalić bezpośrednio w kancelarii komorniczej. Pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 kwietnia 2022 15:29 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 15:29 Obejrzało: 121 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, opis i oszacowane jest niezbędne dla oceny wartości nieruchomości; koszt zależy od wynagrodzenia biegłego rzeczoznawcy, który na zlecenie komornika sporządza operat szacunkowy, który następnie jest podstawą sporządzonego opisu i oszacowania. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 kwietnia 2022 16:03 Zmodyfikowano dnia: 8 kwietnia 2022 16:03 Obejrzało: 120 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.