wysokość zajęcia komorniczego na umowie zlecenie

Pytanie z dnia 09 stycznia

Witam, czy pracując na "umowę zlecenie" komornik może mi zająć całość wynagrodzenia ?
Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam Rafał M.

Tak może, ponieważ wynagrodzenie z umowy cywilnoprawnej co do zasady nie podlega ograniczeniom w egzekucji jak wynagrodzenie z umowy o pracę. jest jednak wyjątek od tej zasady. Jeżeli wynagrodzenie z umowy zlecenia jest jedynym źródłem dochodu zleceniobiorcy i jest to świadczenie powtarzające się (umowa zawarta na dłuższy czas, wynagrodzenie wypłacane w stałych okresach), podlega egzekucji jak wynagrodzenie z umowy o prace w zakresie określonym w przepisach kodeksu pracy (art. 833 § 2(1)k.p.c.).

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 stycznia 2019 12:04:09 Zmodyfikowano dnia: 10 stycznia 2019 12:04:09 Obejrzało: 6 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Tak

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 stycznia 2019 19:33:04 Zmodyfikowano dnia: 10 stycznia 2019 19:33:04 Obejrzało: 4 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.