Wycofanie zeznań.

Pytanie z dnia 07 listopada 2019

Witam. Mój ojciec ma zakaz zbliżenia się do mnie i opuszczenie lokalu zajmowanego ze mną. Ale nie stosował się do wyroku sądu. Ostatnio był policjant u mnie i powiedział że będzie sprawa w sądzie, ponieważ ojciec nie stosuje się do wyroku sądu. Wiem, że jako osoba najbliższa mam prawo do odmowy składania zeznań, zdecydowałam się zeznawać złożyłam zeznania. I moje pytanie brzmi czy mogę wycofać te zeznania, ponieważ się rozmyśliłam, gdyż jest to dla mnie stresująca sytuacja i nie chciałabym zeznawać przed sądem.

Dzień dobry Pani, Świadek może skorzystać z uprawnienia do odmowy składania zeznań zgodnie z art. 186 Kodeksu postępowania karnego do czasu pierwszego przesłuchania w postępowaniu sądowym. Skorzystanie z prawa do odmowy składania zeznań powoduje, że uprzednio złożone przez świadka zeznania nie mogą być wykorzystane przez organy procesowe. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 listopada 2019 19:04 Zmodyfikowano dnia: 8 listopada 2019 15:25 Obejrzało: 223 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.