Pytanie z dnia 10 stycznia

Witam. Wychowuje sam Moją córkę 6 lotnią od prawie 3 lat matka odeszła do kochanka mojego przyjaciela sporadycznie utrzymuje kontakt z dzieckiem nie płaci na dziecko od czasu do czasu coś kupi. Chce polubownie załatwić sprawę o pełną opiekę nad córką nie chce wyciągać brudów czy sprawa może odbyć się zaocznie bez udziału matki ? czy może tylko wysłać np. jakieś oświadczenie że zgadza się a warunki ustalone ze mną do sądu ? Wstydzi się przyjść zaznaczam. Jak dobrze sformułować pozew w takiej sytuacji dziękuje za pomoc i odpowiedź.

Dzień dobry, czy Państwo jesteście małżeństwem czy nie? Chce Pan tylko uregulować kontakty czy także dochodzić alimentów na dziecko? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 stycznia 2017 11:21:24 Obejrzało: 25 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowny Panie, jeżeli dziecko przebywa stale u jednego z rodziców, sposób utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego z nich rodzice określają wspólnie, kierując się dobrem dziecka i biorąc pod uwagę jego rozsądne życzenia; w braku porozumienia rozstrzyga sąd opiekuńczy. Innymi słowy, jeżeli nie dojdzie Pan do porozumienia z matką dziecka w przedmiocie uregulowania kontaktów z synem, wówczas może Pan wystąpić na drogę postępowania sądowego, celem uregulowania sposobu kontaktu z synem. Sądem właściwym jest sąd rejonowy dla miejsca zamieszkania dziecka wydział rodzinny i nieletnich. Jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd opiekuńczy ograniczy utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem. Zauważam także, że zawarcie takiej umowy nie stanowi dostatecznej ochrony, albowiem matka w każdej chwili może zmienić zdanie i żądać zmiany tych kontaktów. Pozbawienie lub ograniczenie kontaktów z dzieckiem wymaga odrębnego orzeczenia przez sąd, takie bowiem uregulowanie zawarte jest w odrębnym przepisie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (art. 113 k.r.o.)”. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu: Radca prawny Oskar Kraciński

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 stycznia 2017 18:15:57 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.