Pytanie z dnia 14 lutego 2017

Witam w szkole podczas przerwy młodzież rzucała butelką syn odrzucił i kolega dostał w czoło,rodzice tego chłopca chca sprawę zgłosić na policję , nie wiem dlaczego nie była to żadna bijatyka tylko niechcący kolega dostał . ma maleńki ślad prawie nie widoczny bo butelka jak twierdzą rozcięła mu czoło ale nie miał szyte .czy synowi coś grozi bo straszą go policją i że bedzie płacił odszkodowanie

Witam, w pierwszym rzędzie ile lat w dniu zdarzenia miał syn? Jeśli nie miał ukończonych lat 13, to nie będzie ponosił odpowiedzialności za szkodę. Wówczas ewentualne roszczenia powinny być kierowane do osób lub podmiotu sprawującego nadzór (nauczyciele, szkoła). Jednakże proszę mieć na względzie przepis art. 428 Kodeksu cywilnego. W razie ukończenia przez syna 13 lat, to co do zasady może ponosić odpowiedzialność. W takim przypadku i tak sugeruję dążyć do wykazania, że doszło do winy w nadzorze sprawowanym przez szkołę i nauczycieli. Wszystko powyższe dotyczy odpowiedzialności cywilnej (odszkodowawczej).

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 lutego 2017 15:37:22 Obejrzało: 61 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.