Pytanie z dnia 14 września 2017

Witam
W firmie Ferratum mam dług w kwocie 3700 zł,nie spłacam go od pazdziernika 2016.Długiem zajmuje sie firma Armada,straszą mnie windykacją terenową, nie chccą zgodzić się na płatność ratalna.Czego mogę się spodziewac? Dzisiaj do nich dzwoniłam i do 20 mam wpłacic całą kwotę.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Anna H.

Dzień dobry, rozumiem, że uznaje Pani roszczenie tak co do zasady jak i wysokości, ale chciałaby Pani spłacić dług w ratach. Ponieważ dług jest przeterminowany wierzyciel ma prawo żądać zapłaty całej kwoty jednorazowo, jeżeli nie ma Pani środków umożliwiających jednorazową spłatę zadłużenia to proponuję rozpocząć spłatę długu w dobrowolnych ratach (w kwotach na jakie pozwala Pani obecna sytuacja majątkowa). Jeśli zacznie Pani spłacać dług dobrowolnie to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wierzyciel nie będzie podejmował dalszych kroków prawnych, natomiast niewątpliwie w takiej sytuacji naliczone zostaną odsetki za opóźnienie. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, radca prawny Angelika Paziewicz-Bącler, www.foxlegal.pl, e-mail: biuro@foxlegal.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 września 2017 17:27:14 Zmodyfikowano dnia: 14 września 2017 17:27:14 Obejrzało: 75 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.