Pytanie z dnia 21 września 2016

Witam,
W 1995 roku wykupiłam za własne pieniądze od Urzędu Miasta mieszkanie ,w którym zamieszkiwała teściowa . Ze względu na fakt , że nie byłam tam zameldowana wykupiłam je na nazwisko teściowej , a następnie sporządziliśmy akt darowizny z ustanowieniem służebności mieszkania .
Proszę o wyjaśnienie zapisu z aktu darowizny "na życzenie i za zgodą darującej obdarowani ustanawiają na jej rzecz służebność mieszkania , polegającą na bezpłatnym i dożywotnim korzystaniu z całego lokalu." Czy to oznacza , że mam również zapewnić opiekę w razie takiej potrzeby , czy tak zapisana służebność daje jedynie gwarancję mieszkania do śmierci w darowanym lokalu. Rodzeństwo męża uważa , że winniśmy zapewnić również opiekę pielęgnacyjną w razie problemów zdrowotnych i utrzymanie. Zapis o służebności mieszkania został wprowadzony na moją prośbę , ale z intencją udostępnienia mieszkania do śmierci , a nie także gwarancją opieki .Moim zdaniem z zapisów aktu darowizny obowiązek zapewnienia opieki nie wynika i wszyscy w równym stopniu są do jej zapewnienia zobowiązani.
Pozdrawiam , Barbara

Dzień dobry, z powyższego zapisu wynika tylko służebność mieszkania, a nie prawo do opieki, ale dla ustalenia dokładnego stanu faktycznego niezbędne jest zapoznanie się z treścią całej umowy, a nie jednego przepisu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 22 września 2016 08:16 Obejrzało: 256 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.