Pytanie z dnia 28 listopada 2016

Witam pisze z pytaniem odnośnie grozb karalnych przez mojego byłego chłopaka . Otóż 6 grudnia jest sprawa w sadzie . Mój były chłopak z którym mam syna 2.5 letniego od ok 3 lat przebywa w zakładzie karnym . rok temu po rozstaniu zaczął dzwonić wzywać mnie ostro i grozić + list który wysłał z groźbami . Zgłosiłam sprawę w strachu na policje . jak już wspominałam sprawa jest 6 grudnia i teraz moje pytanie jest takie czy jeśli powiem na sprawie ze już nie obawiam się tych jego grozb i wybaczam mu wszystko czy uniknie kary więzienia ? W chwili gdy dostałam ten list naprawdę się bałam natomiast po upływie prawie roku na czekanie na sprawę moje obawy zniknęły . Rozmawiałam dużo z byłym chłopakiem. . Zrobił to z nerwów i bezsilności ze traci mnie jako jedyna bliska mu osobę w dodatku która kocha ... Przeprosił napisał list i okazał skruchę po której dzisiaj jestem pewna ze nawet w największej złości nie zrobiłby mi krzywdy chodzby ze względu na naszego synka. Czy ja mówiąc przed sadem ze nie chce już żeby odpowiedział za to tak surowo kara pozbawienia wolności ze wybaczam i już się nie boje mogę zostać jakoś oskarżona za mieszkanie w sprawie lub zmianę zeznań ? Bardzo proszę o odpowiedz jest to dla mnie bardzo istotne a zostało mało czasu . Pozdrawiam Agata.

Witam, przestępstwo z art. 190 kodeksu karnego dotyczącego kierowania gróźb karalnych jest ściągane na wniosek osoby pokrzywdzonej. Zgodnie z art. 12 § 3 kodeksu postępowania karnego wniosek o ściganie może być cofnięty w postępowaniu przygotowawczym za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu - do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej. Ponowne złożenie wniosku jest niedopuszczalne. W tej sytuacji na wyznaczonym terminie rozprawy może Pani cofnąć wniosek o ściąganie oraz wyjaśnić sądowi z jakich powodów chce go Pani wycofać. Pozdrawiam adwokat Ewa Klich z Kancelarii Adwokackiej Michał Ciupa i Partnerzy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 listopada 2016 17:00:48 Obejrzało: 64 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.