Pytanie z dnia 10 stycznia

Witam, mam pytanie. Otrzymałem wezwanie do osobistego stawiennictwa w charakterze świadka w sprawie o czyn art 107 & 1 kks. I jak to jest w praktyce? Czy mogę obawiać się konsekwencji z tego tytułu grając wcześniej w nielegalne gry hazardowe? Z tego co widzę nie mają niezbitych dowodów na moją winę, bo nie jestem wezwany w charakterze podejrzanego. Nie zamierzam się do niczego przyznawać co obciążałoby mnie.

Zawsze może Pan skorzytać z prawa do odmowy odpoiwiedzi na pytanie. Art. 183. [Prawo do odmowy udzielenia odpowiedzi na pytanie] § 1. Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 stycznia 2017 08:46:49 Obejrzało: 72 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.