Pytanie z dnia 03 stycznia 2017

Witam, mam pytanie odnośnie sprawy mojej koleżanki z Ukrainy. Pracowała ona w zakładzie pracy i oczekiwała na kartę czasowego pobytu, kilka tygodni przed odbiorem karty zmieniła miejsce pracy i karta wystawiona jest na stary zakład pracy. W nowej pracy, agencja przez którą jest zatrudniona wystawiła jej przez urząd wojewódzki zaświadczenie na podstawie którego może pracować do lutego, natomiast karta czasowego pobytu jest do sierpnia tego roku. Moje pytanie brzmi czy może ona pracować po zakończeniu ważności tego zaświadczenia i jak można to zrobić, aby przed sierpniem nie musiała na nowo składać wniosku o kolejną kartę i powtarzać tych wszystkich formalności. Czy agencja może znowu jej wystawić zaświadczenie na podstawie tamtej karty, lub czy może ona u Wojewody starać się o zezwolenie do pracy na podstawie tamtej karty pobytu.

Dzień dobry. Jestem ukraińskim adwokatem, który działa w Polsce. Odpowiadając na pytanie Pani: 1. czy może ona pracować po zakończeniu ważności tego zaświadczenia - Tak, może pracować do końca okresu ważności karty. 2. Jak można to zrobić, aby przed sierpniem nie musiała na nowo składać wniosku o kolejną kartę i powtarzać tych wszystkich formalności - Niestety nie można, ona musi przejść całą procedurę uzyskania karty czasowego pobytu ponownie. 3. Czy agencja może znowu jej wystawić zaświadczenie na podstawie tamtej karty, lub czy może ona u Wojewody starać się o zezwolenie do pracy na podstawie tamtej karty pobytu.- Może prosić o przedłużenie карут na podstawie umowy i pod warunkiem pracy w Polsce przez 3 miesięcy z rzędu. W większości przypadków nowe zazwolen. nie wymaga, tak jak nie ma już podpisaną umowę i fakt pracy. Więcej informacji może dostać przez e-mail lub poczytać na blogach: https://trudowoeprawowpolsze.wordpress.com/, https://kompensacjawpolsze.wordpress.com/. Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 stycznia 2017 12:37:47 Obejrzało: 53 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.