Pytanie z dnia 14 lipca

Witam, mam pytanie odnośnie plagiatowania, czy tak zapisana parafraza w pracy magisterskiej z zapisanym w nawiasie cytowaniem na jej końcu i zapisem nazwy całego dzieła w bibliografii (Niewiadomska I. Chwaszcz J. (2010). Jak skutecznie zapobiegać karierze przestępczej? 163-165.) jest plagiatem?

Oryginał: W chwilach wzrostu poziomu cierpienia i lęku zaczyna się rozwijać proces panicznego poszukiwania ulgi, który przybiera charakter wewnętrznego przymusu przyjęcia alkoholu bądź innej substancji. Reakcję tę nazywa się często głodem alkoholowym czy narkotykowym. (Niewiadomska, Chwaszcz, 2010)

Parafraza: Kiedy poziom niepokoju i cierpienia wzrasta, rozpoczyna się proces poszukiwania ulgi, który jest kompulsywnym piciem lub używaniem innych substancji. Ta reakcja jest często określana jako głód alkoholowy lub narkotykowy (Niewiadomska, Chwaszcz, 2010)

Witam. Plagiat jest wtedy, kiedy przepisze Pan jakiś fragment utworu, którego autorem jest osoba X, i nie wskaże Pan, że ów fragment pochodzi z utworu osoby X. Najlepiej zrobić tak, że oryginał fragmentu utworu, który chce Pan wrzucić w swej pracy, wpisać w cudzysłowiu, a za nim w nawiasie autora, tytuł utworu, wydawnictwo i rok. Parafraza nie jest wówczas konieczna, bo przytacza Pan oryginał i szczegółowy przypis, skąd on pochodzi, prawda. Ja tak pisałem, gdy przytaczałem fragment jakiegoś utworu i nikt się do tego nie przyczepił, choć to było w 2002r. :-)

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 lipca 2022 00:28 Zmodyfikowano dnia: 17 lipca 2022 00:28 Obejrzało: 15 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.