Pytanie z dnia 30 lipca

Witam mam pytanie mieszkamy u teściowej to jest matką żony i matka żony chce nas wyrzucić z domu żona mieszka od urodzenia a ja jestem tam zameldowany kupowaliśmy wszystko do domu dom jest na matkę czy ona może nas wyrzucić z domu dziekuje

Dzień dobry, teściowa może wypowiedzieć umowę użyczenia i wezwać Państwa do wyprowadzki, a następnie złożyć pozew o eksmisję. Zameldowanie to tylko administracyjne potwierdzenie zamieszkiwania i nie daje żadnych praw do lokalu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 lipca 2022 20:41 Zmodyfikowano dnia: 31 lipca 2022 20:41 Obejrzało: 33 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, właściciel ma prawo decydować kto zamieszkuje w jego domu. Jeśli poniesiono nakłady na ten dom można żądać zwrotu tych kosztów.

Odpowiedź nr 2 z dnia 1 sierpnia 2022 09:39 Zmodyfikowano dnia: 1 sierpnia 2022 09:39 Obejrzało: 30 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. 1. Nie, teściowa chcąc doprowadzić do opuszczenia nieruchomości przez Państwa musi w pierwszej kolejności wypowiedzieć Państwu umowę na podstawie, której zamieszkujecie Państwo w lokalu (ustna umowa użyczenia albo najmu, w zależności od okoliczności) oraz wyznaczyć Państwu odpowiedni termin na opuszczenie lokalu (zgodny z ustawą o ochronie lokatorów). Jeżeli nie zastosujecie się Państwo do wezwania w tym przedmiocie, to teściowa będzie musiała wytoczyć sprawę o eksmisję, a następnie doprowadzić do eksmisji. Eksmisja wiąże się natomiast najprawdopodobniej z koniecznością zapewnienia Państwu lokalu zastępczego. Jeżeli teściowa będzie się zachowywać niezgodnie z prawem w tym zakresie, to narazi się na odpowiedzialność karną (art. 191 § 1a k.k.) oraz odszkodowawczą. 2. Prawdopodobnie przysługuje Państwu także roszczenie o zwrot nakładów, które poczynili Państwo na nieruchomość należącą do teściowej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 1 sierpnia 2022 09:42 Zmodyfikowano dnia: 1 sierpnia 2022 09:42 Obejrzało: 30 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.