Pytanie z dnia 21 lipca

Witam! Kupiłam dom który pierwszej nocy po wprowadzeniu spłonął. Według oględzin rzeczoznawcy z zakresu pożarnictwa wynika że powodem była instalacją elektryczka, ponadto wynikło tez ze istnieją niedopuszczalne błędy w budowie kominka (niezgodnie z sztuką budowlaną) którym dom był opalany. Czy możemy ubiegać się o rękojmię? Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Dzień dobry, sprawę należałoby przeanalizować, ale rzeczywiście istnieje duża szansa.

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 13:26 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 13:26 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Kluczowe w tym przypadku pozostaje pytanie, czy od dnia pożaru upłynął więcej niż rok. Jeżeli nie, ma Pani prawo skorzystać z uprawnień z tytułu rękojmi (art. 568 kodeksu cywilnego). Pozdrawiam, adwokat Anna Wróbel

Odpowiedź nr 2 z dnia 21 lipca 2022 16:41 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 16:41 Obejrzało: 27 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.