Pytanie z dnia 01 czerwca

Witam,
Jestem w związku z mezczyzna, który jest w trakcie rozwodu. Jego "żona" o Nas wie. Byla sytuacja, ze kiedys naszła moja mame i jej opowiedziala, ze sie spotykam z jej mężem i oczywiście grożące slowa w moja stronę, ale się ich wypiera.Pozniej sprawa ucichła az do momentu jak nie przyjechałam do miasta. Oczywiście padala z jej strony do mojego chlopaka slowa ze ona chce mnie spotkać, ze przyjedzie wyjaśniać ze mna itp. Duzo padało slow obraźliwych i moim zdaniem grożących. Az pewnego dnia przyjechała, bo go śledziła jak się dowiedziala, ze jedzie gdzies i domyślała, że się spotykamy. Moja siostra ma wesele w ten weekend i ona zasugerowała, że się na nim pojawi i opowie przy całej rodzinie, ze sie spotykam z jej mężem. Co mogę w takiej sytuacji zrobić. To już przesada, a uważam, że jest do tego zdolna...to jest najważniejszy dzień w życiu mojej siostry, a ona niczemu winna. Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
PK

Nie ma środków prawnych, które uchroniłyby przed obecnością wskazanej osoby na rodzinnym wydarzeniu. Z opisu nie wynika, żeby mogło dojść do popełnienia na Pani szkodę przestępstwa, co uzasadniałoby np. orzeczenie zakazu zbliżania się.

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 czerwca 2021 14:22 Zmodyfikowano dnia: 2 czerwca 2021 14:22 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.