Pytanie z dnia 27 listopada 2017

Witam jestem na okresie wypowiedzenia do końca miesiąca pracodawca ma również wypłacić mi ekwiwalent pieniężny za 16 dni urlopu wypoczynkowego zostałam poinformowana że skoro mam komornika na pensji to w ekwiwalent w całości zostanie przekazany do komornika czy mogą tak zrobić? Czy trzeba zawrzeć informację o zajęciu w świadectwie pracy?Pozdrawiam,
Kunert Kinga

Co do zasady w orzecznictwie Sądu Najwyższego przyjmuje się, że ochronie takiej jak wynagrodzenie za pracę podlegają również inne świadczenia, w tym wynagrodzenie za czas urlopu oraz ekwiwalent pieniężny należny pracownikowi za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Przy obliczaniu kwoty wolnej od zajęcia oraz wysokości potrącenia w przypadku zajęcia wynagrodzenia za pracę sumuje się kwotę wynagrodzenia oraz innych świadczeń u tego samego pracodawcy. Być może po zsumowaniu wynagrodzenia za listopad i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i obliczeniu od takiej podstawy wysokości potrącenia która zostanie przekazana do komornika wychodzi że kwota ekwiwalentu w całości zostanie przekazana do komornika i stąd tak informacja od pracodawcy. Co do świadectwa pracy to pracodawca w świadectwie pracy ma obowiązek zamieścić informacje o zajęciu wynagrodzenia za pracę w myśl przepisów o postępowaniu egzekucyjnym a dokładniej wskazać komornika który dokonał zajęcia sygn. akt postępowania egzekucyjnego oraz podać wysokość potrąconych kwot.

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 listopada 2017 23:00:37 Zmodyfikowano dnia: 29 listopada 2017 23:00:37 Obejrzało: 131 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.