Pytanie z dnia 27 września

W tym roku wraz z mężem kupiliśmy dom w szeregowej zabudowie. Sąsiedzi z na przeciwka parkują auta przy drodze(Jest to droga ażurowa gminna, wąska), my również chcieliśmy tak parkować, natomiast sąsiedzi zaczęli się buntować że nie będzie przejazdu dla śmieciarki, odśnieżarki czy dla służb ratunkowych). Proszę o poradę czy sąsiedzi mają prawo stawiać tak swoje samochody, a my nie ? Czy są jakieś przepisy regulujące, abyśmy mogli również stawiać przy swojej nieruchomości auto?

Dzień dobry, to nie sąsiedzi decydują o zasadach parkowania, lecz właściciel/zarządca drogi (np. poprzez postawienie odpowiednich znaków) oraz przepisy ustawy np. prawo o ruchu drogowym, ustawa o drogach publicznych. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 września 2022 12:24 Zmodyfikowano dnia: 27 września 2022 12:24 Obejrzało: 60 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzien dobry, Sąsiedzi mają w tym zakresie takie same uprawnienia jak wy. Z wyrazami szacunku Radca prawny Bartosz Kowalak Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna ul. Mickiewicza 18a/3 60-834 Poznań 795777519 www.prawnikpoznanski.pl www.blogoodszkodowaniach.pl www.prawospadkowepoznan.pl www.prawnikodrozwodu.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 września 2022 11:26 Zmodyfikowano dnia: 28 września 2022 11:26 Obejrzało: 40 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.