Pytanie z dnia 16 maja 2023

W przeciągu ostatniego roku niestety wpedzilam się w długi. Poza pożyczkami bankowymi wzięłam rowniez chwilówki, których nie byłam w stanie splacac. Od grudnia 2022 mam komornika, a nawet kilku. Niestety informacja w pracy, że posiadam zajęcie komornicze doprowadziła do wypowiedzenia umowy. Od początku maja jestem osobą bezrobotną, nie posiadam również żadnych oszczędności ani nieruchomości. Planuje od połowy czerwca/ lipca wyjechać do pracy za granicę i zacząć powoli spłacać zobowiązania. Czy istnieje możliwość na porozumienie z komornikami o chwilowym zawieszeniu egzekucji?

Dzień dobry, Niestety sama wola dłużnika nie wystarczy do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Komornik może to natomiast zrobić na wniosek wierzyciela. To właśnie z wierzycielem należy przede wszystkim się porozumieć.

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 maja 2023 10:08 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2023 10:08 Obejrzało: 104 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, niestety nie widzę szans na zawieszenie egzekucji - musiałaby Pani porozumieć się z wierzycielami, nie z komornikami. Komornicy tylko wykonują wolę wierzyciela i sami z siebie nie wstrzymają w żaden sposób egzekucji. Zastanawiała się Pani nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej? Może to jest opcja, którą warto rozważyć. Adw. Elżbieta Walczak

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 maja 2023 11:15 Zmodyfikowano dnia: 17 maja 2023 11:15 Obejrzało: 100 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.