Pytanie z dnia 15 marca 2023

W dniu 20 stycznia tego roku brałem udział w kolizji drogowej. Jestem stroną poszkodowaną, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce kolizji wezwałem policję oraz inne służby, które prowadziły czynności na miejscu. Wideorejestrator, który miałem na wyposażeniu w swoim aucie nagrał zajście - udało się odczytać tablice. Był to jednak numer rejestracyjny naczepy, ponieważ sprawca jechał tirem. Policja od blisko dwóch miesięcy próbuje ustalić sprawcę, od tego momentu rozbity samochód stoi na mojej posesji. Szkoda nie została nigdzie zgłoszona, gdyż nie ma sprawcy. Chciałbym jednak pozbyć się rozbitego auta - zwyczajnie po ludzku męczy mnie już jego oglądanie. I tu pytanie - czy ja mogę mimo wszystko zgłosić gdzieś szkodę? A jeśli tak, to do kogo? Jeśli przecież sprzedam/zezłomuję samochód, to stracę możliwość ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawcy, ponieważ nie było przeprowadzonych żadnych oględzin zniszczonego auta przez rzeczoznawcę.
Ważne informacje - nie miałem wykupionego ubezpieczenia AC, nie doznałem szkody osobowej (wyszedłem z kolizji bez szwanku).

Proszę zgłosić szkodę do dowolnego ubezpieczyciela, dołączając zaświadczenie policji, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i jest prowadzone postępowanie w tej sprawie. Szkodę wypłaci UFG, jeśli sprawca nie zostanie ustalony (np. gdyby naczepa została skradziona i nie wiadomo kto ją holował).

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 marca 2023 19:35 Zmodyfikowano dnia: 16 marca 2023 19:35 Obejrzało: 129 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Chętnie pomogę, być może warto złożyć do ubezpieczyciela którego dane Pan zna. Tel. 604183261

Odpowiedź nr 2 z dnia 16 marca 2023 20:52 Zmodyfikowano dnia: 16 marca 2023 20:52 Obejrzało: 128 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.