umowa przedwstępna na zakup mieszkania

Pytanie z dnia 29 kwietnia 2019

Dzień dobry.
Mam pytanie dotyczące zakupu mieszkania i umowy przedwstępnej.
Czy jeżeli zmienił się stan prawny mieszkania względem tego, który był opisany w umowie przedwstępnej, to czy mam prawo zerwać/niedotrzymać umowy przedwstępnej lub oczekiwać zapłaty podwójnego zadatku z winy niedotrzymania umowy przez drugą stronę?
Dodam, że zmiana formy prawnej była konieczna ze względu na błąd popełniony przez właścicielkę i spółdzielnię w 2013 roku.
Pozdrawiam.

Dzień dobry, na podstawie tak szczątkowych informacji nie sposób udzielić odpowiedzi. Konieczne jest zapoznanie się z umową przedwstępną i ustalenie na czym dokładnie polega ta zmiana. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 kwietnia 2019 08:31 Zmodyfikowano dnia: 30 kwietnia 2019 08:31 Obejrzało: 317 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez uprzedniego zapoznania się z treścią zawartej umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania, zwłaszcza w kwestii ustalonych terminów, prawa odstąpienia od umowy, sprecyzowania stanu prawnego mieszkania. Jeżeli jednak przyjąć, iż w umowie przedwstępnej wyraźnie wskazano stan prawny mieszkania, który powinien być taki sam w umowie przyrzeczonej, a finalnie byłby inny, w ocenie Autora, można odmówić zawarcia umowy przyrzeczonej (odstąpienie od umowy) i w związku z tym domagać się zwrotu zadatku w podwójnej wysokości, jeżeli Pan/Pani dał/a ten zadatek.

Odpowiedź nr 2 z dnia 30 kwietnia 2019 11:56 Zmodyfikowano dnia: 30 kwietnia 2019 11:56 Obejrzało: 315 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.